Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feruendios

    aktív tag

    Nem értek egyet, azért mert egy Hacker feltöri a rendszered te nem válalhatsz felelőséget.
    Egy szolgáltató annyit tudd válalni, ha megtörténik a baj akkor 24/72 órán belül ha kell lehuzza a gépet a netről.

    Minap volt ilyen esetem egy ügyfélnek az SFTP jelszava valahogy illetéktelen kézbe jutott, fel is tültöttek neki vagy 300 mappába pishing site-okat, teljesen szabályosan SFTP-n keresztül, itt akkor most kit terhelne a felelőség? (Nyilván a Hackert akit elkapni több idő mint tisztogatni utána...)

    +1 Egyébként tökéletes minta példánya a "Hackereknek" saját maga küld levelet, hogy megmutasa, ő mekkora király. Ez 99%-ban igaz a hackerekre, mindig jelentkeznek mind1, hogy White vagy Black hat hackerrel van dolgod, éppen ezért az bevett és igazoltan legjobb megoldás ha leszarod őket. Mivel ez a Black hat hackerekkel szemben mindig bejönn ezért van, hogy néha 1-2 White hat-nek elgurul a gyógyszere és elkezd a médiának síránkozni, hogy a nagy szemét cég nem fizet neki.

    Furcsa világ ez, de inkább orvosi értelemben kell keresni a megoldást, szinte minden Hackerre igaz, hogy hiába kiemelkedő programozók mind, munkahelyen nem tudják kamatoztatni mert nem képesek csapatban dolgozni, nem képesek a hierarchiát elfogadni, kibirhatatlan emberek társaságban. Illetve legtöbbször már az oktatásból is kiszorulnak az elöbb felsorolt okok miatt.
    (Több magát Hackerként prezentáló embert is ismerek/ismertem mindre igazzak az elöbb felsorolt dolgok).

    [ Szerkesztve ]

    Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

  • Feruendios

    aktív tag

    "Sebezthető" az azért iszonyatosan tág fogalom, root /qwerty a fehlasználónév vagy a Linux Kernel 3.42.4-es Hotfix nincs betéve ami valami 20 éve létező hiábat javít a rendszerben.
    Ezt így nem lehet kijelenteni, minden 120-as Skodát el lehet lopni a saját ablak díszlécével, ettől még az autó tolvaj lenne a hibás ha ellopja.

    Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

Új hozzászólás Aktív témák