Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golota

    aktív tag

    válasz bunnyhu #9553 üzenetére

    Megértem az álláspontod, én is sokat mérgelődtem azon, hogy teljesen alap funkciók kimaradnak, mert "ez így stock". Nekem a legirritálóbb a search bar kiirthatatlansága, meg a Google Photos mint viewer állandó nyomulása, hogy mentsem a Google felhőbe. Kösz nem, volt már nagyon rossz tapasztalatom ezzel.

    Mára megtanultam ezekkel együtt élni, a sceenshot pl egész jól működik a dupla koppos megoldással. Volt nekem mindenféle telefonom, de a tökéletes teló nekem a LG v30 volt, aminek a kidolgozottsága, hardvere, funkciói és megbízhatósága magasan jobb, mint bármi más márkának. Sajnos az LG már nem gyárt telót.

    Az a helyzet, hogy a választás nem egyszerű. Aki nem bízik a kínai telefonok privacy megoldásaiban, annak kb marad a Samsung, Sony, Iphone meg a Pixel. Samsung nálam kizárva. Volt vagy 6 Samsungom, MINDEGYIK beszart pár év alatt. Állandó megbízhatósági problémák, legutóbb a 1,5 éves céges A72 került örök bootloopba magától. Kösz nem kérek ilyet. Iphone kicsit túl korlátozó meg drága, bár lassan átértékelem ezt a kérdést. A Sony nagyon jónak tűnik, de hiába jó a kamera, ha az auto mód nem az igazi. Nekem a teló az point and shoot. Ha "rendes" fotót alarok, arra ott a fényképezőm. Ráadásul elriaszt a Sony legendásan szar termék supportja.

    Így kb maradt a Pixel. Csalódás? Bizonyos szempontból igen. A Google itt is ugyanazt csinálja, mint más platformon: sandbox, néhány jó ötlet, de alapvetően nincs rendesen megcsinálva. Ami miatt megéri, az a tényleg remek fényképező és néhány valóban okos feature. Lehet letisztultnak nevezni ezt a minimál Androidot, de szerintem inkább szegényes. Mostani fejjel megvenném a Pixel 7 pro-t? Sajnos igen, mert nem tudok jobbat, pláne ezen az áron. De nem tökéletes, messze nem az.

    Ami nekem rohadtul hiányzik és nem fér a fejembe miért nem oldja meg natívan az Android, az az App sound separation, azaz lehessen megadni, melyik app melyik csatornát használja. Miért kell nekem üzenetek pittyegését hallgatni, ha amúgy zenét hallgatnék bluetooth-on??? Nem, nem akarom némítani az üzeneteket, de az szóljon a telón, ne barmoljon a zenébe vagy telefonhívásba Erre tud valaki megoldást esetleg?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák