Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ukornel

    aktív tag

    válasz leviske #19 üzenetére

    Hát igen, az AMD marketing anyaga a 3D benchmarkokkal próbálja eladni ezt a különben ügyesnek tűnő jószágot - ebben nem meglepő módon fölényben is van az i5-höz képest, hála a combos IGP-nek.

    Aztán lesz majd ekézés és pfújolás, amikor a tesztekben - amik persze majd a CPU magokat dolgoztatják meg - esetleg az erősebb i3-akkal sem fog bírni a cucc.

    Pedig nem lenne ez rossz termék, megfelelően pozicionálva és reklámozva...

  • ukornel

    aktív tag

    válasz NorbeArt #50 üzenetére

    "akik itt i3-hoz hasonlítgatják az 1-szálú teljesítményt, azok milyen információra alapoznak? Valaki linkeljen akkor tesztet egy mérnöki példányról legyen szíves!"

    Lehet, hogy félreértettél valamit.
    A Bristol Ridge teljesítményét hasonlították/tuk többen is az i3-akhoz. egyszálú teljesítményről senki sem írt, szerintem mindenki valamiféle összesített teljesítménymutatóra gondolt.
    Egy szálú teljesítményről viszont a Zen (summit Ridge) kapcsán írt valaki, méghozzá hangsúlyozottan feltételes módban. "Ha"-val kezdődő mondatokhoz nem kell mérnöki minta :)

  • ukornel

    aktív tag

    válasz t72killer #66 üzenetére

    "Ami érdekes még, a hosszútávú upgrade kérdése. Rendben, hogy árban és teljesítményben a10 kb = i3, csakhogy 3-4év múlva mit teszel a proci helyébe? i3 helyére akár egy használt i7-k-t is bepattinthatsz, míg egy a10-12-ről kérdéses, mi lesz felfelé."

    Ez elég furcsa kérdés, tekintve, hogy a cikk elsősorban az új foglalatról szól (lásd a címét), amibe mindenféle jövőbeli CPU-t, APU-t bele lehet majd tenni...

    Szerk. Bocs látom erre más is emlékeztetett és válaszoltál is.
    Szerintem a felhasználók 99%-a látatlanban jobban bízik a Zenben, de akár a Bristol Ridge-ben is annál, minthogy évek múlva használt Piledrivereket, Kaveriket terveznének bepattintani az alaplapba.
    Aki mégis amellett dönt majd (pl anyagi okokból), az a levetett alaplapok között is olcsón turkálhat majd az aprón. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Egon #80 üzenetére

    "Ha az Intel ad ki új foglalatú deszkákat, akkor k*cs*g, mert miért nem lehet a régit használni. Ha az AMD ad ki új foglalatot, az "várva várt"... ;]
    Hát igen... :U
    "

    Jajj, megint a "szaraPH!" nóta... Akkor elmagyarázom neked, jó? ;)

    Az AMD foglalat(ok)ra nagyon ráfért már a frissítés, hiszen az AM3+ gyakorlatilag már 5 éve, a Bulldozer megjelenésekor is elavult volt. Másrészt az egységesítés is fontos és hasznos, ne legyen már külön FM2 vonal az APUknak.

    Ezzel szemben az Intel többször is minden ehhez hasonló érdemi fejlesztés nélkül váltott foglalatot processzorgeneráció váltáskor. Nehéz elhinnem, hogy azt a minimális különbséget lábkiosztásban ne tudtzák volna eltüntetni a mérnökök egy kis odafigyeléssel, ha akarták volna. Nyilvánvalóan nem akarták.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz sad_Vamp #148 üzenetére

    "Az AMD egy vicc! Hazudtak a Duronok óta, és valszeg hazudnak most is. Képtelenek beismerni, hogy a desktop harcot egyszerűen elvesztették."

    Ellenkezőleg. Azzal, hogy hosszú évek óta nem frissítik az AM3+ foglalatos, 4 modulos FX termékvonalat (nem jöttek 6, 8 magos Steamrolleres és Excavatorok) gyakorlatilag beismerték, hogy elvesztették a desktop csatát.
    Remélem, a háborút még nem - a Zen új csatát vívhat majd.

    "A mobilt, amiben meg - hangsúlyozom elméletileg - jól domboríthatnának, le se kakálják."

    Ez sem így van. A Jaguar és a Carrizo óta kifejezetten csak az alacsony fogyasztású szegmensre optimalizálják a gyártást és a termékvonalat. Inkább azt lehetne mondani, hogy a mobil piac/gyártók le se kakálják az AMD-t. Ez szomorú.

    "Nem hiszem el, hogy ne tudnának megvenni 1 kisebb laptop/tablet gyártót és ontani a kicsi-erős és jó árú dolgokat."

    Egy éveken át veszteséget görgető cég? Minek vegyenek meg egy kis gyártót, mikor pont a brand, a márkanév segíthetett volna rajta? Értsd: minőségi HP, Dell, Toshiba, ASUS stb laposok versenyképes választéka - ezen mennyit segített volna a Noname Inc.? :N

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz schawo #172 üzenetére

    Az egységesítés és a már nagyon elavult AM3+ modernizálása miatt ez a foglalatváltás már tényleg várós volt.
    Szerintem nagy öntökönlövés lenne, ha pl. a Zent AM3+-ba hozná ki az AMD.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz sad_Vamp #178 üzenetére

    "Nem logikusabb az, hogy ha megvan a fő dologra a know-how-om akkor egyszerűen összekapom magam elkezdem azt gyártani, úgy, ahogy azt én elképzeltem és demonstráltam is már pár darabon?"

    A laptopokban egy csomó "fő dolog" van, az alaplaptól a kijelzőig, a hűtéstől a burkolatig. Azért "fő dolgok", mert döntő befolyással bírnak a felhasználói élményre, részben azok is adják el a gépet. Namost ezeket a tételeket is maga fogja gyártani az AMD az elképzeléseid szerint, vagy beszállítóktól rendeli? A volumen milyen árakat fog lehetővé tenni, és az mennyire lesz versenyképes az öldöklően telített piaci helyzetben? :U Ezek költői kérdések ám, nem kell erőlködnöd.
    "Egyszerűen összekapom magam" - röhögnöm kell! Ennél azért több kell ahhoz, hogy versenyképes PC-gyártóvá nője ki magát egy csiptervezéssel, driver- és szoftverfejlesztéssel foglalkozó cég.

    "ha volt valóság alapja annak amit mutogatnak, jó pár gyártót zsebre tehetnének pár év alatt, vagy ha más nem esetleg felkeltenék a "nívós" gyártók figyelmét"

    A sztori úgy volt, hogy jó pár gyártót zsebretettek - de nem az AMD volt az. Ez tény, erről bírósági ítélet is van. Gyanítom, hogy ma is van valamiféle versenykorlátozó gyakorlat - ez már csak feltételezés a részemről.

    ""...- ezen mennyit segített volna a Noname Inc.?"
    Szóval akkor szerinted az "AMD" név nem cseng elég jól?
    "

    "Elegánsan" kihagytad az idézetből a lényeget. Az AMD-nek az lenne a jó, ha a központi egységeit a nagy gyártók azonos márkanév alatt, azonos kijelző, memória, háttértár, hűtés stb konfigurációval szerelnék, mint amilyen körítés az Intelek köré jut. A laptopon/ultrabookon virító Samsung, Lenovo, Acer, Toshiba, Apple, ASUS, HP logót nem pótolja sem az AMD felirat, sem valamiféle nóném kis cég neve.

    "Annyira pofára fognak esni megint az AMD fanatikusok" [...] "az "AMD" név nem cseng elég jól" [...] "Az AMD egy vicc!" [...]"Hazudtak" [...] "hazudnak most is" [...] "le se kakálják"

    Különös tekintettel arra, hogy javarészt tényszerűen téves megállapításokat tettél, a stílust összefoglalóan úgy jellemezhetném, hogy ez az "Utálom az AMD-t" narratíva. Célszerű lenne megtartani magadnak. Főleg egy AMD-s topikban.

    #190
    "A Jaguar magos procikról annyit, hogy vannak, csak annyi a bibi, hogy itthon a legszarabb lapokat lehetett hozzá kapni."

    Amikor két éve a nagynénémnek olcsó netezős gépet raktam össze, átböngésztem a hazai 4 magos integrált procis alaplap kínálatot. A Jaguar magos Athlon 5150 és a Silvermont magos J1900 Celeron jött szóba. Az elérhető kínálatban az AMD-s lap sokkal jobb felszereltséget nyújtott, viszont valamivel drágább volt. Így -mivel a költséghatékonyság kulcsszó volt- az Intel mellett döntöttem. Utána memóriakompatibilitási gondokkal szívtam, amiről nem is hallottam korábban se AMD-s, se Inteles alaplapok esetében.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz nyunyu #198 üzenetére

    "A sikeres fúziónak csak annyi volt az ára, hogy a chipgyártó részlegüket el kellett adniuk az arab befektetőknek, úgyhogy most már arra sem nagyon van hatásuk, hogy hol, milyen csíkszélességen lesznek legyártva a procijaik."

    A gyártó részleg eladása nincs összefüggésben az ATI felvásárlással és a csipgyártás ipar belső folyamatai kényszerítették rá (nevezetesen az exponenciálisan dráguló fejlesztési költségek).
    Ha megtartották volna a gyártó részlegüket, vajon mekkora hatásuk lenne a procijaik gyártástechnológiájára? Kb annyi, hogy eldönthetik, hogy 90nm-en, vagy 130nm-en gyártanak, mert a volumenből nem tudtak volna tempósabb fejlesztést finanszírozni. Az ARM és az Nvidia is bérgyártókkal dolgozik. A gyártás a legnagyobb konszernek egyre szűkülő játszótere lett - persze csak ha a modern, versenyképes node-okra gondoltál, ami a nagy teljesítményű CPU-khoz és GPU-khoz kell. Még az Intel, amely mára 90%-ban fedi a piacot (a legjövedelmezőbb szegmensekben egyeduralkodó) is megizzad az egyre költségesebb fejlesztésekkel, és revideálta a tik-takk stratégiát.

    "Ja, önállóan piacvezető VGA gyártóval egyesülve, 10 évnyi folyamatos innováció után feljöttek stabilan a második helyre a VGA piacon."

    Azt állítod, hogy a felvásárlás idején piacvezető lett volna az ATI?
    A felvásárlás 2006. július végén kezdődött és októberben fejeződött be. Az Nvidia piaci részesedése már 2006Q2-re megelőzte az ATI-ét. A források nem egyöntetűek abban, hogy pontosan mikor, de az biztos, hogy az AMD már egy második helyre csúszott, leszállóágban levő ATI-t vett meg. Lásd ITT és ITT.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz #20691712 #225 üzenetére

    "Biztos nem mert a versenyhivatal szanaszet darabolna az intelt."

    Többen is írtátok ezt, de én mindig hüledezek amikor ezt olvasom.

    Meglepődnék, ha a Versenyhivatal ilyen radikális lépésre szánná el magát, főleg, hogy ha időben tenné azt.
    Elég csak arra gondolni, hogy mi lett az Intel piacellenes kartellezésének a következménye, amivel kiszorították az AMD-t, amikor még jobb procikat gyártottak. Sok-sok év után jogerősen elmarasztalták az Intelt, és milliárdos bírság befizetésére kötelezték. Aztán további sok-sok év után olvastam, hogy azt a pénzt még azóta se fizették be a kékek: még mindig a jogászok szarakodnak velük. Ennyit erről.

    Aztán nézd meg az Apple adózási ügyét - az adózás az már eggyel rázósabb téma. Hosszú évek óta követte ezt a gyakorlatot, mire most végre valakinek eszébe jutott, hogy ja, nem csak neked meg nekem kell adózni, hanem az Apple-nek is. Erre az USA kormányzata is határozottan kiállt az Apple mellett.

    Darabolás? Szerintem ezen csak mosolyognak a nagy halak. Szabadalmi pereken, kiskapukeresésen és adóelkerülésen edződött ügyvédek hadát tartják, majd azok megoldják, hogy ne legyen darabolás...

