Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz kacsyx #304 üzenetére

    "Én elfogadom, hogy van akinél nem működik jól a Win10"
    "Próbáld már meg te is belátni, hogy az elvakultságodtól függetlenül van akinek semmi gondja vele. "
    Én is elfogadom, hogy van, akinél hibátlanul megy. Sosem mondtam, hogy nem. Csak én ebből nem akarok olyan következtetést levonni, hogy a rendszer hibátlan, és akinek gondja van vele, az mind user error, vagy őskövület hw. Te vagy az, aki úgy beszél róla, mint egy elvakult.

    "Majd ha az 1 milliárd userre vetítve csináltál egy korrekt statisztikát, bizonyíthatod az igazadat, hogy a Windows 10 szar vagy csak kicsit szar. Addig is ez az egész meddő vita lesz."
    Vagy akár te is bizonyíthatod, hogy csak 0,00001%-ot érinti a probléma. Attól, hogy nincs ilyen kimutatás, még nem lesz meddő a vita. Viszont ha még nagyvonalakban sem tudod jól megbecsülni, hogy hozzávetőlegesen mekkora lehet a gond, akkor valóban meddő a vita.

    "ha értelmezed a cirka, példa, körülbelül, ha szavakat, rájössz, hogy mit írtam."
    Ha annyira senkinek nincs fogalma a valós arányokról, akkor azért nem nagyon szoktak olyan pontos tippet írni, hogy 0,00001%. Mert akkor ha a valós érték csak 0,0001%, már akkor is egy nagyságrendet tévedtél, ami elég nagy tévedés. Én ha azt mondom, több százezer, akkor 200.000-től 999.999-ig bármi lehet. Sokkal nagyobb hibalehetőségem van, lévén, hogy pontosat nem tudok. Nem véletlenül nem dobálok számokat.

    Egyébként meg esélyes, hogy még a több százezernek is a tetejét súrolja, vagy akár több is. Szóval mindenképpen közelebb van a tippem, mint a tiéd, akármekkora a valós arány.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák