Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Nem vagyok oda a kriptovalutákért, nekem lufinak tűnik, azonban mivel az ipar fizikai termelésének gyorsításához ugyanúgy hozzájárul, mint a szórakoztatóipar, ne legyünk teljesen igazságtalanok. Gyakorlatilag a szórakoztatóiparban se jön be minden. Készülnek filmek garmadával, amiket alig néz meg valaki és kordokumentumként sem használhatók igazán, készülnek be nem fejezett játékok, a befejezettek jó része sem feltétlenül lesz sikeres stb. Értem én a "pénzes" játékosok felháborodását, de igazából ha egy videokártya x órát játékok alatt fut, vagy bányásznak vele, az nagyjából a világ folyása szempontjából mindegy. Fogjátok fel úgy, hogy a fejlesztésbe invesztálnak a bányászok. A kártyák extrém igénybevételét tesztelik. A szénerőművek munkát adnak embereknek, akik így nem halnak éhen, stb.... Tisztán filozófiai értelemben a fejlett világ "környezetvédelme" teljesen álságos. Csak a saját példa. Kihúzom a töltőt, hogy ne fogyasszon energiát, majd egy évnyi energiafogyasztásával sütök egy kis húst a villanysütőben. Leadom a használt benzines autómat, hogy ne szennyezzem a környezetet, majd veszek egy villanyautót, aminek a gyártása közben mondjuk húszévnyi benzinfogyasztásnak megfelelő energia ment a levesbe. A megújuló energia sem nettó soha. A napelemek extrém módon fűtenek mellékhatásként például helyileg. Az egész rendszer konverziója a pénz, az szabályozza, hogy megéri-e valamit gyártani. A kriptovaluta "gyártása" is így működik, ami iparilag nem lesz használható az egészből, annak csak eszmei értéke lehet. Műalkotások ugyanígy irreális értéken mennek. Most már digitálisan is.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz kenwood #24 üzenetére

    A rig most 2.5x annyit er most,mint amennyiert osszerakta

    Kétszer annyiért tudná eladni esetleg, de Te gondolom új értékkel számolsz. Nekem például ez egy fillért se érne, mert nem tudom mikorra hozná vissza az árát. Ha a pénzen banánt vennék, de kezdene rámrohadni, még főzhetnék belőle pálinkát pl...
    A legjobb befektetés ellenben az utóbbi években a cigaretta lett volna. Garantáltan felfelé megy az ára, könnyen tárolható és olcsón, beláthatóan mindig lesz piaca stb.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Stauffenberg #25 üzenetére

    Ha már érvelési hiba:
    Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy teljesen egyforma fogyasztása van annak, ha van egy autód amit napi 3-4 órán át használsz változó terhelésen vagy annak a motorját kivennénk, generátorrá alakítanánk és 0-24 órában nyélgázon hajtanánk.

    Szalmabáb. Nem ezt mondtam. (eleve érthetően ugyanannyi időről beszéltem) Ha autóhoz hasonlítjuk, az olyan, mintha 3-4 órát furikázol vele teljesen öncélúan, vagy mondjuk vizet hordanék vele valahová csővezeték helyett... ;)

    Ez így érvként ide nem kapcsolódik. Ugyanezek az emberek dolgozhatnának megújuló energiaforrásokat előállító létesítményekben is. Ez leginkább egy kormányzati energia/iparpolitika kérdése. Nem kapcsolódik a témához, de attól még a szénerőművek leépítése nem egyenes út az éhenhaláshoz.
    A megújuló energiaforrásokat eleve nem lehet előállítani, de spongyát rá, rossz fogalmazás. ;]
    Nagyon kevés komplex számítást láttam még, ahol egy megújuló energiaforrásokat hasznosító berendezés teljes életútja alatt, azaz a nyersanyagból nyersanyaggá alakulása alatti haszon/kár (nem pénzben) teljesen pozitívra jött ki a szaldó. Az, hogy (extrém példa, nem valós) megújuló energiaforrásból, legyen mondjuk szél, kibányásszuk a következő szélerőműhöz szükséges összes nyersanyagot, legyártjuk szintén megújulóból, majd ha tönkrement lebontjuk nyersanyaggá, szintén megújulóból, hulladék nélkül... Ilyenre jó lenne legalább egy példa...

    Ahogyan csináljuk, az valóban. De ez megint egy érvelési hiba, mert ez nem azt igazolja, hogy ne is foglalkozzunk vele.

    Megint csak szalmabáb. Hol állítottam azt, hogy ne is foglalkozzunk vele? :F

    A példa remek, mert ha mindenki így tenne, hogy kihúzza/lekapcsolja a kis fogyasztókat, akkor sok kicsi sokra megy alapon, éves és országnyi/kontinensnyi/emberiségnyi léptékben rengeteg energia takarítódna meg. Nem onnan kell nézni, hogy amúgy ez neked mennyire kevés enegiának számít. Mellesleg a villanysütővel egy alapvető emberi szükségletet elégítesz ki, de van olyan opció is, hogy elmész nyers vegánnak és akkor sem hús, sem sütögetés nincs

    Konkrétan ha senki nem töltene többé telefont a konnektorból az se jelentene százalékban kevesebb környezetterhelést az egészhez képest, mint egyénileg .
    Tehát gyakorlatilag relativizálsz, nevezhetjük ezt is érvelési hibának ez esetben.
    A nyers vegánnak elmész meg eleve óriási környezetterhelést jelentene. Mi lenne, ha Magyarországon tízmillióan nyers vegán étrendet szeretnének követni. Csak megújuló energiaforrásokat használva, mondjuk holnaptól, vagy a jövő évtől? Nagyjából rövid távon éhezés, hosszú távon meg természetes szelekció... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz kenwood #32 üzenetére

    Hát amíg lesz olyan .... (nem akarok sértőt írni) aki gari nélkül kiad 270k HUF-ot valamiért, ami akár egy nap, egy óra múlva nem működik, az nem tudom, milyen munkával kereshette azt a pénzt. ...
    Persze a játékgépbe is mindig van aki beledobálja a fizetését, szóval van rosszabb.
    Nekem ez akkor is szerencsejátéknak tűnik, még ha moderált is. Tippmixet mondjuk lehet úgy játszani, hogy nagyot ne bukj és hátha bejön. Megélni belőle azért kockázatos. Gondolom az illető sem ebből él alapvetően. :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz totron #37 üzenetére

    nem állítja, hogy negatív értékteremtéssel, kifejezett szennyezéssel megy előre a világ.

    Ki állítja ezt? :F
    Arról beszéltem, hogy bár nem értek hozzá, de szerintem egy db. bármilyen kriptovaluta is hordoz annyi értéket magában szellemi termékként, mint például ez az alkotás...
    Annyival hozzájárul az emberiség fejlődéséhez stb.

    [link] :Y

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz csucsotke #42 üzenetére

    Alant linkeltem egy pár műalkotást. Ilyeneket már az óvodában is csináltunk.

    Úgy tudom, ha nem menne egy bányászgép sem, akkor maga rendszer se működne. Jól tudom? Azzal nem vagyok tisztában, mennyi időre konzerválhatóak ilyenkor az egyes egységek.
    Amúgy maga a fizikai pénz is semmi, (nem a bankjegyek) csak nincs ilyen durva árfolyammozgás.
    Ami hajtja az meg a szokásos:[link]
    Az energia árát drasztikusan megemelve nyilván gondok lennének a fenntartással.
    A tőzsdéket mi hajtja amúgy? Mire találták ki a shortolást például? A kockázat minden üzleti tevékenységben benne van, ha nem ésszel csinálják.
    Valós materiális pénzpocséklás.[link] a belefektetett energia tetézve a bontásra használttal.... A vissza nem nyerhető nyersanyagok se semmi...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Devid_81 #55 üzenetére

    De ezt nem tudod bizonyítani, csak reménykedsz, hiszen a tudományban, számítástechnikában stb. hiszel...
    Csak azt lehet kiszámolni, aminek van kiinduló értelmes adata. Ha csak számítási kapacitáson múlna, akkor a covidra is rég lenne ellenszer.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák