Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    Eléggé fordítva ülik meg a lovat úgy látom. Ennek a kompetencia tesztnek nem a tanfolyam előtt kellett volna megtörténnie inkább, mint előszűrés? Aki ezen nem megy át, az ne is kínlódjon a többivel már. Itt a lezárult tanfolyam után ennek nem sok értelmét látom, főleg hogy nem volt szó az elején semmi ilyesmiről. :(((






    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #568 üzenetére

    Milyen jellegű kérdések, feladatok vannak? Nem kell konkrétumot írni, mert az nem lenne helyén való, csak a jellege érdekelne, hogy mire lehet számítani?

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #571 üzenetére

    Kombinatorika? Húú, az már régen volt.... Ilyesmi, hogy faktoriális, permutáció, kombináció, vagy nem ennyire konkrét dolog?
    Vagy inkább, ilyesmi hogy van egy zsákban 11 piros golyó, meg 5 kék, meg 8 zöld, mennyit kell minimum kivenni belőle, hogy legyen közte legalább egy fekete? :D

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #574 üzenetére

    Nem túl magas az elérendő szint. Ezt még én is megugrom szerintem :D

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    Hát srácok... Megkaptam a "behívót", de asszem én itt szálltam ki a dologból. Amikor az alapozó kurzusra jelentkeztem, akkor azért még szó se volt róla, hogy ilyen szintű kötöttséget fog jelenteni a folytatás.
    Megnéztem a támogatási szerződést, elolvastam a képzők programjait (már akinél volt részletesebb tematika), és arra jutottam, hogy munka mellett ezt épeszű ember nem vállalja be. De még munka nélkül is felér egy főállású elfoglaltsággal, úgyhogy család, gyerek, magánélet mellett is necces már ezt végig tolni szerintem.
    Napi 3-4 óra mentor vezérelt kurzus, +2-4 óra szabad foglalkozás, csoport munka, stb. Ez simán 6-8 óra napi foglalkozást jelent 17 héten keresztül, folyamatosan. Mi van? :F
    A frontend, backend kurzusok rendszerint reggel kezdődnek, és kora délutánig futnak, egyedül talán a rendszer üzemeltető van délután, de az is csak részben. De kinek van kedve 8 óra ledolgozása után még 6-8 órát szopni, kimerülten, fáradtan?
    Mellette projekt feladatok készítése, csoport projektekben részvétel, részvizsgákra, záróvizsgára felkészülés. Most ez komoly? Egy BSC, MSC képzésnek nincs ilyen komoly követelmény szintje. Tavaly csináltam meg egy másoddiplomás képzést egyetemen, az ehhez képest sétatempó volt.
    A párom, aki egyébként informatikus mérnök, most csinált meg egy fizetős JAVA programozó képzést, ott heti két alkalommal volt 2-2 órás foglalkozás, és még az is megterhelő volt, a saját munkával, házifeladatokkal együtt.
    Én balga azt hittem, hogy ha valaki megcsinálja az alapozó kurzust sikeresen, akkor nagyjából ugyanebben a struktúrában lehet majd tovább folytatni, és szépen haladni előre a képzésekkel. Erre jönnek ezzel a kiképzőtábor szisztémával?
    Én ezennel átadom a lehetőséget a bátrabbaknak, de ez nem fehér embernek való szerintem. :(


    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #899 üzenetére

    Igen, de szerintem ezzel valóban te a kisebb hányadhoz tartozol. Ez a képzés a meghirdetett tematika alapján nagyjából egy 25-35 év közötti, munkanélküli, család, és gyerek nélküli, egyedül álló, leginkább budapesti, vagy agglomerációban lakó, agglegénynek van kitalálva, akinek van legalább 1/2-1 év stabil megélhetésre félretett pénze, és még ezen felül 2,5 milliója vésztartalékban :U

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz róland #904 üzenetére

    Őőő, nem teljesen értem, hogy ezzel mire is akartál kilyukadni, de biztos így van :)

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    Egyébként szerintem még csak nagy gond nincs is a 4000 Ft/órás tàmogatott tandíjjal, az szerintem reális. A gond a 640 órával van. Ezen látszik, hogy mesterségesen feltornázták kb. 4x-ére, hogy minél több lóvét el tudjanak számolni.
    Reálisan egy junior rendszerüzemeltető, vagy tesztelő kurzusnak kb. 80-120 órából meg kellene állnia, a java backend, vagy frontend is simán bele kéne férjen 120-150 órába. Van ahol ennyibe egy full stack képzés is belefér.
    Tisztán látszik, hogy csak az időhúzásra megy a játék, egyrészt a több pènz miatt, másrészt meg hogy ezzel is kiszórják az embereket. Sokkal többen tudnának jelentkezni, ha nem heti fix 40+ óra elfoglaltságot jelentene ez a képzés, hanem mondjuk csak 8-12 órát. :(((

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #912 üzenetére

    Ne viccelj már, hogy egy junior szinthez minimum 640 óra kellene. A hivatalos képzési tematika szerint is ez a maximális óraszám. Szerintem egy olyan képesség (igen, ez egy képesség, és nem plusz végzettség), amit heti 2-3 alkalommal, 2-2 óra értelmes oktatással, és mondjuk egy 2-3 órányi hétvégi önképzéssel, házifeladattal nem lehet elsajátítani, az szimplán csak időhúzás.
    Vagy befogadói oldalról van probléma, ha ennyi idő kell az elsajátításhoz, és akkor inkább nem kellene erőltetni a dolgot. Aki nem érez magában kellő affinitást, az ne akarjon programozó lenni. Ehhez kell egy megfelelő gondolkodás mód, és szemlélet, ami nem mindenkinek van meg. Ahogy nem lehet mindenkiből szobrász művész se, ugyanúgy java programozónak se alkalmas mindenki. Aki viszont alkalmas, mert megvan benne a kellő affinitás, annak viszont nem kell 640 óra egy junior szinthez.
    Vagy a képző oldaláról, a módszerrel van gond, ha csak 640 óra alatt lehet ezt megtanítani.
    Egy junior java programozó tanfolyam óraszáma szerintem reálisan 150-180 óra, úgy hogy előtte elvégeztél már egy alapozó kurzust is. Ha ezt az alapozó kurzust nem számolom, akkor olyan 250-300 óra még reálisnak mondható. De 640 óra? Könyörgöm, annyi nincs egy egyetemi félév, sőt egy komplett szemeszter óraszáma se összesen.
    Hozzáteszem ilyen szintű képesség befogadása napi 6-8 órában nem is hatékony, az emberi agy nem ilyenre van méretezve, hogy napi 6-8 órában ilyen szinten összpontosítson. Sokkal hatékonyabb a rövidebb, de intenzívebb képzés, amit fel is tudsz fogni, és fel is tud dolgozni az agyad normálisan. Napi 3-4 óraszámnál többet nem szabadna ilyenre engedni véleményem szerint.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz krizmo_ #914 üzenetére

    Én senkit se akarok lebeszélni, vagy eltántorítani a képzéstől, ezt mindenkinek magának kell mérlegelnie, hogy adott élethelyzetben be tudja vállalni, vagy sem. Mindössze annyit írtam, hogy ez a képzés abszolút nem az, amire én számítottam az előzetes információk alapján, de ez nyilván az én hibám, az én hiányosságom, ezért nem is róvom fel senkinek.
    Mindenesetre az látszik, hogy abszolút nem az a cél, hogy az országban több ezer új IT szakembert képezzenek ki, a rendelkezésre álló milliárdokból, hanem egész más. De ebbe most nem mélyedek bele, már sokszor ki lett tárgyalva.
    Megjegyzem, simán megérdemelnék, ha tömegesen bojkottálva lenne a projekt, és senki, vagy csak nagyon kevesen írnák alá a képzési szerződést ezekkel a nonszensz feltételekkel, és akkor lehetne nézelődni, hogy most hogy zsugázzanak a pénzzel.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #936 üzenetére

    "Amúgy sokan hőbörögnek, hogy ha nem sikerül, akkor nagyon sok pénzt kell visszafizetni. Szerintem meg ennél nagyobb motiváció nem kell, hogy tényleg beleadjak mindent."
    Nem ez a gond, hanem az hogy milyen feltételekkel, és módon folyik a képzés. Az elején még szó se volt róla, hogy gyakorlatilag munka mellett nem kivitelezhető a sikeres kurzus, ha meg még valakinek családja is van mellette, akkor totálisan elfelejtheti a dolgot.
    Ez egy struktúraváltó képzésnek volt kihirdetve, és nem annak, hogy fél éve munka nélkül otthon csücsülő emberek számára van kitalálva. Mióta megy már ez az egész? Május óta? Mikor lesz vége? Talán jövő májusra? Ki az aki minden bevétel, munka nélkül, esetleg család mellett kihúzza egy évig akár? Akkor viszont kell dolgoznod, hogy legyen bevételed. Szóval akkor kinek is van ez az egész kitalálva?
    Annak a kb. pár tíz embernek az országban, aki valamilyen okból egyedülállóként otthon csücsül, és valami csoda folytán van egy kis tartaléka amivel kihúzhatja fél évig, egy évig.
    Ez egy tipikus tömeg lenne? Nem hiszem.
    Ha tippelnem kellene, összesen nem lesz 1000 jelentkező abból a közel 8000-ből, mert egyszerűen elb*szott az egész elképzelés úgy ahogy van. A pénzvisszafizetés már csak hab a tortán.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #969 üzenetére

    Szerintem kezdenek aggódni, hogy nem lesz meg az 1000 fő sem, és megy lecsóba az egész :)

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    "Sajnálattal közöljük, hogy eredményed alapján most nem kerültél be a támogatott informatikai képzésekre. Tájékoztatunk, hogy ha valaki visszalép, vagy nem jogosult szerződéskötésre, a rangsorban következő személy kapja meg a lehetőséget. Amennyiben ez téged érint 2020. október 31-ig keresni fogunk.
    Amennyiben 2021 folyamán lehetőség nyílik újabb csoportok indítására, úgy szintén értesítünk.

    Üdvözlettel,
    Az Újratervezés Program csapata"

    És ezt az emailt kaptam úgy, hogy nem jelöltem be egy képzőt se, és nem jelöltem meg egy kurzust se, és nem véglegesítettem semmilyen sorrendet sem :)

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Dark Archon #1113 üzenetére

    Nagyjából ez eddig is tudott volt, hogy ez így lesz. Én pont ezt ecsetelgettem jó pár nappal ezelőtt is, hogy ezeket a kurzusokat aktív munkaviszony mellett gyakorlatilag lehetetlen normálisan elvégezni.
    Ugyan a rendszer nem tiltja kategorikusan, hogy legyen állásod, de azért törekedtek úgy kialakítani a kurzus programot hogy csak mazochisták vállalják be állás mellet is.
    Én is ezen voltam kiakadva, hogy gyakorlatilag jó fél évig munka, és így bevétel nélkül kéne áthidalnod az időszakot, ami nyilvánvalóan nonszensz. Főleg, hogy még az után sincs semmi garancia arra, hogy lesz munkád. És még folyamatosan ott lebeg a fejed fölött egy 2,5 millás pénzvisszafizetés fenyegetettség is, mint a Damoklész kardja. Bicska nyitogató ez az egész :(((

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Dark Archon #1113 üzenetére

    Még annyit hozzátennék, hogy amúgy a képzők ilyen kötött időrendhez való ragaszkodása teljesen ellentétes szerintem az eredeti szerződés-tervezet 8-as pontjával:

    "8. A Képzések formája távolléti oktatás, ami távoktatási formában valósul meg, a Képző Intézmény által biztosított tananyagok, e-learning anyagok résztvevők által történő önálló feldolgozására (önálló tanulására) és a Képző Intézmény által biztosított, oktató által vezetett online konzultációs alkalmakra épül. A Képzések lebonyolítása során a résztvevők teljesítményének mérését és a csoport együtt haladását eredményorientáltan, a nagyobb képzési tananyagegységeket követő részvizsgákkal a Képző Intézmény végzi. A teljes képzés elvégzését követően a résztvevők független vizsgaközpontban lebonyolított záróvizsgán (képesítő vizsgán) adnak számot tudásukról.
    A Képzés távoktatási formájából adódóan, a tananyagok önálló, saját ütemben történő feldolgozása miatt jelenléti ív vezetése nem indokolt. Képző Intézmény a résztvevők e-learning tananyagban történő előrehaladását (feldolgozottságát) és az online kontaktórás konzultációs alkalmakon való részvételt (vagy azok rögzített verziójának feldolgozását) követi és ellenőrzi."