  • ukornel

    aktív tag

    válasz sad_Vamp #194 üzenetére

    "Most komolyan szerinted az összes cége mindent SAJÁT MAGÁNAK gyárt? "

    Nem tudom, honnan veszed ezt, és miért adod ezt a számba :U
    Én ezt írtam (#191): >>maga fogja gyártani az AMD [...], vagy beszállítóktól rendeli<< [kiemelés utólag]
    Nem kijelentés volt, hanem költői kérdés - a válasz egyértelmű. Ezzel körbe akartam járni minden lehetőséget, ha az AMD véletlenül belevágna az általad #148-ban mondott verzióba, miszerint "megvenni 1 kisebb laptop/tablet gyártót és ontani a kicsi-erős és jó árú dolgokat", akkor azt hogyan tehetné meg. Utána - mindkét lehetőségre - következtetésként leírtam, hogy a volumen nem tesz lehetővé versenyképes árakat az öldöklően telített piacon. Ennyi a történet.

    "szóval akkor mégis csak lehetséges lenne, HA akarnák?"
    Nem, nem lenne lehetséges - az akarás ehhez kevés. Tőke is kell hozzá, sok.

    "Az AMD miért ne tudná megcsinálni? pár év +veszteség?"

    Amikor mindenki éveken át AMD-csődöt vizionált? Egy eleve kétséges vállalkozásba vágni? Te most valamiért ki akarod röhögtetni magad... :(

    "Az AMD is kitalálhatna vlmi ultrabookra hajazó specifikiációt"

    Már négy és fél éve kitalálta, Ultrathinnek hívták.

    Itt az AMD csak egyetlen lehetősége van: versenyképes terméket tenni le az asztalra.
    Nyilván az Intel erre kétféleképp is válaszolhat: kartellezéssel és/vagy árcsökkentéssel. Mivel az AMD a szerver és a mobil fronton is támadni készül, talán nem lesz olyan könnyű egyszerűen pénzügyi eszközökkel megfojtani, mint a K8-as időkben. Főleg, hogy most vannak túl azon az időszakon, amikor mindenféle eredmény nélkül öntötték a milliárdokat az ultramobil szegmensbe.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz dezz #242 üzenetére

    "Történt már ilyen darabolás más területen, az USA-ban elég komolyan veszik a trösztellenes törvényeket"
    + #245 Kopi31415
    "AT&T. És az MS-t is vizsgálták, volt is terv a darabolásra."

    Végül mégsem darabolták a MS-ot...
    Az AT&T szerintem teljesen másik történet. Évtizedes pereskedés után -amikor mások, akik képesek voltak ugyanazt legyártani, mint az AT&T, szerettek volna szeletet hasítani a tortából- darabolták föl területi alapon. Ezek a részek aztán egymással is versengtek, egyiket fölvásárolta a másik, stb.
    Ilyet az Intel esetében nehéz elképzelni. A kvázi monopolhelyzet kialakulásának csak egy kisebb oka az x86 licenc; nagyobbrészt a szoftveres környezet, és a gyártástechnológiai fölény juttatta az Intelt idáig.

    "Mint ahogy az Apple is jobban megütné a bokáját, ha ott nem fizetne elég adót"

    Márpedig Amerikában is masszívan kerüli az adózást az Apple, nem csak Európában...

    #243 pengwin
    "Az ARM semmiféle bérgyártóval nem dolgoztat, mert nincsenek saját termékei."

    Igazad van, pontatlanul fogalmaztam - az ARM csak architektúra tervezéssel és licenceléssel foglalkozik. Valaki más megtervezi a csipet, és esetleg egy harmadik fél gyártja le.
    Mindenesetre ők is jó példa arra, hogy a tervezés és a gyártás mára nagyobbrészt szétvált.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz sad_Vamp #255 üzenetére

    "életemben nem hallottam az ultrathinről és ami rosszabb életemben nem láttam ilyen jelzésű lapost"

    Nem ez a baj, hanem hogy úgy általában is ritkaság az AMD-s lapos; az értelmes specifikációjú meg mint a fehér holló.

    "Lehet várni míg elsüllyed a hajó és reménykedni hogy a bekövetkezte előtt kiérünk a partra"

    Persze, persze, csak ne a távolabbi part felé kezdjünk úszni nagy reményekkel...

Új hozzászólás Aktív témák