Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz #04824576 #238 üzenetére

    ezt magyarázhatod amennyit akarod, falra hányt borsó, nem hajlandóak befogadni ezt.

    a "másik" "tábor" meg mást nem hajlandó befogadni, egyik sem jobb a másiknál az eredmény viszont minden egyes alkalommal ez a zéró hozzáadott értékű nettó érzelemvezérelt linwin szájtépés, amiben 10-10% újra és újra belelovallja magát mint pajzán nagybácsi a disznóviccekbe a névnapi ebéden, a fórum 80%-a meg szemforgatva félrekattint.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz wintikek #271 üzenetére

    jajj de cuki... ez olyan mint ha 2000-ben összegyúrtak volna egy csitirigiga codec packot egy e.z. windows tweak performance maxxx exxtreeme stevieforce editionnal

    hemogoblin istván szépen rányom az exére aztán a következő újratelepítésig lehet szidni a szirfoschringyózt, hogy méfagy meg méhomokórázik.

    mer' kibelezted belőle az utolsó függőség alapjául szolgáló elemi assetet is, 'sztán szerencsétlen nyom egy eltévedt travoltát az első 3rd party appra aminek kellene a gyári alaprendszerből valami "felesleges"

    de szeretem az ilyeneket :D

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz azbest #275 üzenetére

    tudod az a baj, hogy mindig felhúzom magam amikor ilyenekkel érveltek, általában nem írom le, mert minek, cserébe fejben lefuttatom a vitát aminek a végére füstöl a fejem :D

    és a tragédia meg az, hogy amúgy igazatok is van.
    egy tökéletes világban a linux (fogadjuk el most ezt a pongyola általánosítást, hogy "linux", ok?) az egy ideális szoftver/környezet lehetne, akár (vagy sőt) lakossági felhasználásra (is).
    tök jogos.

    de nem egy ideális világot élünk, és ahogy most a linux létezik, ahogyan működik a fejlesztés, a támogatás, ahol a linux és a közösség definiálja magát, ez nem alkalmas arra, hogy mainstream és elterjedt legyen.

    nem olyan a beágyazottság, nem olyan a support, nem olyan a közösség, nem olyan a megoldások elérhetősége amilyennek lennie kellene, ez annak a minden bizonnyal széles és ide szocializálódott szubkultúrának elég, de ettől nem lesz mainstream.

    és állandóan azt hallgatni/olvasni hogy a hülyejúzerek meg a gonoszpicipuha mesterkedései miatt nem lesz 2020 sem linuxévi, az pont olyan értelmetlen és baromira irritáló, mint amikor lóránt, az egyébként piszok tehetséges, majdnem zseni kolléga, aki egyébként az egység legproduktívabb tagja, csak éppen mereven különc és közepesen szociopata (hobbija, hogy ha kérdésed van elzavar a guglihoz), szidja a rendszert, hogy megint azt a tehetségtelen márkot emelik ki, aki ugyan fele annyit se tud mint ő, de a főnök kedveli mert vicces, az ügyfelek meg őt kérik mert vele meg tudják értetni a problémát, és mindig mosolyogva hoz valamilyen megoldást.

    hát süsd meg, ha érvényesülni akar a linuxévi akkor kicsit márknak kellene lenni mert lehet háborogni meg hülyézni a juzert, de amíg a pingvin nem lesz elérhető és sz.xi addig ezek sértődött puffogások maradnak.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz quailstorm #278 üzenetére

    átnéztem, ez így egyben szerintem egy hulladék.

    ha lenne egy lista, legalább priorizálva hogy mi az ami ultimate essential mi az ami szerinte hasznos és mi az ami opcionális, ne adj' isten pici magyarázattal is, akkor már lehetne értelmesen beszélgetni arról, hogy milyen hozzáadott értéke van. amíg default uninstall windows media player* because of ürdüngműve addig nem.

    szerintem.

    plusz home group services, plusz remote assistance, plusz driver updates off because of... reasons, disable fast startup, disable superfetch, disable "some" services b.o.r., disable lock screen, raise wallpaper quality.... soroljam még?

    arany ez.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz azbest #283 üzenetére

    linuxos memét tettél be, erre tudtam reagálni (meg erre akartam mert ebben a témában volt gondolatom, de kapcsolódott a te hsz-edhez goto 10)

    a mostani kommenteddel kapcsolatban pedig az a véleményem hogy talán egy kicsit túlzottan általánosítasz és szélsőségeket fogalmazol meg.

    az emberek nagy többsége (ez megint csak egy általánosítás, de talán nem túlzó) számára befogadható hogy megtanuljon használni egy operációs rendszert, vagy akár kettőt is ha az neki értéknövekedést okoz.

    a windows ellen sem ágál már senki (egységsugarú user) az android meg úgy csúszott be emelett a köztudatba és úgy kezdte el használni a nagymama is, mint a parancsolat, kellett a népnek, hát gond nélkül rácsúszott.

    win7 win10 váltásról csak személyes tapasztalatok alapján tudok nyilatkozni, ahol a váltást le kellett vezényelnem (aboriginal r=1 userek voltak mind) annyi volt a teendő, hogy elmondtam, hogy tessék, ez így néz ki, kicsit szögletesebb de start menü ugyanott van, ikonokat itt találod a megszokott helyen, minden más változatlan. - kész-passz azóta sincs se panasz se sirám úgy használják mintha semmi nem változott volna.

    ha van motiváció (és mi a motiváció alapja? az, hogy megalapozottan ígér értéktöbbletet az új rendszer) akkor igen is könnyedén és gyorsan akklimatizálódik r=1 user is, az meg már csak ne legyen az ő hibájuk ha egy rendszer ezt nem képes magáról hitelesen és hihetően közvetíteni.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Necroman_Mk2 #320 üzenetére

    tudsz mondani egy lehetőleg minél inkább windows-like disztrót/guit? nem kell hogy minden ugyanott legyen, csak a design, betűtípus, gombok hasonlítsanak. 7-es a nehezebb dió, az szofisztikáltabb, a 10-es nagyjából pontpontvesszőcske. :D

    amikor én használtam ubuntut/lubuntut/mintet engem is taszított a látványvilág, a színek a betűtípus az ikonok stb. ez persze teljesen szubjektív, nem értékmérő de hasznos lenne látni hogy mi az alternatíva.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Necroman_Mk2 #323 üzenetére

    Amúgy a színeken lovaglást nem értem, mert az első bejelentkezést követően te állíthatod be az oprendszernek.

    nem akarom beállítani, nem vagyok művész. vannak erre szakemberek akik harmonikus, hatékony és használható designt állítanak elő, lehetőleg többet és azokból választok ami nekem megfelel, és színkódreszelgetés helyett foglalkozok számomra fontos/lényeges feladatokkal.

    értsd: egy dokumentumban vagy egy prezentációban bármikor elmolyolok akár órákat a vizuállal, és szerintem szép, hatékony, megnyerő dolgokat állítok elő. de azt nem tudnám megmondani hogy egy gui-ban milyen színe legyen a tálcának, bárhogy állítom, nem tetszik, nem harmonikus, nem zen.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz #04824576 #328 üzenetére

    ugyanarra gondolok, abszolút értem amit írsz, csak azért nem támogatom hangosabban, hogy nehogy úgy tűnjön hogy ez érv a linux használatában (mert a lehető leginkább szubjektív)

    a win7 - win10 közötti váltás gui-ban amúgy annyira nem drámai, nem szerettem a 10-es designját de kb. 3 nap volt átállni rá teljesen, most párhuzamosan használom a két rendszert két helyen, és fel se tűnik mikor melyik van előttem, nem sírok fel ha átülök.

Új hozzászólás Aktív témák