    Ez alapján az én értelmezésemben semmilyen kötelező jelenlétet nem követelhetnének meg. És mindenki úgy tekintené meg a kurzusokat ahogy akarja, a saját ütemében, ha akarja akkor akár éjjel 2-kor is.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #1116 üzenetére

    Egyáltalán nem lehetne egyiknek sem. Ellentétes a szerződéses feltételekkel. Az meg vicc, hogy egyik képző így oktat, a másik meg úgy. Nincs egy egységes képzési program, egységes feltételek, és ez totál nem felel meg az előzetesen kihirdetett paramétereknek. Kabaré az egész.

    Itt a lényeg: A Képzés távoktatási formájából adódóan, a tananyagok önálló, saját ütemben történő feldolgozása miatt jelenléti ív vezetése nem indokolt. Képző Intézmény a résztvevők e-learning tananyagban történő előrehaladását (feldolgozottságát) és az online kontaktórás konzultációs alkalmakon való részvételt (vagy azok rögzített verziójának feldolgozását) követi és ellenőrzi.

    Amelyik képző nem eszerint jár el, az szimplán nem szerződés szerint teljesít.

    [ Szerkesztve ]

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #1118 üzenetére

    Azért nem ugyanaz a kettő. Egyrészt Udemy full angol, ami azért nem mindenkinek fekszik 100%-osan. Másrészt csinálhatsz Udemy-n akárhány kurzust kb. senkit se érdekel, mint végzettség, sőt ugyebár OKJ-s papírt se ad. (Igaz, gyárilag ezek a kurzusok se adtak volna, csak gyorsan változtattak rajta a nagy ragelés miatt.)

    De nekem nem is ez a problémám, hanem az, hogy van egy szerződéses feltétel-rendszer, amit ők állítottak fel ugyebár. És kik azok akik már most nem tartják magukat hozzá? Hát a szervezők, és a képzők. De téged fenyegetnek, meg kényszerítenek. Na ez ami bicska nyitogató.

    Amúgy hozzáteszem, hogy van olyan magyar iskolarendszerű, vagy távoktatásos felnőtt képzés, ami érdekes módon heti 2-3 alkalommal, napi kb. 4 óra intervallumban, munkaviszony mellett hozza ugyanezt a képzést, és az is rendes OKJ-s papírt ad róla (pl. szoftverfejlesztő, rendszergazda), és 3-400.000 Ft-ba kerül a komplett kurzus. Akkor most milyen 2,5 milláról beszélünk? Jah, és ott kinyalják a segged a pénzedért, csak menjél, itt meg szopatnak össze-vissza minden baromsággal.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz dudikpal #1119 üzenetére

    Igen, csakhogy ez a "vagy" mindkét szerződő felet érinti, és nem lehet egyoldalúan alkalmazni. Vagyis mindegyik megoldás lehetőségét biztosítani kell(ene) a képzőnek, és az oktatott dönti el, hogy melyiket választja belőle. A szerződés, az szerződés, abból nem törölgetünk semmilyen zárójeles részt, hanem mindkét fél számára egyformán alkalmazzuk.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz dudikpal #1121 üzenetére

    De nem is mondta senki nekik, hogy legyen lezavarva 4-6 hónap alatt. Ezt is maguknak kreálták, hogy minél előbb túlessenek rajta, ugyanazért a pénzért (x5).
    Ez így senkinek se segítség, ha nem tudod elvégezni, és csak le van darálva napi 8-10 órában. Ki az aki képes heti 5 nap, napi 8 órában felfogni ennyi tömény szarságot, mondjuk egy java programozó tanfolyamon? Ez nem affinitás kérdése, hanem eleve elcseszett elképzelés.
    Ilyen komplexitású anyagra senki se képes napi 8 órán át fokuszálni. Nem hatékony, és így semmi értelme az egésznek.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz dudikpal #1131 üzenetére

    A "vagy pedig munkahelyváltást terveznek" nálam nem egyenlő azzal, hogy már nincs munkája, és korlátlan szabadidővel rendelkezik az illető. Itt is ott van az az ominózus "vagy" amit már te is emlegettél. És nem, az se válasz, hogy ha bejut a kurzusra, akkor felmond és lesz ideje. Na igen, csak több mint fél évig bevétele nem lesz akkor.
    Struktúraváltó program. Benne van a nevében, hogy van egy munkád, van egy végzettséged, van egy foglalkozásod, és most váltanál, hogy az IT szakmát is kipróbáld. Nem az a neve, hogy unatkozó álláskeresők szakképzése. Azokra a munkaügyi központokban eddig is lehetett térítésmentesen jelentkezni.
    És akkor még a családot, gyereket nem is említettem. Amellett ez végképp nem végezhető el.
    Ténylehesen egyedülálló munkanélküli fiataloknak van ez kitalálva, mondjuk aki frissen jött ki a főiskoláról, egyetemről és még nem tud mit kezdeni magával. Másnak ez nem jó semmire.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #1134 üzenetére

    No igen, csakhogy az elején nem ennek indult az egész buli. Ez a nagy probléma. Ha mindjárt az elején lefektetik ezeket a szempontokat, és végig tartják is magukat hozzá, akkor most nem lenne ennyi hőzöngő ember. Csak akkor nem lehet ilyen jól eladni marketing oldalról a dolgot, mert kiderült volna hogy nem több tízezer emberen próbálnak segíteni, hanem jó ha ezer meglesz. Az meg ugye lepkefing kategória. Arra nem lehet milliárdokat lehívni az EU-tól.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Create. #1142 üzenetére

    Csak mondom, hogy a piacon vannak ilyen képzések is, amik rendes OKJ papírt is adnak. Tantermi és online formában is, és hétvégi, vagy hétköznapi munka mellett végezhető formában is. Szándékosan nem írtam ki hol, és milyen képzés, nem akarok reklámot csinálni senkinek, de akit jobban érdekel kis guglizással könnyen rátalálhat. Van sok hasonló is. Számoljuk csak ki, hogy mennyi az egy órára eső képzési díj? Segítek: bruttó 1170 Ft. Ráadásul rugalmas, ügyfélbarát hozzáállással, nem csak a szívatással. És akinek kevés a 340 óra igény szerint kibővítheti más modulokkal is, és emellett is mehet az önképzés, de az saját szorgalomból és nem kényszerből.

    [ Szerkesztve ]

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    GreenFox-hoz gőzerővel megy a toborzás, hogy legyen elég mentor.
    Aki esetleg nem jutott be, az oktatónak még jelentkezhet. Tudjátok, "aki tudja az csinálja, aki nem az tanítja". :D
    (Most dobta fel a face hirdetésben.)

    [ Szerkesztve ]

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    Ez a felróhatóságos rizsa csak jogi maszlag és semmin nem változtat az ég világon. Aki emiatt nem akar aláírni, azt ez a duma se fogja megnyugtatni.
    Ha valami porszem csúszik a gépezetbe akkor meg bizonyítgathatod, hogy most ez számodra felróható volt-e vagy sem. Mehet a levelezgetés, sőt még akár ügyvédet is fogadhatsz. Mondjuk 2,5 milláért megéri már az ügyvédet is felfogadni. Hagyjuk már...
    Eleve a visszafizetés mint olyan, hogy egyáltalán felmerült, az a felháborító. Visszafizetni olyan valamit lehet, amit te magad jogtalanul kaptál meg, vagy vettél fel. Akkor lehetne ez jogos, ha ez a 2,5 milla átfutna az én kezemen, és én dönteném el kinek adom, és mire, de ugyebár ez nem így van.
    Tételezzük fel, hogy lenne egy kamat mentes hitel, vagy támogatás, amire én pályázok, megkapok 2,5 millát, amit elkölthetek arra, hogy szerezzek egy IT végzettséget.
    De itt nem kapok semmit, hanem csak a képző intézmények számláján landol egy összeg az én "fejem" után. Hozzáteszem kb. 5-8x szorzószám alkalmazásával. Akkor ezt milyen alapon kéri bárki is vissza tőlem?
    A pótvizsga díjat, vagy sikertelenség esetén egy bizonyos kvázi "fájdalom" díjat még elképzelhetőnek tartanék, amit természetesen piaci alapon határoznának meg, de nem ezt. Ez nonszensz teljesen mindegy hogy próbálják magyarázni a dolgot.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz krizmo_ #1226 üzenetére

    Nem vagyok felháborodva, igazából már nem is érdekel az egész. Csak inkább az önérzetemet sérti ez az arrogáns egyoldalú hozzáállás, amit diktálnak.
    Igen, szerettem volna indulni, de 79,8%-os súlyozott eredménnyel végül be se adtam a jelentkezésemet sehova, mert a képzés maximális rugalmatlansága, és nem "ügyfélbarát" stílusa, főleg ami az időbeliséget, és a szerződéses feltételeket illeti számomra elfogadhatatlan.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák