Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    válasz mZoleee #18 üzenetére

    Nekem akkor volt WHEA hibám amikor fx8320 mellé 4 mem modul volt dugva, ami szépen működött egy X6-1100T-vel. Az FX-nél bármelyik 3 jó volt bármilyen slot kombinációval, és adhattam feszültséget ahova csak akartam, akkor sem lett jó. A vége az lett, hogy vennem kellett 2 új modult ugyanazzal az össz kapacitással. Most 2700X van itt is volt WHEA hiba. Az alaplaphoz a gyártó oldalán választott Kingston HyperX került mellé, nem is mertem mást választani, mert ezek nem is barátkoztak mindegyik memóriával. Új gépnél mindig MemTest86-tal kezdem a tesztelést, de nem hozott hibát, a Windows beépített tesztje sem, csak a PassMark tesztje tudta kihozni belőle az állatot, mert ott minden mag megy a teszt alatt, a többinél csak egy szálon fut szerintem. Az én modulom gyárilag alapfeszen, tehát 1,2V-on kellett volna vinnie, a CL16 2666MHz-t. Nálam az oldotta meg a helyzetet, hogy adtam feszt a memóriára, tehát nálam 1,25V-n megy most is. BIOS frissítéssel nem múlott nálam, mert az első alaplap BIOS frissítés után többet nem adott élet jelet, a gariban cserélten már egyel újabb verzió volt, és azzal is csinálta, de BIOS-t frissíteni én már nem merek, pedig szünetmentesen van és volt a gép, de az Asus ROG Strix B450-F már csak ilyen.

Új hozzászólás Aktív témák