2017. június 28., szerda

Gyorskeresés

(#1) ribizly

ribizly
(őstag)

Majd jön a Day-0 patch és megoldja ezeket a "hibákat". Szerintem ezekkel együtt még bőven lehet belőle egy jó játék... ;)

A WORD elszáll, az írás megmarad...

(#2) Zolix64

Zolix64
(kvázi-tag)

Vajon a trial mentése folytatható majd a véglegesben vagy a viszont az elért eredmények megmaradnak. rész erre is vonatkozik?

UplayID: Z0lix

(#3) haxiboy

haxiboy
(PH! addikt)

Én arra lennék kiváncsi kinek hogy fut :U

Ha az alkoholizmusnak van határa, akkor én kettős állampolgár vagyok.

(#4) #68237056

(törölt tag)

Ha a történet jó, és kerek egész lesz, akkor nem érdekel a mimika... Egy cseppet sem...

Ja és Origin Access-el sem engedi tölteni nekem... :U

[ Szerkesztve ]

(#5) Szaby59 válasza Zolix64 (#2) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

Minden megmarad, a játékot is letölti az egészet.

Steam/Origin: szaby59

(#6) ΞΔGLΞ

ΞΔGLΞ
(PH! kedvence)

Hát én rosszul vagyok ezektől a karakterfejektől, komolyan, csak a nem emberek néznek ki jól...

(#7) Narasim

Narasim
(fanatikus tag)

ez a játék egyértelműen a tizenéves korosztálynak készült! :K max 25.

ezek a frizurák, amik most divatosak. nekem persze nem jön be, de ez igazából nem számít, mert egyszerűen csak el kell fogadni, hogy kiöregedtünk abból, hogy a mi korosztályunknak készítsenek játékokat. így jártunk, tetszik-nem tetszik!

nincs egy karakter sem, akire azt mondanám, hogy szép. az első 3-ban azért a lányok szépek voltak igencsak.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga! havi 390.- ft-ot tessék rászánni a prohardverre! dechatlonos rollert ne vegyetek :((

(#8) kovaszoskeny válasza Narasim (#7) üzenetére

kovaszoskeny
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

hippszer effekt...Ha a story nem ilyen nyáladzós szlenges baromság lesz akkor megvárom a modokat és cserélem a fejeket.Ha watch dogs 2 szint felejtős.Marad a 3. rész végén felsírt "sheppárd" szlp emléknek.

(#7) Narasim
Neked semmi sem jó ?Majd fizetős DLC ben kapsz kivágott krogan csecst :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

Küldve az én már nem is működő tuti bootloopos G4 készülékemről

(#9) N€T0X|N válasza haxiboy (#3) üzenetére

i5 3550 + gtx 670 (16 g ram) low-med beállításokkal + fxaa, ssao, full hd felbontásban tűrhetően fut a single, bár stabil 60 fps az nyilván nincs. A multihoz viszont ennél sokkal több kakaó kellene (bár ME-t jellemzően nem multi miatt vesz az ember, de a 3-ban annyira jó volt).

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#10) Fitzgerald válasza haxiboy (#3) üzenetére

Fitzgerald
(PH! addikt)

I5-6500 @ 4.35GHz base clock oc-vel, 16GB DDR3L ram @ 2100MHz, GTX 1070 +87 core +445 ram oc,
Samsung 960 Evo, Win10 x64

Csak az ambient occlusion van visszavéve 1-el, minden más a lehető legmagasabbra állítva, 1440p-ben:

Elején a hajón 50-80fps, később az első outpostnál már 45 alá is be-beesik, ha van harc ha nincs.
Általában 60 fölött van a framerate.
Tehát aki a BF1 gépigényére számított az csalódni fog. Nincs olyan szép mint a BF1, viszont erősebb vas kell alá.

(#11) #68237056

(törölt tag)

Valaki próbálta 21:9-ben? Működik rendesen?

(#12) ribizly válasza Fitzgerald (#10) üzenetére

ribizly
(őstag)

Ez azért szomorú... :((

A WORD elszáll, az írás megmarad...

(#13) sTERNI

sTERNI
(senior tag)

Akármennyire is szeretem a sorozatot, a modellezőket és animátorokat egészen biztosan lecseréltem volna valahol félúton. Már csak abban bízom, hogy a történet / karakterek / hangok feledtetik majd a külcsíny hiányosságait.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#14) Raysen623

Raysen623
(őstag)

Na, amint itt olvasgatom nem sok jóval kecsegtet az új rész :W Pedig reménykedtem valamiben, de tényleg elkúrták a feelinget.

Amit írok az csupán magánvélemény...

(#15) Szaby59 válasza Raysen623 (#14) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

Az ugye megvan, hogy a kommentelők nagy része ki sem próbálta ? :U

(#16) Raysen623 válasza Szaby59 (#15) üzenetére

Raysen623
(őstag)

Igen, megvan. De a korábban kiadott videóelőzetesek is erre engedtek következtetni. Persze ettől még meg fogom venni valamikor ne félj. Mindazonáltal én kicsit többet vártam minőségben és kidolgozásban.

(#17) Frigo

Frigo
(őstag)

Nagyon nem fekszik a Bioware-nek a Frostbite engine , inkább maradtak volna valamelyik Unreal-nél. :((

(#18) Pinky Demon

Pinky Demon
(PH! addikt)

Ami previewt olvastam eddig, mind nagyon lehuzta, szoval elegge elbizonytalanodtam az elorendelesem allapotat illetoen.

(#19) #68237056

(törölt tag)

Az éjjel 3 órácskát toltam, engem kilóra megvett... Viszont az említett bakikat (eddig) nem tapasztaltam...
A grafika nem csúnya, leginkább a picit "élettelen" ami jellemző rá, picit túlszaturált sok helyen... De szerintem a beállításokkal mókolva ezen még sokat lehet javítani... A textúrák más kérdés, tény, hogy néhol egészen igénytelen, de szerencsére eldugottabb helyeken van, kevés az ilyen és nem látványos...

(#21) Raysen623 válasza Bandi995 (#20) üzenetére

Raysen623
(őstag)

Erről beszélek én is. :O

(#22) ΞΔGLΞ válasza Bandi995 (#20) üzenetére

ΞΔGLΞ
(PH! kedvence)

XD az a női idétlen karakter tényleg így fut? Ideje lenne alsóneműt cserélni. Szánalom...

(#23) Szaby59 válasza Bandi995 (#20) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

Mit is kéne nézni ? Az arcmimika az egyetlen negatívum amit fellehet hozni, aki ezen nem tud túllépni az nem is akart ezzel a játékkal játszani... Vannak bugok ? Melyik openworldben/bármely más játékban nincsenek ?

Linkelhetnék olyan cifra bugokat a Witcher 3-ból, hogy ezek eltörpülnek mellette akkor már az is szar ?

Kb. mindent elmond a kedves fikázókról "véleménynyilvánítókról", hogy egy ilyen stílusú játéknál pont a legkevésbé lényeges szempontot (grafika) tartják napok óta szem előtt.
Nyilván ha akarom én is bármely más játékot letudom húzni ha csak a negatív dolgokat emelem ki. A legjobb valamelyik újság divatfikázója aki beírta, hogy márpedig ME-t csak női karakterrel lehet játszani, meg minek vannak lebegő kövek az első pályán :)) Na ilyeneknek kódot se küldenék.

[ Szerkesztve ]

(#24) #68237056 válasza Szaby59 (#23) üzenetére

(törölt tag)

+1

(#25) ΞΔGLΞ válasza Szaby59 (#23) üzenetére

ΞΔGLΞ
(PH! kedvence)

Hadd mondjuk/mondják már el a véleményü(n)ket, hogy amit idáig láttunk annak melyik része szar, mondom ez ME rajongóként!
Ha nem tetszik, görgetsz egyet.

(#26) N€T0X|N válasza N€T0X|N (#9) üzenetére

Ezt visszavonom, megy a multi is egész jól. Hiába van a játék beállításaiban vsync kapcsoló, ki kellett vennem driverben is (nV) és így megszűnt az a hülye input lag jellegű jelenség. Így jobb lett a single is.

Sent from my keyBoard

(#27) Szaby59 válasza ΞΔGLΞ (#25) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

Nem a véleménnyel van baj (bár kicsit már unalmas minden topic alatt az arcokról olvasni - látjuk/értjük...), hanem azzal, hogy egyesek magát a játékot próbálják lehúzni olyan dolgok miatt amelyeknek valahol a lista végén kéne szerepelniük mint szempont egy ilyen játéknál - mindezt youtube videók alapján :C

[ Szerkesztve ]

(#28) ΞΔGLΞ válasza Szaby59 (#27) üzenetére

ΞΔGLΞ
(PH! kedvence)

Azért manapság nem 320X240-es videók kerülnek fel, hanem 4K felbontásúak, szinte egyenértékűek majd azzal a grafikával, ez lehet jobb, de rosszabb is, géptől független. Ez alapján meg lehet azért előre ítélkezni.
Függetlenül attól, hogy már 1 hete megvettem az EA-tól az SDE-t.

(#29) Rexdemon válasza Szaby59 (#23) üzenetére

Rexdemon
(fanatikus tag)

A grafika elsődleges feladata,h megfelelő platform legyen a játék számára és azzal összhangban fokozza a játékélményt. Csak grafika baromi kevés egy stuffhoz,h jó game legyen, de a másik véglet, a botrányos megoldású grafika/bug amikor kizökkent a "feelingből" és csökkenti a játékélményt. Nem csoda,h sokan, sokat foglalkoznak ezzel, mert ezt LÁTJUK...

Ma már (tetszik vagy sem) egy játék sem fog a grafikai megoldásai _ellenére_ átütő sikert aratni, akár a rajongók körében sem. Vice versa is igaz,h a lenyűgöző látványvilág sem viszi el a hátán a játékot...

A másik az ár/érték arány; ha mondjuk 10k-t fizetek egy pl Witcher3-ért ami egységnyi "élményt" okoz, mind történet, karakterek, játékmechanika, látvány terén, akkor azt hiszem érdemes összevetni egy mondjuk egy másik 10k, vagy tán' drágább játék ennek hány %-át adja. Ha pl egy 15k game kevesebbet, vagy csak ua annyit ad, akkor már jogos lehet az elégedetlenség. (Ha IRL lecserélem az 100k-s okostelefonomat egy 150k-s vacakra, akkor igenis elvárom,h többet tudjon és ne csak éppen csak ahogy, hanem jelentősen)

Az jó eséllyel látszik,h a rEAper kiadó megint idő előtt adatta ki a Bioware-rel a játékot; az hogy ilyen igénytelenségek vannak a progiban inkább az időhiánynak tulajdonítom (nyilván csak úgy, tippre) mert azt aligha tartom elképzelhetőnek, hogy emberi/anyagi/hardware hiányban szenvedve gyártották volna.

[ Szerkesztve ]

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#30) Szaby59 válasza Rexdemon (#29) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

Egy másik topicban már volt róla szó, hogy az arc és a haj, a frostbite miatt ilyen, ennyit tud a motor ebből a szempontból.

Az ár/értékes dologgal csupán annyi a gond, hogy ezt még egyáltalán nem lehet összehasonlítani ahhoz ugyanis játszani kéne a teljes játékkal. Ok, a karakterek gyengébben néznek ki, más viszont szebb - valamit valamiért, azért messze nem arról van szó, hogy ronda lenne a játék. A korábbi ME és DA:I részek sokkal rondábban néztek ki mindent nézve mégsem sírtunk miatta...

(#31) Pinky Demon válasza Szaby59 (#30) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Egy másik topicban már volt róla szó, hogy az arc és a haj, a frostbite miatt ilyen, ennyit tud a motor ebből a szempontból.

Ez meg viccnek is rossz, nem komolyan veheto. Azert akad mar par frostbite jatek ennek cafolatara, es az eltulzott, elnagyolt animaciok es arctulajdonsagok nem irhatok a motor szamlajara. Eddig az uj ME fercmunek tunik.

(#32) #68237056 válasza Szaby59 (#30) üzenetére

(törölt tag)

Az idő megszépíti az emlékeket... A ME3 még csak csak, de az 1-et nemrég újra feltéve, hát nagyon nem ilyen minőségre emlékeztem...
Ahhoz képest az Andromeda, gyönyörű lett...

(#33) Fitzgerald válasza Szaby59 (#30) üzenetére

Fitzgerald
(PH! addikt)

Már kiderült, hogy egy régebbi, bugos, bétás Frostbite van a játék alatt. Ugyanaz, ami a DA:I-t is hajtotta.
Ettől függetlenül a látvány lehetne egységesebb, szebb.
Azt nem lehet ráfogni hogy ronda, de abszolút nem egységes, és ennek nem a valamit valamiért az oka.
Ez a grafikusokon múlik. A korábbi Mass Effect-ek pedig a maguk idejében a 3 kivételével nem számítottak csúnyának/elmaradottnak látványügyileg.

(#34) Szaby59 válasza Pinky Demon (#31) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

Nem kizárt, hogy ahhoz az ~5 karakterhez ami az eddigi FB játékokban közelről volt látható tudtak valami normálisabb animációt kreálni 2-3 év fejlesztési idő alatt, hogy elmotyogjon pár mondatot. Csak 10x annyihoz már nem igen lehet ha annyira babrás mert limitál a motor... A DA:I sem volt jobb ebből a szempontból - talán a haj most egy fél fokkal szebb. A Battlefrontban is hasonlóan "érdekes" arcok vannak, Chewbacca bundája is úgy néz ki mintha rongyok csüngnének róla :U
Az látszik, hogy a pályadesign igényes - ez az összes FB játékban így szokott lenni, tehát ha a spórolás lett volna a fő szempont akkor az itt is meglátszana. Művészileg viszont a DA:I és egyelőre ez is jól néz(ett) ki. Anno a DA:I-nál is az érződött a legjobban, hogy akkor még csak FPS-re használták a FB-t és a TPS módtol a taktikai nézetig látszott is rajta, hogy emiatt szenvedtek vele. Ebből a szempontból az ME:A nagyon is előrelépett, bár ehhez gondolom a Battlefronttal érkező fejlesztések is hozzájárultak.

(#33) Fitzgerald: Nem bétás, csak régebbi verzió, a DA:I-é nagyon régi, attól sokkal újabb.

[ Szerkesztve ]

(#35) NandoXXL

NandoXXL
(senior tag)

Lehet ha ilyen fura marad, játék helyett youtubeon nézem meg a végigjátszást. Volt már rá példa :DDD

(#36) xeon forever

xeon forever
(fanatikus tag)

Hat eleg vegyes felvagott.
Pozitivum a tech cuccok. Negativum Shepard hianya.

Azert egy ilyen sikeres triologia utan tobb tapasztalatot is athozhattak volna. Na de gondolom volt vergrissites a kiado csapatban. Jottek AZ ujitasokkal mindent egy lapra teve. Na de majd meglatjuk sikeres lesz e AZ osszkep&%$#@.
Minden esetre AZ egyertelmu, hogy egy unreal 3 enginnel is szebb lenne, mivel AZ eroforrasokbol tobbet tudna dzet osztani. Csak nezzetek meg egy borderlands 2 hatteranimaciot. Szoval neha a kevesebb AZ tobb effektre gondolok. Illetve Ami mar a me3bol is hianyzott a film grain effect.
Na eleg s fikabol.
Ami pozitivum, a parveszedek szetosztasa. Zsenialis menuje van.👍
Jok a hangok. 👂 szepen rendbe szedtek. A zenek majd a teljesnel derulnek ki ugyis, hogy jol tukrozik e a story alakulasat. Iranyithatosaga pedig megszokhatonak tunik. A lenyeg, hogy a tortenet kerek legyen es akkor Minden scifi rpg rajongo alapmuvei koze fog tartozni csakugy mint AZ elso 3 resz.

