Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz hardzsi2 #5 üzenetére

    Mivel semelyik AMD GPU-nak nincs 2308 stream processzoros változata, 2304 viszont többnek is, a 2308 alighanem typo lehetett, akárhol is láttad...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz GeryFlash #7 üzenetére

    Rosszul látod szerintem: az AMD nem csinál idiótát senkiből, ők a GPU-t adják a dologhoz, a rá épülő kártyákat már a partnerek tervezik(nincs referencia design az RX5600-akból) és gyártják, ráadásul eleve meg volt mondva nekik, hogy szabadabban variálhatnak az órajelekkel/TDP-vel.
    Azt se felejtsük el, hogy néhány kivétellel, akik exkluzívan csak az AMD-nek dolgoznak(pl. Sapphire, PowerColor, XFX), a nagy gyártók(pl. ASUS, MSI, Gigabyte) gyártanak RTX2060-akat is, és ők döntik el, engednek-e az áron vagy sem, az NV exkluzív partnerek(Leadtek, Zotac, stb.) meg eleve nem érintettek az ügyben.
    Az exkluzív gyártók pedig alighanem tudtak jó előre a dologról, még az sem kizárt, hogy nem is az NV árcsökkentésére reagálnak így, hanem eleve így tervezték(ahogy a super-ekre "reagáló" árcsökkentést is), csak az árcsökkentés hatására hozták idő előtt nyilvánosságra, hogy az a pár ember aki még vacillál a kártyavételen, ne vegyen RTX2060-at, hanem várja ki az RX5600XT-t... tehát alighanem már eleve ilyen firmware-t raktak a kártyákra.

    Szóval szerintem mielőtt idiótázni kezdtél volna, ha gondolkodtál volna még egy kört, tán neked is beugrott volna ez a lehetőség is.

    @Wombath: Nem lenne jobb megváltoztatni a cikk címét, tekintve hogy nem az AMD tuningol itt semmit, hanem a board partnerek(konkrétan a Sapphire-t látom csak) élnek az eredetileg is meglevő lehetőségeikkel?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz GeryFlash #15 üzenetére

    1. nem az AMD dönt, hanem a board partnerek, az AMD által megszabott kereteken belül, de a keretek eddig is tudottak voltak(a partnerek számára, nyilván).
    2. a gyártók nem kötelesek ezeket a döntéseket egymás felé kommunikálni, tehát ha pl a Sapphire akármi miatt így dönt, ahhoz az XFX-nek semmi köze, ezek egymással is versenyeznek az AMD vevőiért
    3. nem a te problémád, majd megbeszéli az AMD és a board partnerek egymás közt... egyébként a GTX1660Ti piacával mi lett, amikor kihozták a 1660Super-t kb azonos teljesítménnyel? Összement kicsit.

    "Mi volt ebben az AMD előnye, hogy utolsó pillanatban változtattak? "
    Ismételten: nem az AMD váltpztatott, hanem a Sapphire meg a PowerColor - alighanem ezzel se mennek ki az AMD által a GPU megjelenésekor megszabott keretek közül.
    Hogy mi lett volna az előnye, ha nem derül ki, vagy nem vág árat az NV a 2060-on? Az, hogy jobb lett volna esetleg a z RX5600XT ár/teljesítmény mutatója, így jobb vétel lett volna, mint az RX2060. De így, hogy az NV előre árat vágott, talán fontosabb lett az, hogy azt kommunikálják: a 2060 az új áron se feltétlenül jobb vétel az 5600XT-nél.

    Ennyi...

    A titoktartás tesztelését én se veszem be - biztos csinálják egyébként, de szerintem kevésbé publikusan.

    Még valami... mit is ír a cikk konkrétan?
    "ugyan a hivatalos specifikációk nem változtak, az AMD egyes partnerei, például a Sapphire, módosítottak a weboldalakon található adatokon, sőt, több esetben új firmware-t is készítettek, melyek magasabb TDP-t és órajeleket tesznek lehetővé. Ez utóbbi persze a már eleve tuningolt OC-s változatokat érinti: az AMD ezeknél adott nagyobb szabadságot a partnereknek, akik gyorsan éltek is a lehetőséggel."
    Tehát a gyártók csináltak extra OC-s kártyákat is... minthogy az ajánlott árak mindig is a stock spec. kártyákról szóltak, alighanem ezek a karik bőven az ajánlott ár fölött fognak kijönni - mint pl. az Asus ROG Strix vagy a Sapphire Nitro+, ugyebár, nem lepődnék meg, ha az eredeti Sapphire-hír a Nitro+-ról szólna, esetleg egy Toxic-ról...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #17 üzenetére

    szerk.: elnéztem, az update-elt infó a Sapphire Pulse-ról szól -tehát ha lesz Nitro+ belőle, az még gyorsabb lehet...

    @(#18)Turcsika: én úgy tudtam, a vBIOS-t az AIB-ok csináljál, a PCB többi részének az ismeretében, ahhoz hangolva - vicces lenne egy masszív tuning-vBIOS-szal agyonvágni egy kisebb fogyasztásra tervezett kártya VRM-szekcióját... a Sapphire Pulse pl az RX 5700-aknál is a referenciához képest kevésbé költséges megoldás volt VRM téren(forrás: GamersNexus)

    Ezzel együtt valóban, az is lehet, hogy ezúttal az NV manővere jött váratlanul az AMD-nek... nem azt mondtam, hogy az a forgatókönyv kizárt lenne, csak felvázoltam egy alternatívát, ami szerintem valószínűbb, különös tekintettel az idiótázásra...

    A valóságban a HKEPC is csak egy cikket írt, meg a PH is, aminek vagy van direkt korrelációja a valósággal(magyarul szivárogtatás), vagy ún. pletyka. Kínából érkezve bármelyiket el tudom képzelni - az egyetlen valós tény itt, hogy pár AIB kártya specifikációja megváltozott a gyártók weboldalán.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Turcsika #21 üzenetére

    Vagy igen, csak te jobban hiszel a kínaiaknak, mint nekem, vagy akár a PH-nak - bár a PH cikk se pro se kontra nem tartalmaz erre utalást, de tán az is jelent valamit(vagy nem).
    Szíved joga.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Turcsika #23 üzenetére

    Csak hogy tiszta legyen, az általad linkelt két cikk pár részeletekben ellentmond egymásnak.

    - A TechSpot szerint a TBP ment fel 150-ről 160W-ra
    - A Guru3D szerint a TBP 180W-ra ment fel, a TGP(tehát csak a GPU) ment fel 160W-ra

    - A Guru3D kifejezetten OC kártyákról beszél, a TechSpot nem említ erre vonatkozva semmit, a TechPowerUp viszont a Sapphire alapján kifejezetten nem OC-s kártyákról ír

    És az összes többi oldal megnézése után se tisztul a kép azon túl, hogy az új órajelek mekkorák. Szép, konzisztens infóköteg, mondhatom...

    A Guru3D cikkében ráadásul nem szerepel semmi a független forrásból tájékozódás kapcsán, csak a hozzájuk eljutott tesztpéldány(ki tudja, melyik AIB-féle verzió) alapján erősíti meg a híradás néhány pontját.

    A jó hír: van verseny a VGA piacon... nem a csúcson(még), de van.
    A rossz hír - nem is annyira nekünk, mint inkább a tesztelőknek: nem érdemes túlzottan előre dolgozni, úgy tűnik bevett eszköz lesz a last minute driver/vBIOS update, és akkor lehet az egész tesztet kezdeni előlről.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz MeszesKPT #47 üzenetére

    Ja, én is benéztem(ld. följebb), meg az AMD is.

    Azt hittem, a teljes RTX2060 paletta ára lett megvágva az NV által, holott lóf@szt, csak az EVGA RTX2060KO ára ment le 300USD-re, amit kb. sehol nem kapni(az EVGA saját oldalán sem, csak a drágábbik verziót 320 USD-ért), a 2060 MSRP-je meg változatlan.
    Erre rápánikolt az AMD, ami azoknak jó, akik olyan kártyát vesznek, amin jó a hűtés és van rá új vBIOS - csakhogy ez nem minden gyártónál lesz így, állítólag lesz aki a régi vBIOS-szal is ad ki kártyát, meg az újjal is OC-néven, bár ezelnél a gyártóknál kérdéses az árazás, talán a régi vBIOS-os modellt leárazzák a 1660S nyakára, ahol megintcsak nem lenne roszz vétel.

    @(#43)bobalazs: Nem tudom ezt a képletet honnan veszed, az MSRP az a végső kisker árra(Manufacturer Suggested Retail Price) nézve ajánlás, a nagykerek nem annyiért adják, nem arra jön rá a kisker árrés - a 25%-ok se tudom, honnan veszed, IT-ban tipikusan jóval kevesebb annál - már ott ahol el is akarnak adni valamit, nem csak pénzt mosnak, nem ritka az egy számjegyű árrés sem. Az extra verziók persze lehetnek drágábbak, de ha pl. a Sapphire 103e-ért megy, ki az a marha aki 130e-t kiad érte, alig többért már non-xt RX5700-at kapni, ami szintén húzható és 8GB VRAM van rajta...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz nightmare13 #49 üzenetére

    Igen, a Founders Edition ára hivatalosan 299.99 USD, csak épp nem kapható egyáltalán, ahogy az EVGA 2060KO sem, ami a másik ennyibe kerülő kártya.
    Olyan terméket én is le tudok árazni, amit nem kínálok eladásra...
    Ezzel szemben a Sapphire Pulse RX5600XT MSRP áron kapható, igaz egyelőre csak az Alza-nál láttam...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz bobalazs #51 üzenetére

    A komolyabb custom példányok sohasem MSRP áron mentek, aki olcsón akar VGA-t, ne ROG Strix-et vegyen...

    @(#53) Televan: ne aggódj, lesz bőven 130e alatt is, Sapphire Pulse-on kívül is, csak még 2-3 hetet várni kell rájuk, mint mindig.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz tibaimp #55 üzenetére

    Annak én is örülnék, de egyelőre az RX5600XT tesztre is várni kell, úgy tűnik, GeForce tesztre pedig nem is emlékszek az aktuális generációból... ja de, 2080/2080Ti volt, azóta semmi...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Sinesol #59 üzenetére

    Leginkább ott lehet előnyben az RX5700 ahol már nem elég a 6GB VRAM és a sávszélesség(336 vs. 448 GB/s), magyarul 1080p-ben aligha, talán inkább 1440p-ben, vagy nagyobb frekvenciás monitoroknál... illetve esetleg a jobb binning miatt feljebb lehet húzni az RX5700-akat, akinek erre adódna ingerenciája.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Sinesol #63 üzenetére

    RTX2080 alatt mindegyik VGA elfogy 4K-ban, ha csak a legújabb játékokat nézed, vagy olyan optimalizálatlan vackokat mint a Red Dead Redemption 2...
    Azért az elmúlt 3-4 évben jött ki bőven olyan játék, ahol az RX5700 is elég 4K-ban 60 fps-re, ha nem is ultrán, de high-very high beállításon.
    Ultrán 60fps-sel meg jelenleg egyik Navi, de esetenként a 2080Ti se viszi a legújabb játékokat...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fanti #65 üzenetére

    Épp azért használnék inkább egy 4K kijelzőt mint egy 1440p-t, mert mostanra mindhárom gyártó drivere tud integer scaling-et, tehát ha olyan programba akadsz, ami nem megy 4K-ban élvezhető sebességgel, kb. minőségvesztés nélkül tudod tolni FHD-ba skálázva, míg 1440p-ből FHD-ba csak maszatolós interpolációs algoritmust használva.

    Viszont 1440p a 2160p-vel ellentétben nem népszerű videó(mozgókép)-felbontás, egy 1440p-s monitoron mindig vagy fel- vagy leskálázva tudsz filmeket nézni, ami minőségvesztéssel jár, legkevésbé talán integer-scalinggal 720p-ről felfelé, de az meg már szerintem nem néz ki jól 27-32"-on, ami ezeknek a kijelzőknek a tipikus méretkategóriája.

    Harmadrészt desktopon jól jöhet a 4K által nyújtott munkaterület, ha elég nagy a monitorod(és/vagy elég jó a szemed) ahhoz, hogy ne kelljen skálázást aktiválni.

    Mielőtt azzal vádolna valaki, hogy gyakorlati tapasztalat nélkül dumálok itt, volt 27"-os 1440p monitorom, most pedig 27"-os FHD monitorom van. Az előbbi szubjektíve nem tetszett, el is adtam, elsősorban a vacak HDR másodsorban a nem elég magas felbontás(FHD-hoz képest) miatt. Utóbbival elvagyok addig, amíg elérhető áron lesznek LFC-képes FreeSync 4K monitorok.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák