Keresés

Aktív témák

  • laxius_

    tag

    válasz rog #74 üzenetére

    Ok, tobb penzbol tobbet segit, es mivel neki van a legtobb mint szemely, neki jar a lovagi cim, mert a legotbbol lehet a legtobbet segiteni.
    De ugyanakkor vannak dolgok ahol lehet hogy art. Es ezert irtam a fejlodest is erted?
    De valamennyire egyetertek veled, csak van a billnek rossz oldala is nem is kicsit.
    Hidd el o is ugyanolyan gerinctelen mint a tobbi.
    De nem akarok itt pocskondiazni, mert semmi ertelme. En kis hal vagyok, mindeg az is maradok, es a birkak utjan kell jarnom sokszor.Es mivel a penz az ur, ezert minden ember kiszamithato, es iranyithato is egyben.Es a penz iranyit mindent!Talan egy ket dolgot nem tud csak iranyitani.

    dolgozni csak pontosan, szépen...

  • TheVeryGuest

    senior tag

    válasz rog #74 üzenetére

    Azért vegyük azt is figyelembe, hogy W. Gates még életében soha nem korlátozta saját lehetőségeit önként. Mikor volt olyan, hogy bevallották: ''igen köcsögök voltunk, vettünk egy még el nem terjedt szabványt kicsit átalakítottuk, feltuningoltuk, persze, hogy ne legyen kompatibilis az eredetivel, elterjesztettük, aztán kivetettük rá a sápot''. Szóval a pénzcsapon ömlik neki a pénz és néha egy vödörrel odaönt belőle másoknak. Ha ezért lovaggá ütés jár, akkor mondjuk azért, hogy a Windows nyílt forráskódú legyen szenté is avatnák.

    Az adakozás WG esetében szerintem kb. olyan, mint a bűnbocsátó cédulák vásárlása volt régen. Neki mondjuk szüksége is van rá mert ugye közismerten az üzleti élet cápája. Szóval ezzel a pénzért némileg javít saját maga és a vele azonosított cég megítélésén.

    Mellesleg utálom az olyan embereket akik azért adakoznak, hogy jó embernek érezzék magukat. Aztán úgy meghatódnak maguktól, hogy milyen jó emberek is ők. Persze a pár százassal mondjuk a nyomorult egy nappal tovább húzhatja. De ez nem megoldás, csak pont arra jó, hogy 0 büszkeséggel ne dögöljön éhen egy újabb napig.

    Mellesleg Mo-on lassan már saját kamarája is lesz a tarhálóknak. Néha én is szoktam adni, de csak, hogy megerősítsem magamban az érzést, hogy átbasznak. Legutóbb a Kálvin térnél vágtak le 2k-ra, hogy ''ellopták mindenemet és vonatjegyre kell Miskolcra''. Adtam pénzt meg a névjegyemet. Azóta is hozzák meg telefonálnak. Apám szokta azt csinálni, hogy ha tarhálnak ''ennivalóra kell'', akkor aszondja a csókának itt egy bolt, bemegyünk oszt veszünk valamit. Hát mit mondjak eddig még nem sok pénzbe voltak neki. Tízből kilencszer inkább nem kérik. Szóval ennyit a rászorulókról.

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Aktív témák