Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Plazmacucci #1 üzenetére

    Persze mert az Apple lenyomja a torkodon. Ha kell, ha nem. Androidon legalább választhatsz.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz joey04 #9 üzenetére

    Köszi a linkeket.
    Lenovom még nem volt, és nem is lesz. Sony, Samsung, Huawei volt, ezeknek egyike se kötelezett rá. És nem is dobálta fel naponta az üzit hogy frissítsek. Ellenben az Ipad airem elég durván tolja az arcomba.
    Nekem hiába adsz róla linket hogy mennyire jó a régi apples cuccokon az új ios. Meg kell nézni régi telót, ipadot és majd rájössz. A lányom véletlenül rányomott a ios10-re, és szólni se szólt róla. Az általam használt ipadok topikjaiban se sok jót írnak az ios-okról. Illetve ahhoz képest, hogy mennyire istenítik olyan kihalt a topik mint a kalahári sivatag. Nekem az ipadon a 9-es és a 10-es ios újításai pont egy mákszemnyit se érnek. Lehet, hogy van aki szereti őket, de engem nem hat meg. Mondjuk ugyanezt el tudom mondani a 6 vs 7-es droidról is. Kizárólag a jobb üzemidő és a jobb kamera képességek miatt raktam fel.

    Egyetlen egy szoftver készítőnek se érdeke hogy túl sokáig jó legyen egy régi hardveren egy új rendszer. És mivel a hardverek minden téren nőnek (cpu, ram, rom sebesség-nagyság), a régi cuccokon semmi esély sincs rá, hogy úgy fusson az új szoftver, ahogy azt a régi tette.

    A megoldás amit linkeltél annak nálam pár feltétele nem adott. Mivel nincs Mac-em, és ezért nem is veszek.
    Illetve így fejeződik be a cikk: Ne legyünk azért teljesen nyugodtak, mert sajnos az a helyzet, hogy ha iTunes-hoz csatlakoztatjuk a készüléket, akkor az iTunes át lát rajtunk és a virtuális falunkon (szitánkon?), és a háttérben csak letölti nekünk a legújabb iOS-t, hátha mégis kedvet kapnánk hozzá.
    Szóval az a 4-5 gb eleve ugrik a letöltés miatt. Ha a lányom nem használná annyit a zenéhez, már régen eladtam volna. (zongora és gitár)
    A 7.1 ios-ig tényleg volt erre megoldás. (ha jól emlékszek)
    De a 8-as már piszok volt, pont ezért azt fel se raktam.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    Ne mondjátok már, hogy az iPhonek is lassulnak... Hihetetlen... :Y
    Egy másik topikba mikor ezt beírtam, máglyára akartak vetni. A tesom is adott az agyon hypeolásnak és vett a feleségének egy 5S-t, kb fél éve. És engem kérdezgetnek mit hogy. Persze az alap funkciókkal semmi gond nála. Nyilván én a jelenlegi telomhoz hasonlítom (honor 8), de az árukeresőn kb 20.000 a különbség csak. Miközben kézbe véve és használva lényegesen többnek tűnik a honor.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz batai15 #16 üzenetére

    Hát azért elég sok droid nem él meg ennyi verziót szóval ott még inkább jelen van ez .
    Nyilván, mert zárt a rendszer.
    A főverziók mindegyike tartalmaz valamit amiért érdemes frissíteni droidon is és ios-en is.
    Erre meg Joey válaszolta hsz-ed előtt 2-vel. A régi telokból más sok minden hiányzik. Úgy ad, hogy közben el is vesz belőle.

    Mellesleg sztem az egész probléma ott kezdődik, hogy rád erőltetik az új ios-t. Ha esetleg még lenne egy olyan lehetőség is hogy visszamész arra a verzióra ami neked tetszik, sztem sokkal több Apple ügyfél lenne. Ezzel engem pl biztos hogy gondolkoztatóba ejtenének. Sok embernek feleslegesek az új ficsörök és fhd-s felbontás. Jól elvolna ha cserélne egy akkut és nem lassulna be a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz .Szaki. #41 üzenetére

    De hogy. Te félre értesz. Grat az applenek hozzá. Az androidos telok 4-6 éve nem voltak így megtervezve.
    Ha ezzekel a telokkal vissza lehetne menne 1-2 főverziót, sztem semmi bajuk se lenne.
    (egy hasonlat) Nagyon sok helyen még XP, meg vista fut a PC-ken, és jól elvannak. Még ha nem is olyan gyorsak, mint a mai sok magos gépek. De a felhasználóknak ennyi telik rá. Persze a cégeket veri a víz hogy ők mennyire vigyáznak a környezetre, közben meg a háttérben tönkre vágják a régi cuccokat, hogy vegyél újat.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz kchris78 #44 üzenetére

    Mellesleg az hogy "belassul" az szerintem nem stimmel. Maga a telefon nem lesz lassabb hardverileg, "csak" olyan rendszert kap ami szarabbul fut rajta.
    Így van. De a user csak azt érzi hogy lassabb és nem érti miért.
    A résekkel kapcsolatban igazad van, viszont sztem nem azzal vágják agyon. Inkább azzal hogy az új csúcs telora van az egész megírva, teli egy rakás olyan újítással ami grafikailag leterheli, vagy sokkal több ramot, cpu időt zabál. A foltokat adhatnák külön is. Pl a win-nél is így van egy darabig.
    Sztem legalább 30-40%-kal tööbb Apple user lenne így.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz joey04 #47 üzenetére

    2 eset volt, amikor tényleg nagyon dadogós lett az új rendszerrel a készülék, az egyik a 3g a másik már nem rémlik, de ott is jött fix, direkt optimalizáció az adott készülékre. btw ekkora lassulás is már gáz egyesek szerint, de a másik oldalon meg jön a szemrehányás, hogy oké, elérhető az új ios, de x vagy y funkció nem, ez is átverés, meg ösztönzés, hogy vegyél újat stb. amikor leírod, hogy milyen hardveres követelmények kellenek az adott funkcióhoz és hogy ezért nincs benne, akkor már rávágják, hogy meg lehetne azt oldani máshogy is. igen ám, de nem véletlenül támogatja pl az adott funkciót csak az olyan iphone amiben van már segédprocesszor, mert ha esetleg az adott funkciót megkapná a segédprocesszor nélküli, eleve régebbi vassal ellátott telefon, és a gyengébb procinak kéne megbirkóznia a feladattal, akkor meg azért dadogna jobban a rendszer. Pláne ha olyan funkcióról van szó, ami háttérben folyamatosan használja a segédprocesszort. de nem, ott is egyszerűbb azt mondani, hogy lehúzás, hogy nem kapta meg x funkciót.
    Mert ez mi? Ad is valamit, meg nem is.
    Kíváncsian várom a fejleményeket. :C

    Mindenki másnak aki esetleg nem tudná: joey04 kollega fel jelentett a következő vádakkal: jó hírnév megsértése, rágalmazás és cybertalking miatt meg fogom tenni a szúkséges lépéseket. Szóval nyugodtan beszélgesetek vele, meg üzleteljetek vele. Röhejes... :)) És azóta Zolinak hív, mint ha haverok lennénk. Sztem nekem megvan adva minden adatom rendesen. Nyugodtan rám kereshetsz. Nem úgy mint neked. Egy röhejes email cím mögé bújva. A Zolizásról meg szakadj le.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák