Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sennalacy

    aktív tag

    Engem azért ez kissé megnyugtat a jövőt illetően..

    "In an interview to PC Gamer, John Carmack said, "When we started on the game six years ago, I looked at the consoles and said ‘These are as good as the PCs that we're on here’, and our development strategy was set up such that we basically developed live on all the platforms there. And now when we’re looking at PCs that have ten times the horsepower of the consoles... I’m making a large change in my direction, just saying ‘We should be focusing on building things efficiently on the PC and [then] deploying on to consoles.’ And we didn’t make that as crisp of a distinction as we should have."

    Carmack further explain how that will change going forward, "My development system now has twenty-four threads and twenty-four gigs of memory, and we can start putting on half a terabyte of solid state drives, and these are the things that are gonna drive the development process on the PC. So, I’m actually as excited about how we’re developing tht titles in this coming generation as the graphics enhancements and things that I’m gonna make."

    Magyarul itt Carmack azt mondja, hogy hiba volt a konzoloknak egyenlő prioritást adni a PC-vel, de mentségére legyen mondva, 5-6 évvel ezelőtt amikor elkezdték a játék fejlesztését, akkor még egyenlőbbnek tűntek az erőviszonyok.. Manapság olyan gépen fejleszt, amiben 24 szálon fut a feldolgozás és 24 giga ram csücsül benne.. (egy ilyet én is elfogadnék.. :P ) Szóval ha minden igaz, kétszer nem követi el ugyanazt a hibát... mindenki nyugodjon meg! :D :C

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

  • Sennalacy

    aktív tag

    Komolyan nem értem, mi folyik itt. Látott valaki olyan játékot az elmúlt 10-20 évben amit elsőre tökéletesen írtak meg minden létező hardverkombinációra és nem kellett utólag patch-el javítani? Sőt volt amikor erre hónapokat kellett várni.. Itt meg pár napon belül kiadják a javításokat, mégis úgy elégedetlenkednek egyesek mintha példátlan kiszúrás áldozatai lennének.. Elhiszem, hogy idegesítő, ha valami nem megy, vagy akad, de türelem vagy némi PC-s gógyi, amiért többnyire büszkék szoktunk lenni magunkra, a konzolosokkal szemben, és máris minden ok. Biztos vagyok benne, hogy az esetek legalább felében, user error, ha nem fut a játék.. nem a megfelelő driver, nem jól telepítve, nem a megfelelő directx, és egyéb rendszer szoftverek, túldimenzionált ész nélkül bemásol config file-ok. Próbáltam pl. létrehozni az állandó akadás hibát.. nyilvánvaló, hogy valami "elfogy", tehát felnyomtam config fileban a textúrákat még a 8192-nél is magasabbra, amihez már 3GB Vram szükséges. 16384-es értékekkel már előjött a "hiba".

    Carmack egyébként próbált valami újat, az automatikus minőségállítást úgy, hogy a 60FPS megmaradjon.. mert szerinte az fontosabb, és van is benne valami. De arra nem számolt, hogy eleinte mindenki inkább nézelődni akar, és nagy felbontású textúrákat látni még alacsonyabb FPS mellett is. Ahhoz képest, hogy ez kísérleti technológia én egyáltalán nem csodálkozom azon, hogy nem mindenkinek jön be, vagy nem tökéletes elsőre. De legalább van valami haladás, és nem csak egy újabb tucat FPS-t kaptunk 0 innovációval.

    Nálam a játék tökéletesen fut. Az új AMD preview driver van fent. Használok egy config file-t, de még néhol "beremegtek" az NPC-k, a patch után ez is teljesen megszűnt. A legnagyobb csatajeleneteknél, sincs semmi megakadás mint egyéb játékoknál megszokhattuk. Néhol elképesztően jól néz ki a game. Nem tudom hol tartok benne, de egész hétvégén nyüstöltem.. nem rohanok át rajta bőven van mit nézelődni. Szerintem abszolút nem a helyes képet kapja a játékról az aki csak a fórum fröcsögéseket olvassa, én is sokkal rosszabbra számítottam, kellemesen csalódtam.
    Amit negatívumnak érzek, azok a konzolok miatti "csőkúszás" túlzottan kevés szabadsága.. bizonyos ládákat át tudok ugrani, máshol ugyanazt nem mert "arra nem szabad menni".. Nem lehet érezni az autók fejlesztéseit menet közben. Alacsony sebességnél "súlytalanok" a járművek, egy másodperc alatt vannak végsebességen.. szerintem ezt sokkal "élethűbbre" is megcsinálhatták volna. (Ugyanez a bajom gyalogosan is egyébként az NPC-kkel való beszélgetéseknél.. túl gyorsan és nagyot mozdulok el jobbra-balra a minimális billentyűzethasználat mellett.. de ez szinte minden FPS-nél így van)
    Biztos vagyok benne, hogy ehhez is lesznek még DLC-k plussz küldetésekkel, bár ha a negatív hangok ilyen erősek maradnak, akkor lehet, hogy nem, pedig lenne benne bőven lehetőség.

    Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

Új hozzászólás Aktív témák