Akik meg csak a latvanyra mennek egy ilyen cimnel azoknak meg fckoff.

(#37) Mister_X válasza xeon forever (#36) üzenetére

Mister_X
(PH! nagyúr)

Miért negatívum Shepard hiánya? Kapott egész trilógiát, lezárt sztorit - olyan szinten, hogy érdemben már hozzá se lehet nyúlni a Tejútrendszerhez.

Jobb is elengedni.

"All dreams eventually disappear when the dreamers wake." --- A warezt tiltja a bushido.

(#38) xeon forever válasza Mister_X (#37) üzenetére

xeon forever
(fanatikus tag)

Shepard mindenkepp hianyzik. Ha nem is a jatekbol...Amugy igazad van. Mondjuk AZ introba belefert volna egy kis kult.

(#39) Bandi995 válasza Szaby59 (#23) üzenetére

Bandi995
(fanatikus tag)

Megtaláltam a fanboyt :) Elhiheted, nagyon akartam, hogy jó legyen Az Andromeda, mert nagy kedvencem a sorozat, de egy rakás szar lett :) Idétlen small talk, nevetséges arcmimika, beleélés nélküli szinkron. És igen, manapság jónak kell lennie a grafikának, főleg bejáratott AAA stúdiótól, emellett nem lehet elmenni! :U

(#40) Szaby59 válasza Bandi995 (#39) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

"Kedvenc sorozatom" vs. "jónak kell lenni a grafikának"

Sure, a Mass Effect sorozat aztán tényleg erről volt híres korábban is...

A szinkronos kifogás meg vicces ugyanis a főbb karaktereknek egytől egyig nagyon jó szinkronja van, sokkal jobban beleéli magát a főszereplő szinkronja mint a trilógiában a férfi karakter hangja... Nevetséges small talk ? Mert korábban atomfizikáról elmélkedtek ? Most is eléggé a karaktertől függ, hogy kinek milyen minőségű/érdekes dialógus jutott, tekintve, hogy még nincs is lehetőség mindenkivel beszélni elég fura ezt kijelenti már a prológus alapján.

Maradtunk tehát az arcmimikánál, ami baromira gyenge kifogás a teljes játék ellen.

Amúgy meg akkor fanboyozz valakit, ha te nem egy "Ennyi hozzáfűzni valóm van az egész játékhoz. (YT-os videó)" komment után "rakás szar"-ozol (konstruktív kritikát hallottak) valamit...

[ Szerkesztve ]

(#41) Bandi995 válasza Szaby59 (#40) üzenetére

Bandi995
(fanatikus tag)

ok fam nyertél, hangosabb vagy. nyomassad, ha neked tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#42) stefi76 válasza Szaby59 (#34) üzenetére

stefi76
(tag)

"Nem kizárt, hogy ahhoz az ~5 karakterhez ami az eddigi FB játékokban közelről volt látható tudtak valami normálisabb animációt kreálni 2-3 év fejlesztési idő alatt, hogy elmotyogjon pár mondatot. Csak 10x annyihoz már nem igen lehet ha annyira babrás mert limitál a motor... "

Ezek alapján - ha jól értem - egy kezdő csinálta az animációt, köze nincs a motorhoz a dolognak:
[link]

Lead Facial Animator: Allie Rose-Marie Leost.

[ Szerkesztve ]

(#43) Bandi995 válasza stefi76 (#42) üzenetére

Bandi995
(fanatikus tag)

Ezt mondom, köze nincsen semmilyen motor vagy technológiai limitnek hozzá. Egyszerűen silány munka :)

(#44) Szaby59 válasza stefi76 (#42) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

[link]

Időközben a csaj twitteréről is eltűnt, hogy lead animator lenne...
Nem mintha bárkit is látatlanba meglehetne ítélni a képességeiről. Egy Lead animatort nem vesznek csak úgy fel ha semmihez sem ért, elég csak megnézni milyen követelményeket támasztanak egy egy pozícióhoz.

[ Szerkesztve ]

(#45) Pinky Demon válasza Szaby59 (#44) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

De ezt most a bena csajra ertik vagy a rasszista sracra? Mert nem mindegy.

Amugy meg: gif

Amugy minel tobb videot nezek, egyre inkabb tunik nekem gyanusnak, hogy nem hasznaltak (eleg) mocapet. Azert ilyen semmilyenek az arcok es benak a mozgasok, mert mintha az animatornak sajat kutfobol kellett volna modellezni. Pl kizart, hogy a 2007-es arcmozgast ne mocappel csinaltak volna, az ujat meg akar en is csinalhattam volna tegnap delutan.

[ Szerkesztve ]

(#46) vivanto válasza #68237056 (#11) üzenetére

vivanto
(kvázi-tag)

Megy rendesen, alapbol tamogatja az ultrawide felbontasokat, semmi 3rd party cucc nem kell hozza mint a korabbi reszekhez.

(#47) stefi76 válasza Szaby59 (#44) üzenetére

stefi76
(tag)

". Egy Lead animatort nem vesznek csak úgy fel ha semmihez sem ért, elég csak megnézni milyen követelményeket támasztanak egy egy pozícióhoz."

Elmondom mi volt a követelmény: feleljünk meg a politikai korrektségnek.

Egy Cosplayer-es csaj volt, akinek semmi köze a szakmához.
[link]

Lehet maszatolni barátom, de a világ arrafelé megy, hogy nem számít a teljesítmény és a tudás, nem számítanak a tények, legyen meg egy "elvárás" bizonyos oldalakról, és akkor megkapjuk azt, hogy minden szépen sz@rrá válik.

[ Szerkesztve ]

(#48) Szaby59 válasza stefi76 (#47) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

A "cosplayeres csaj" nem volt lead animator, csak ő írta, hogy az lenne. Már a Bioware is megcáfolta és azóta a csaj is eltüntette. Az meg ahogy a "fanok" szétszedték a közösségi médiában elég undorító volt, mintha tényleg egyetlen emberen múlnának ezek a dolgok :U

Annak meg, hogy MO-n hogy mennek a dolgok nem sok köze van a dologhoz. Egy ekkora projektnél nem vesznek csak úgy fel, nézd meg milyen feltételekkel várnak jelentkezést a bioware.com-on. Kisebb pozícióhoz meg ugyanúgy jó lehet egy kezdő is ha kap megfelelő felügyeletet.

[ Szerkesztve ]

(#49) Barthezz2 válasza Fitzgerald (#10) üzenetére

Barthezz2
(PH! nagyúr)

Rövid, de ugyan az a csatajelenet különböző beállításokkal, i5-6600, GTX1060, 16Gb RAM, FullHD monitor(min, max, avg):

-minden fullon,, Temporal AA, 2715x1527 felbontáson: 42, 59, 49.802
-ugyan ez, FXAA: 43, 61, 52.114
-1920x1080, minden full, Temporal AA: 46, 63, 54.961
-1920x1080, FXAA: 46, 65, 57.436
-2715x1527, FXAA, High, HBAO: 58, 79, 68.284
-1920x1080, FXAA, High, HBAO: 58, 87, 72.836
-1920x1080, FXAA, Medium, SSAO: 81, 111, 97.277

Nem fut olyan rosszul. Na persze 144fps-hez ez a hardver már kevéske.
Meg mondjuk láttam már jobb grafikát, nem rossz, de nem estem hanyatt tőle. A többi dolgot meg már fent kibeszélték. Bár én is azt mondom, ha a sztori jó, akkor annyira nem zavaró a mimika, illetve annak hiánya, meg az idióta mozgások, de azért ennyi pénzt nem fogok adni érte.

Everybody lies.

(#50) stefi76 válasza Szaby59 (#48) üzenetére

stefi76
(tag)

Ha ez így volt, akkor mea culpa.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.