Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #77 üzenetére

    Én akkor fogok hinni ebben, ha azt csinálják, ami a változáshoz kell. Kiadnak egy olcsó, 200-300 dolláros fejlesztői platformot, amire elkezdhet az ipar dolgozni, majd talán, és hangsúlyozom, hogy talán 10 év múlva megszerezhetik az 1%-os piaci részesedést. De amíg a házépítést a tetővel kezdik, addig ugyanazt fogják elérni, amit az ARM: 0,0%-hoz közeli eredményt.

    Az AMD már meglépte ezt. Ki is szálltak, miután senki sem vette meg a terméket. És az AMD mellett már kiszállt több cég is, mert hiába dobnak piacra termékeket, ha nincs rá vevő. Megjegyzem, hogy az AMD már régebben jelezte az ARM-nak, hogy nem fognak piacot nyerni, ha 3000 dollár a fejlesztői platform, ennyit nem ér meg a cégeknek. Ezt onnan tudom, hogy voltak itt Budapesten az EPYC-et népszerűsíteni, és akkor elég sokat kérdezgettem őket, hogy mi lett ezzel az ARM-os kiruccanással, és mondták, hogy a tervek megvannak, de az ARM-nak másfél évig magyarázták, hogy miért nem fog működni, és sose értették meg. Aztán leállították a K12-t, mert csak a papírnak fejleszteni processzort felesleges.

    Nem azt mondom, hogy az ARM nem jó a szerverpiacra. Azt mondom, hogy nem eladható. Mert a hardverrel amúgy nincs semmi baj. Nézd meg a Marvell és az Ampere dizájnját. Tök jók, hardveresen abszolút megfelelnek a kor követelményeinek. De nem tudják eladni őket a piacon. Valószínűleg az NVIDIA szerverprocesszora is jó lesz. Mit tudnának elrontani rajta... A gond az lesz, hogy nem tudják majd eladni a nagyvállalatoknak, mert PC-ről nem optimális rá fejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák