Új hozzászólás Aktív témák

  • EyElEs?!

    tag

    válasz Algieba #903 üzenetére

    Oooooo, nekem 2 (hamarosan 3) zsákfaluban élő alkalmazottam van (mondjuk Paks közelben) és a zsákfaluban az egyik random embernek most utaltam el előre 1,5 milliót, mert gyárt nekem egy futószalag mérleget, ami plc-vel vezérli a másik manuális gépemet, illetve egy 100 ezer forintos kínai félautomata gépet 400 ezerből átalakítanak, hogy a gyártósorra tudjon kerülni full automatának.
    Ha Kínából rendeltem volna +2 hónap és 2-3 millió. A mérleges eszköz meg jó eséllyel 10 millió feletti kategória.
    De a 200 ezres kínai gépem is átalakították már teljesen, hogy 5 helyett 0,5g pontossággal működjön, és mindenféle előzetes tudás nélkül egy használtan 10 milliós csomagoló gépet is összeraktak és mondták, hogy miként kellene fejleszteni.
    A pesti helyem mellett valakinek szinte ugyanezt a gépet 3 hét alatt rakták össze szakértők 2-3 millióért (2 munkánap)
    Szóval lehet én vagyok szerencsés, de az érettségi nélküli falusi emberemnek egyszer megmutatok valamit, akkor utána meg tudja csinálni, ha nincs munkaja akkor meg idegösszeomlást kap, hogy le kell ülnie 5 percet, amíg elküldöm mit csináljon.
    Nem gondolnám, hogy beszűkültebbek lennének az emberek, inkább azt, hogy más jellegű problemakkal szembesülnek.
    Pesten pont annyira beszűkült a szegény ember mint vidéken (szerintem) más kérdés, hogy ott kevesebb lehetősége van valakinek kitörni

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák