Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Dr. Akula #35 üzenetére

    EZ a lényeg ez nem OTTHONRA való de ha egy 1000nm-es adattárban xPB-ot tudtak tárolni eddig és mindet lecserélik ilyenre és ezután 4x-et fognak tudni azzal megspóroltak még 3 ilyen adattár építését.

    Jó lenne ha otthonra szinte semmit sem kellene tárolni - pl. 100GB-os 4K film amit 5 évente 1x ha megnézel vagy lehet soha többet - mert gigabites LAN-on akár valós időben stream-elheted vagy percek alatt lejön de sajnos a tárhely szolgáltatónál is lehet gond az internettel is stb. mondjuk 4 HDD egy NAS-ban pedig ott van nálad de ugye azzal is lehet gond.

    Szerintem ez is egy olyan terület amit egyfajta aranyközéputas módszerrel kell kezelni: kritikus adataid legyenek meg felhőben és saját mentésként is a kedvenc filmek sorozatok, vagy a korábbi hozzászólásomban említett nehezen pótolható tartalmak is jobb ha otthon is megvannak, a többire meg ott a net.

    A legnagyobb baj jelenleg az általad is írt ÁRAZÁS. Az adatéhség egyre nagyobb a világban, a technikai fejlődés miatti 4K, HDR filmek a nagy pixel számú fényképek stb. az extra nagy telepítővel bíró játékok - számos 50-100GB-os cím is van már - miatt a legolcsóbb 7 ezer forint 1TB-os ár is MAGAS, már rég 2-3 ezer forintnak kellene lenni 1TB-nak.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Dr. Akula #34 üzenetére

    Arról beszéltem, hogy a "BKV bérlet" mint szolgáltatás hová fejlődik és előbb utóbb eljutunk oda, hogy az egyik választásod lesz a szolgáltatás, ami a saját autót jelenti sofőrrel, végtelen utakhoz.

    A másik választás lesz a saját autó, amivel vacakolhatsz saját magad, tankolhatod, szerelheted, vezetheted.

    Csak ott sántít, hogy egy autót akár szerethetsz is, a vezetés akár öröm is lehet. De ki a fene szeret lementeni egy haldokló HDD-től 12TB-ot, vagy ki költ majd rá párban, hogy tükrözze, amikor 80GB egy 4k film. Ha minden este leszedsz egy filmet fél év se kell és csurig van egy 12TB-os HDD. Csak attól, hogy 4k-ban kezded el nézni. Máris ráfér kb. 150db film egy 12TB-os HDD-re. Az nem sok.

    És akkor jön a 8k.

    ....azért otthon jellemzően videókkal tömik ki a nagy lemezeket. Szerintem ez változni fog. Nem fogják majd otthon tartani a filmeket és lássuk be semmi értelme ezeknek a házi vieótékáknak úgy egyébként.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Dr. Akula #39 üzenetére

    Ugyan már. Vállal ma bárki garanciát arra, hogy ha Te elküldesz egy e-mail-t akkor az meg is fog érkezni? A világon senki. Kisdobosbecsszóra megy a mai napig. Használsz, küldesz e-mail-t? Persze.
    Te diszponálsz a HDD felett, amin a fiókjaid adatait tárolják? Nem.
    Használsz fiókokat? Használsz.

    Ez is egy szolgáltatás, amihez hozzá fogsz szokni, vagy ha Te nem akkor a köv. generáció. Ez olyan, mint amikor valaki kp kéri a nyugdíjat és nincs bankszámlája.

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz Dr. Akula #35 üzenetére

    A technologia szerintem elobb-utobb lecsurog majd a desktop piacra. Ez lehet az egyik kulcsa az arak csokkenesenek; kevesebb tanyer, kevesebb fej, stb. Nem feltetlenul a 16TB-os modellekbe lehet csak jo ez az egesz.
    Persze, csak akkor, ha a mennyisegi termelesen tobbet sporolnak, mint amennyi az uj fejek felara.
    Illetve a wear leveling is megoldando, de szerintem ez a kisebb gond.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bici

    félisten

    válasz Dr. Akula #46 üzenetére

    Teny, hogy egyre lassabban csokken a winyok ara, de szerintem ez pont azert van, mert az adatsuruseg sem no. A MAMR, HAMR vegre pont ezt celozza.
    Azt persze nem allitom, hogy ezutan fog csokkenni a winyok ara, de alakulhat akar ugy is, hogy ezek hozzak meg a vart attorest.
    Es mint irtam, nem a 16TB-os verziorol van csak szo, hanem a kisebbekrol is - ha megeri lehozni oda is a technologiat.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák