Új hozzászólás Aktív témák

  • ergoGnomik

    tag

    Nyilván nem vagyok akkora szakértője a dolgoknak, mint itt mindenki, de azért valahol igenis lehet létjogosultsága egy ilyen tesztnek. Szerintem. Igaz ugyan, hogy van a specifikáció, amit teljesítenie kell a rendszer elemeinek, amiből kijön valamilyen elméleti maximális érték, de gondolom mindenki hallotta már a híres mondást, miszerint elméletben elmélet és gyakorlat között nincs különbség, gyakorlatban meg van. Fennállhatnak olyan körülmények*, amikor egy adott rendszerben nem lesz elérhető a szabványban meghatározott teljesítmény. Ilyenkor egyrészt jó, ha van valamilyen eszköz amivel egyértelműen meg lehet mérni ezt a paramétert, hogy kizárható vagy megerősíthető legyen a probléma. Másrészt a probléma megoldásának lépései során megint csak jó, ha ellenőrző mérésekkel meg tudsz győződni a beavatkozás hasznáról.

    * Rossz implementáció processzorban, alaplapi lapkakészletben, bővítőkártyában, alaplap tervezési probléma, rossz beépített alkatrész sorozat, stb.

    Egyébként meg nem teljesen értem, hogy csatoló adatátviteli teljesítményt nem lehetett mérni. A Final Reality valamikor még a PCI-os, AGP-s őskorban rendelkezett ilyen teszttel is. Persze az is lehet, hogy a kijelentés csak a 3DMark-ra vonatkozott, mely esetben tárgytalan a mondókám.

Új hozzászólás Aktív témák