Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Jól olvasom, hogy igazából a kamerákon kívül semmi érdemi nem változott? Ennyi? Vagy ez már csak nekem tűnik furcsának?
    Persze biztos megvan a szokásos teljesítmény növelés, de amúgy? Végigolvastam a cikket és gyors töltő, dolby támogatás, új nevek, meg a kamera. Kihagytam valamit?

  • Dany007

    veterán

    válasz nozs23 #92 üzenetére

    Mondjuk valami kis pluszra, mint (majdnem) minden évben.
    Ne érts félre, eddig se volt sok, tehát sokra nem számítottam, de mindig csöpögtettek valami kis apróságot.
    Lásd: 3D touch, az X esetében új design, oled kijelző (ami akkor új volt az Apple-nél), Face ID, kapirgálása az AR / VR lehetőségeknek, vezeték nélküli töltés stb...
    Ezek mind az utóbbi 2-3 generációban jöttek be. És sajnos vagy sem, de a teljesítmény / üzemidő / kamera fejlesztése, növelése már totálisan alap minden gyártónál. Az nem új, az nem extra, az elvárt és alap.
    Én ezeken kívül valami pluszra gondoltam, mint pl amiket az elején felsoroltam. Most igazából a kamera az, ami egy kis pluszt ad. De semmi több.

    Nekem még mindig 6s-em van és sajnos semmi olyan pluszt nem látok, ami miatt érdemes lenne közel 3-400 ezret kiadni. Nyilván a teljesítmény az lenne, de nem játszok a telefonon, a betöltődési idők appoknál pedig így is minimálisak, ha mondjuk kétszer ilyen gyors lenne, az se érne meg nekem ennyi plusz pénzt.

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #429 üzenetére

    Üdv!
    Az utóbbi években többet beszéltünk élőben, mint itt. Jó az új avatar!
    Nekem még mindig teljesen passzentos. Időről időre bekoszolódik, nem akar tölteni, de egy tűvel kitisztítom és megy minden tovább. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #569 üzenetére

    Egyetértek. A kamera fájó pont nálam is. No meg a tárhely, mert az enyém pici...
    De ez a két dolog nem ér annyit, hogy amennyibe a csere kerülne.
    Páromnak vettem tavaly előtt egy S8-at. Elképesztő. Kiváló az a telefon minden téren, már két éve is csak 150k-ba került, designban is jobban tetszik és 2 év után is villám gyors (ami ugye sokáig az android hátránya volt)...
    Viszont, úgy érzem kezelhetőségben talán még mindig jobb az iPhone. Amúgy meg pénztárca függő a dolog. Azért a 6s meg a 11pro között hatalmas különbség van. Az oled kijelző brutál jó, ott a kamera, a sebesség, talán az os is rejteget új hasznos funkciókat. Szóval nem mondom, hogy nem lenne látványos különbség 6s és 11pro között, csupán annyit, hogy nekem nem ér meg ~ 300k-t. De ha lenne valami holografikus kivetítés ;] , akkor már rég megrendeltem volna bármennyibe is kerüljön. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz eladogeppc #775 üzenetére

    Jó, de azért jegyezzük már meg, hogy mit is jelent ez a valóságban.
    Az, hogy egy ezeréves iPhone megkapja a frissítést az mindig kizárólag "személyre" / adott évjáratra értendő frissítést jelent kizárólag.
    Ami azt jelenti, hogy az i5S hiába kapja meg a 12-es frissítést egy csomó funkció nem lesz elérhető benne, ami mondjuk az X-ben igen. És így tovább...

    Nekem 6S-em van és a 11.2 környékén leálltam a frissítésekkel, mert már a használhatóság határára került a telefon teljesítményileg! Ezalatt azt értem, hogy amikor megvettem pár évvel ezelőtt a nemtudom hányas OS-sel, akkor még kiválóan, zökkenőmentesen futott. Most meg éppenhogy nem idegel ki teljesen, annyira belassult. Okés, hogy kaptam pár új funkciót, cserébe jóval lassabb és akadozósabb lett a telefonom, mint amikor anno megvettem!
    Szóval kitörölhetem a seggem azzal a pár új funkcióval, amit megkaptam, mert közben a telefon legalább 30%-ot lassult!

    Szóval attól még, hogy egy ős régi iPhone is kapja azt a frissítést, amit mondjuk egy 11 pro is megfog kapni, az még nem azt jelenti, hogy minden újdonság elérhető lesz a régi iPhone-on is. Csak az, amire az adott hardver még képes. Cserébe viszont biztos, hogy lassabb lesz tőle... hurrá. Ez így nézve már mindjárt nem olyan nagy előny, mint iPhone user mondom!
    Maximum 1-2 évig lehet menőzni azzal, hogy megkapja a frissítést, a többi már inkább csak szívást jelent.

Új hozzászólás Aktív témák