Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zuchy

    őstag

    Én is életrekeltettem a kártyámat, de nem a sütős módszerrel. Gyanakodtam már, hogy a GPU rosszul érintkezik valahol, utána jártam a dolognak. Nem akartam a sütőbe rakni, a kondiknak nem igen tesz jót, egyetlenegy elektrolit kondenzátor van rajta, ami ráadásul kezd púposodni, a több mint szilárd elektrolitos. Láttam egy másik megoldást, mégpedig vasalóval.
    Nem volt hőlégfúvóm így hát maradt a vasalós megoldás. De ez körülményesebb is, mert síkba kell lennie a vasaló talpának és a GPU-nak, ráadásul nagyon könnyen le is lehet sarkozni. (Már ha nincs a GPU-n kupak) Szintbe hoztam a vasalóval a kártyát, a vasalót feltekertem a legnagyobb fokozatra és 8 percig hagytam rajta. A vasalónak csak a hegyes vége ért a GPU-hoz, a memóriákat megkíméltem a magas hőtől, illetve csináltam alu fóliából és sima papírból egyszerű "hőpajzsot". Csak a GPU látszott ki. 5 percnél már láttam, hogy kezd fényesedni az ón a GPU-n, de még hagytam rajta. Sőt a vasaló fele súlya is nyomta a GPU-t lefele, a másik fele ki volt támasztva hogy vízszintbe legyen. Sajnos képeket nem csinálta, előre nem ittam a medve bőrére. :) Ja a kártya a jó öreg, de még mindig megfelelően erős 8800GT. 3 óra BF3 után egyenlőre jó a kártya.
    Kíváncsiságból egy vízcseppet ejtettem a vasaló forró részére és azonnal elpárolgott. Szerintem olyan 120-140 fok körül lehetett. Megértem volna de elromlott a multiméterem hőszenzora.
    Természetesen erre a módszerre én semmilyen garanciát nem vállalok, mert igen könnyen lehet lesarkazni a GPU-t, de amúgy se. Ez a legveszélyesebb benne.
    Nekem működött. Szerencse is kell hozzá.

    PC-STYLE.hu

Új hozzászólás Aktív témák