Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IamSociopath

    aktív tag

    válasz Dilikutya #43 üzenetére

    Biztonsági szempontból írtam a passzivitást. Pl. ha egy cégvezető vagy kiemelt személy vagy, erre is illik odafigyelni. Ha ezt elhanyagolod, akaratodon kívül idézhetsz elő biztonsági kockázatot. így kell érteni a passzivitást.
    Az LTSC vezió telepítését az ilyen Pistikék gépére én pedig kifejezetten kívánatosnak találom, hiszen akár évekig nem kap funkció, csak biztonsági frissítést, így nem triggereli a kedves usert sem. A rendszer sem lesz lyukas annyira, mindenki boldog. :D
    Az más kérdés, hogy legálisan nehezen hozzáférhető.

    Ami ilyenkor minden windows update topikban előjön az, hogy igy is 1 milló biztonsági rés van a rendszerben, nincs befejezve stb. Szar M$ ésatöbbi. Ja igen ez mind mind igaz..
    ... csakhogy egy program vagy egy OS changelogjából tökéletesen kiolvasható, hogy miket javítottak az aktuális verzióban. Na ebből következik, hogy kiválóan kikereshető, hogy mik a sebezhetőségek egy elavult verzióban. Innentől kezdve nem kell nagy intelligencia belátni, miért veszélyes elavult verziót használni. Gyakorlatilag adunk egy étlapot a sebezhetőségekkel amiből lehet válogatni.
    Én még emlékszem a wannacry-ra, olyan rést használt ami már 2 hónapja javítva volt, mégis mekkora pusztítást okozott... [link]
    itt pedig a javítás: [link]

    A windows updattel egyébként valóban rendszeresen meggyűlik a problémánk nekünk is. De ezek 99,9% ban a funkciófrissítéssekkel vannak, Ha ezt halasztja valaki ameddig csak bírja azt maximálisan megértem.
    Ha valaki nem teszi fel a biztosági frissítéseket, méghozzá direkt, nos az aktívan hülye. :D Jöhet a flame

Új hozzászólás Aktív témák