Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #25 üzenetére

    Van egy régi ThinkPad az ismerősi körömben, kénytelen voltam LTSC-s W10-et rárakni amit legálisan meg se tehetnék, mert a normális W10-nél van egy kikapcsolhatatlan frissítés, ami miatt bootlopban ragad. Az előző két év W10 kiadásaival meg még jó volt...

    Hát igen, valahol itt van a kutya elásva. Valahogy a W10-et használó gépeken nálunk is elég gyakori az olyan esetek száma, hogy egy frissítés után valami elkezd nem működni, sőt egy gép már egyszer teljesen használhatatlanná is vált. Az is egy vicc, hogy a készenléti állapotból felébreszti magát frissítgetni – félelmetes, amikor bent vagyok éjjel és egyszer csak randomra elindul valamelyik gép... :W

    A W7-es gépem, amelyiken dolgozok, évek óta hibátlanul megy, pedig nem is tiltottam le a frissítést, a fontos frissítések telepítve vannak. Egy munkagépnek ilyennek kéne lennie, nem olyannak, hogy minden nap imádkozni kell hogy tudjon az ember dolgozni.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz Dr. Akula #115 üzenetére

    Annyira szánalmasak vagytok... Mindenhonnan az jön, hogy egy fosadék szar az egész, frissítés után sok embernél egyszer csak elkezd nem működni ami előtte működött, és akkor jöttök itt, hogy "user error", meg "miért kell olyan egzotikus gépen használni"... Ami működik, és egy automatikus, (normál felhasználó számára) letilthatatlan frissítés után összeszarja magát, az egy hulladék, ezen nincs mit szépíteni. De biztos mindenki hülye, csak a W10 a helikopter :W

    Szerk.:
    Az elfogadható vélemény, hogy neked megfelel hogy pár havonta takarítani kell a szemetet a frissítés után és javítani amit elrontott, de attól még nem kell rá azt mondani, hogy ez a jó.

    [ Szerkesztve ]

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz hobizoli #253 üzenetére

    Nagyon örülök, hogy neked, meg még sokaknak hibátlanul működik. De ezért miért kell nem elhinni, user error-nak gondolni, ha valakinél szar? :) Egyik munkatársamnál alvó állapotból felébresztette magát, frissített, és onnantól kezdve nem indult el többet a gép. Előtte jó volt. Kb. 1 éves HP laptop volt. Több gépen randomra elkezdtek nem működni USB portok. Sehogy nem lehetett megcsinálni (végtelen guglizás stb.), aztán valami frissítés után egyszer csak jók lettek. Meg itt a fórumon is soroltak rengeteg dolgot. Szerinted ezek is mind az aliexpresszes USB hub-ok miatt vannak?

    Évek óta hibátlanul működik a munkahelyen a 7, a munkatársaim meg szívnak a 10-zel. Nem napi szinten, de néha mindig előjön valami. Ez akkor miért is jó?

    Leszarom, hogy mennyi az up time, meg hogy 2 perc alatt pontosan mennyi ideig tart a boot, nekem az kell, hogy ami működik arra mindig lehessen számítani. Egy munkahelyen ez az elvárás. És ennek a W10 csak sok szerencsével felel meg.

    Nem is lenne semmi gond, ha lenne egy olyan verzió, ami nem változik semmit, csak a fontos biztonsági frissítéseket kapja meg, és stabil. És lenne egy másik azoknak, akiknek minden újdonság kell amit havonta kirandomolnak, és olyan amilyen. De az nem egy normális dolog, hogy pár havonta összekutyulják az egészet, mert így mindig is egy megbízhatatlan szar lesz, ami csak azoknak jó, akiknek megfelel ha randomra két hónapig recsegni fog a hanglejátszás vagy ilyesmi :W

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz kacsyx #291 üzenetére

    Az emberek nagy része úgy gondolkodik, hogy ami új (főleg ha a legújabb), az csak jó lehet. Ha kijön valamiből új, és ő azt megszerzi, akkor a régebbi az automatikusan szar lesz neki. Ha az új dologban valami nem működik, akkor "hát ez ilyen", "nem baj, majd kijavítják", "ez a jövő", és megpróbálnak együtt élni vele. Ezek az emberek nem fogják az ő kis szuper legújabb akármijükre a világért se bevallani, hogy szar, mert az az egységsugarú gondolkozásukban tudathasadást okozna.

    Az ITcafé-n meg általában azok vannak, akik mélyebbre hatóan foglalkoznak ezekkel a problémákkal, és nem fogják eltitkolni ha valami szar.

    Ezért IS lehet az, hogy itt több szó esik a problémákról. Egyébként azt senki nem írta, hogy "majdnem mindenkinél használhatatlan", szerintem Startup se. De az biztos, hogy nem ilyen 0,00..001% körüli a rendszeres problémákat tapasztalók száma, tuti hogy egész számú százalékkal kifejezhető.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz hobizoli #325 üzenetére

    Aki szerint a két paneles "commander" stílusú fájlkezelő egy töredékszázalékos rétegigény, annak a helyében én még olvasni se mernék IT fórumokat, nem hogy az észt osztani rajtuk... Micsoda véletlen, hogy a W10 imádók és ezek metszete elég nagy itt a fórumon :D Mivel a Microsoft már egy ideje pont azért butít le mindent, hogy aki nem ért semmihez és nem is akar, azok se érezzék magukat elveszve a gépen...

    Segítek, hogy milyen esetekben lehet hasznos:
    - egy gombra nézőke (ha nem totál egységsugarú pistike vagy, akkor gyakran nem a hozzárendelt programmal nyitsz meg egy fájlt, mert pl. két sor kód elolvasásához nem kell kivárnod amíg 10 perc alatt betöltődik valami Visual Studio szerű bloatware)
    - egy gombra gyors szerkesztés pl. Jegyzettömbbel (nem egy perc matatás a menükben, ha éppen nem .txt kiterjesztésű fájlt akarsz szerkeszteni
    - kiterjesztés szerinti fájlrendezési lehetőség egy kattintásra, amiből rögtön kiderül, hogy a csatományként kapott Isabella.jpg igazából egy Isabella.jpg.exe és nem szopod be, mintha csak klikkelgetnél a fos Explorerben
    - fájlok ZIP-elése értelmes módon, hogy esetleg lásd is hogy mi történik
    - mappa létrehozás szintén egy gombbal
    - FTP tárhelyre töltögetés
    - jobban belelátsz abba, hogy mi hogy van, nem csak a cukormázat látod a szaron
    - pluginokkal random archívumok kicsomagolása egyéb külön programok nélkül
    - gyorsgombokat beállíthatsz kb. mindenre is: például bármelyik mappából nyithatsz egy parancssort (ahelyett hogy elindítod a start menüből a CMD.EXE-t, és írogatod percekig hogy cd mappa, cd mappa2), fájl neve és elérési útjának másolása vágólapra (ez kb. megugorhatatlan feladat normálisan a Windowsban, pedig gyakran kell, ha nem csak filmet nézel meg faszbukkozol a gépen)
    - fájl összehasonlítás funkció, fájldarabolás, Base64, XXEncode, UUEncode kódolás/dekódolás
    - fájlok hexa nézete
    - no és persze az se árt, ha értelmesen tudod pakolászni a fájlokat, nem kell kivárnod a Képek mappánál se amíg percekig töltögeti a bélyegképeket egy lassabb gépen stb.
    - meg még végtelen hasznos dolog

    Szóval míg 10G hálókártya nélkül vígan el lehet lenni, addig ha nem csak egy egységsugarú excelklikkelgető vagy, akkor tömény szívás commander nélkül gépezni.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz Dr. Akula #327 üzenetére

    Hát igen, igazad van...

    @hobizoli (#328):
    De, teljesen jó, én is azt használom (vagyis még Windows Commander-t). Most pont arról volt szó, hogy van-e létjogosultsága a beépített fájlnézegető mellett.
    A hexanézet tényleg nem a tipikus napi szinten használt feature, de néha nem árt ha van. Például hexa nézetben könnyen megfigyeltem a Prince of Persia mentésben, hogy melyik bájton van eltárolva a hátralévő idő, és át tudtam szerkeszteni :DD

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz atok666 #333 üzenetére

    Nem neked válaszoltam, tehát nyilván nem az egész topicban összesen kb. 3 sornyi hozzászólásodra vonatkozott az észosztás. Azt se írtam, hogy mindenhez is értek ;)

    Köszönöm, hogy felsoroltad ezt a sok dolgot, valóban vannak olyanok, amiknek nem tudtam a létezéséről (shift + jobb klikk által elővarázsolható funkciók). Hasznos lesz, ha olyannak kell segítenem, aki nem akarja, hogy nulladik lépésként TC-t telepítsek.

    Viszont az álláspontomat az új információ fényében is tartom.
    - A fájlok tartalmának gyors nézegetésére nincs mód a Windowsban alapból (mivel nem is létezik rá program, olyasmire gondolok mint a quikview volt a Windows NT-ben), amit írtál (dupla klikk) csak elindítja a hozzá rendelt programot, aminek paramétere lesz a fájl. Ezzel szemben a commanderben egy gombra elérhető.
    - Az "Edit with..." parancs működik ugyan, de minden egyes fájltípusra külön meg kell adnod, hogy pl. a Jegyzettömb bekerüljön a listába. Commanderben kiterjesztéstől függetlenül megy egy gombra.
    - Fájlok kijelölése (hacsak nincs valami funkció amit szintén nem tudok) szintén sokkal macerásabb az explorerben, a commanderben csak jobb klikk, illetve húzod jobb nyomással az egeret. Ha több külön csoportot akarsz, nem kell a shiftet nyomkodnod, amit ha egyszer elrontasz akkor kezdheted elölről a kijelölést. Továbbá itt van a numpad plusz és mínusz gombra wildcard szerinti csoportos kijelölési lehetőség is.
    - A másolásra az F5, áthelyezésre az F6 a két ablak között szintén gyorsabb és biztonságosabb, mint a húzigálás, mert ott ha félrehúzod akkor szívás. A másolás/kivágás + beillesztés fájlokra persze ott van, de személy szerint sose volt a kedvencem.
    - Ugyanígy a ki-be tömörítés is.
    - A context menu meg ugyanúgy van (TC-ben legalábbis), amibe integrálva lehet minden szar tömörítő meg ilyesmi.

    Ezek meg a fájlösszehasonlítás funkció amiket rendszeresen használok, és sokkal macerásabb vagy megcsinálhatatlan lenne commander nélkül. Árnyaltad a képet, de továbbra se érzem azt, hogy egy napon lehetne említeni az explorert a commanderrel.

    Azt én se tudom, hogy mennyire számítasz egységsugarú felhasználónak :D Mérd le a sugarad collstokkal.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

Új hozzászólás Aktív témák