Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jander

    senior tag

    válasz ng0ofy #5 üzenetére

    Egymás ellen nem lehet, csak coop mód lesz.

    EA online pass eddig is volt és lesz is, nincs ezzel gond, valahogy korlátozni akarják a használt játék piacot. A gond az csak, hogy az ME2 cerberus network a mai napig nem működik magyar Live-on (és ez pontosan az EA hibája, nem az MS-é).

    If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

  • Jander

    senior tag

    válasz danih #9 üzenetére

    Ja, csakhogy a Fordot meg úgy az autókat nem másolják és úgy értékesítik példányonként, amiből visszajön az előállítási pénz meg a profit. Ez egy szellemi termék, aminek minden felhasználásáért megilleti fizetség a kiadókat (De ha jobban tetszik legyen a játékok ára 1 millió és akkor utána azt csinálsz vele amit akarsz...). Arról nem is beszélve, hogy az autó veszít az értékéből használat közben, és a vásárló vesz egy másikat. Egy játék nem ilyen, az nem veszít, nem veszel meg újra egy játékot. A szellemi termék sajnos nem olyan fekete fehér mint a többi... Még mind a mai napig nem igazán van kidolgozva ez a rendszer (szerintem), és a kiadóknak ez az álláspontja: ha játszani akarsz a játékukkal akkor nekik fizess ne egymásnak. Megértem a másik oldalt is, mert úgy olcsóbb a játék, én is szoktam használt piacon vásárolni...

    [nem látom itt ki írta, de válasz: RPG-t ami tényleg kőkemény szerepjáték volt, azt anno PC-n játszottam, azóta akció-rpg-k vannak, ami szerintem sokkal jobban állnak a konzolnak, szóval kösz, de kösz nem :) ]

    If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

  • Jander

    senior tag

    válasz ng0ofy #11 üzenetére

    Lehet akkor nem érted a lényegét... megveszed a játékot, és kapsz mellé egy ilyen online pass kódot. ezt Te mint első felhasználó felhasználod, és ezáltal megkapod a jogokat különböző dolgokra (pl. dlc-k, kiegészítők, online játék stb.). Ha a játékot eladod, a következő tulajdonos nem fogja birtokolni ezeket a dolgokat, neki külön meg kell vennie ezt az online pass-t (ez általában egy kisebb összeg, de azzal már ott vagy, hogy nem jön ki olcsóbban mint ha megveszed a boltban).

    Mindenki eldöntheti, hogy Neki szüksége van-e az extra tartalom, eddig nem merték bevállalni, hogy komolyabb tartalmat kötnek ehhez, de azért pl. a Battlefield Bad Company 2-ben az összes később megjelent multiplayer pálya ezzel volt elérhető, anélkül kevés pályán játszhattál. Mass Effect 2-nél 'csak' DLC tartalmak voltak (extra karakter pl. illetve egy armor set). Utóbbi játéknál nem zavaró, ha nincs meg a cucc, viszont bosszantó, hogy magyar Live-on nem elérhetőek ezek a tartalmak.

    If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

  • Jander

    senior tag

    válasz danih #13 üzenetére

    Hát látod ez az, hogy nincs kidolgozva még rendesen ez a rendszer. A filmeknél az egész világról a mozikból származó bevétel általában (bőven) meghaladja a ráfordított pénzt, és csak utána adják ki dvd-ként, ami még egy nagy plusz-bevétel gondolom itt már nem foglalkoznak a dvd-k újra-eladásával.

    Zenénél passz :) de ott nincs igazán hatalmas ráfordítás, plusz ők is a koncertekből élnek amit megint csak nem tudsz továbbadni. Illetve talán itt jó példa lehet a digitális disztribúció, ami hatalmas teret nyert magának (iTunes) ahol szintén nem tudod eladni a megvett tartalmat.

    Az Apple-nél pedig ott az előbb említett iTunes ahol nincs használt-eladás, a telefonok pedig megint az autó kategória: kifizeted érte az összeszerelési díjat és a profitot (sőt amilyen k* drága az a szar... :) ) oszt csókolom.

    If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

Új hozzászólás Aktív témák