Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Ez eddig a leggyengébb Battlefield 1 trailer, de még így is sokkal jobb, mint bármelyik CoD WWII trailer. :D

    BTW még mindig sokallom az árát ezeknek a DLC-knek, meg a Premium Pass-nak is. Négy új map csomagonként, meg egy-két új jármű, ráadásul eleve csak a játékosok egy kis része nevez be rá... hááááát.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dave567 #3 üzenetére

    Én meg a te hozzászólásodat nem írtam volna le. Nem a játékokról beszéltem, hanem a trailerekről.

    Marhára nem érdekel a Battlefield és CoD ellentét.

    (#5) Xaels: Köszönöm a nemes felajánlást, de ezzel most éppen Xboxon játszom. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Xaels #7 üzenetére

    Én ezen már rég túl vagyok. Amióta tömegeket vonz a multis világ, azóta vagy együtt tudsz élni a rengeteg gyökérrel* vagy inkább ne multizz. Én néha tartok 1-2 hónap multis szünetet, addig végigtolom a single játékaimat amik felhalmozódtak és feltöltődöm szellemileg. :)

    *Gyökér alatt azt értem, mikor valaki nem azért idegesítő, mert kezdő, hanem mert szarik mindenre és mindenkire, de legfőképpen azokra, akikkel együtt játszik és azok játékélményét rombolja. Régen az ilyet mindenki hazaküldte az anyja p*csájába a focipályáról, mert nem lehetett velük együtt játszani, aztán hamar megtanulták milyen viselkedéssel álljanak le és úgy jöttek vissza. Itt ilyen nincs. Ez van, én is néha felcseszem magam, de az esetek többségében csak szúúú-szááá. Be kell hívni a játékba pár havert és együtt lenyomni a világot.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Szent tehén... :D A Battlefield 1 egy játék, nem pedig szimulátor. Röhögnöm kell ezen a sok "bezzeg a valóságban" érven. Elképzelem, ahogy valaki dühösen felborítja a sakktáblát, mert a ló a valóságban nem L alakban halad... :D

    (#20) bindike01: Ez mondjuk súlyos leegyszerűsítése a valóságnak. Aki szerint az első világháborúban ennyiben kimerült a taktika, az valószínűleg nem ismeri a korszak hadászatát. Az állóháború valóban könyörtelen volt az élőerővel szemben, de ez egy kényszeredett helyzet volt, mivel a haditechnika nem állt azon a szinten, hogy a géppuskával védett, beásott lőállásokat megfelelően felderítse vagy közelharc nélkül felszámolja.

    A korszellembe pedig akkor még belefért ezrek-tízezrek feláldozása egy áttörés miatt (az élőerő fogyásával ez a felfogás egyre inkább megváltozott). A technika fejlődése tette később lehetővé a lövészárokrendszerek és lőállások hatékony felszámolását, ehhez szükség volt a légierőre és az elit felderítő alakulatokra, a kommunikációs csatornák fejlődésére és a gépesített-páncélozott járművek megjelenésére.

    Amíg nem alakult ki az állóháború, addig az első világháború hadicselekményei is sokkal dinamikusabbak voltak. Már rég túl voltunk azon, hogy az alakulatok felsorakozzanak egymással szemben egy mezőn és addig lőjenek egymásra amíg áll az ellenség. Az állóháború egy átmeneti időszak volt az első világháborúban, a géppuska már megjelent, de a hatásos ellenszere még nem (gáztámadásokkal próbálkoztak, de ez inkább lélektani tényező volt, igazán hatásos sosem lett).

    De ekkor már alkalmazták a modern elit alakulatok elődjeit, hogy mást ne említsek az Osztrák-Magyar Monarchia hadseregében is ott voltak az elit hegyivadászok vagy az ellenséges vonalak mögött szabotázs akciókat végrehajtó, mélységi felderítést végző alakulatok. A légierő gyors fejlődése, gyalogsági egységek fegyverzetének fejlődése és a szárazföldi egységek gépesítése a háború utolsó szakaszában pedig már egészen emlékeztetett arra, amit a második világháborúban láttunk viszont.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bindike01 #25 üzenetére

    "Ne aggódj miattam nagyon is tisztában vagyok a hadtörténelemmel. Ezt egyenesen sértésnek veszem."

    Atyaég...

    "De nem fejtettem ki magam eléggé és ez nem a tudatlanságomat tükrözi!!!"

    Nem kifejtés kérdése, te tényszerűen állítottál valamit ami amúgy zöldség. Ezt akármilyen hosszan kifejthetnéd, akkor sem lesz igaz. Ha meg nem úgy gondoltad, akkor ne úgy írd le.

Új hozzászólás Aktív témák