Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Malachi

    addikt

    válasz infectedmann #27 üzenetére

    valószínűleg időhiány. nem tudom, hogyan tervezték, talán eredetileg is lett volna egy plsz ingyenes "magyarázó" DLC. annyira csak nem idióták, hogy ne lássák mit adtak ki a kezeik közül. szóval gondolom az EA hajtotta őket, és ennyire futotta.

    mondjuk ennek némileg ellentmond, hogy állítólag csak január elején döntöttek a befejezésről. szóval ki tudja. talán ellazázták.

  • konesz

    csendes tag

    válasz infectedmann #27 üzenetére

    Szerintem meg lett nekik mondva, hogy "legkésőbb ekkora ki kell adni a játékot" és nem maradt idő normális befejezést írni, mert pl. még a homoszexuális románchoz is meg kellett írni a párbeszédeket meg a jeleneteket. :W Ebben az esetben két dolog lehet: vagy így akarták a végét és most csak a nyomásnak engednek egy kicsit, vagy alapból azt tervezték, hogy majd a játék meg jelenése után lesz idejük befejezni. Persze csinálhatták volna úgy is mint a Blizzard, hogy "kiadjuk majd ha kész lesz". Az is lehet, hogy csak trollkodni akartak, hogy megviccelnek mindenkit ezzel a sulykolós elmélettel, de az a gyanúm, hogy ha ezt tervezték már rájöttek, hogy a poént nem biztos, hogy mindenki érti :D
    Meg jönnek itt azzal, hogy ez művészet, ugyanmár, fogták a deus ex végét és bele tették a mass effectbe, ez ám a művészet ...

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz infectedmann #27 üzenetére

    Időhiány. Ezt különféle interjúkban és megjelent anyagokban már rég elismerték. Plusz kissé túlbecsülték azt a pontot ahol a játékosok elégedettek a tény:spekuláció aránnyal :)
    Sok esetben működik az olyan befejezés, ahol gyakrolatilag teljesn mértékben a befogadóra bízzák a dolgok magyarázatát és továbbgondolását, de ahhoz, hogy az működjön, nagyon körültekintően kell eljárni, pl. rengeteg apró utalást és jelzést tenni a sztoriba, amiket ki lehet sorban bányászni, és megpróbálni összerakni a képet. Itt ez hiányzik, bár vannak utalások és megjegyzések, de túl kevés, túl elszórt. Azt is lehet tudni, hogy eredetileg egy hosszabb, magyarázósabb befejezést terveztek, végül kikukázták. Dramaturgiailag valóban nem is lett volna szerencsés.
    Sajnos, ha valaki addig tököl valamin, míg végül kifut az időből, annak többnyire nem lesz jó vége. Most se lett.

    Mindenestre nem igazán értem az update virtiolos hangvételét. Komolyan volt, aki azt hitte kidobják a játék utolsó 5-10 percét és csinálnak valami tök mást? Pláne hogy Hudson, és még Ray Muzyka is kijelentette, nem fogják. Finomítás lesz hogy érthetőbb legyen és "more closure" mert a végjáték nem kissé hanyagolta a csapattársakat. Nem értem mire fel a nagy döbbenés.

    Ami Drew Karpyshyn-t illeti:
    http://drewkarpyshyn.com/c/?p=381#more-381
    Persze majd jön a "biztos kényszerítik hogy ezt írja... szegény..." megjegyzések. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák