Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Lajti #65 üzenetére

    Hogy konkrét adattal szolgáljak, jelen pillanatban 799 olvasóm van. Jó ebben én is benne vagyok, talán mások is voltak, akik többször is elolvasták. Szép szám. Úgy gondolhatnánk, hogy ehhez képest a 65 hozzászólás smafu. Annál is inkább, mert elég sürün válaszolgattam, gyakorlatilag talán pár tízre tehető a hozzászólók száma.
    Általában így van. Sokan nem szólnak semmit. Aki viszont igen, az hozzátesz a kollektív érzéshez. Lásd, milyen jól elbeszélgetünk.

    Sajnos sokan nem tudnak szeretni. Vagy nem tanulták meg, vagy kiölték belőlük.
    Olyan is akad, aki tudna, csak szégyenli kimutatni érzéseit. Fél, hogy pőrére vetkőztetett lelke nevetségessé válik.

    Talán érdekes lesz, amit most mondok.
    Régebben, ha úgy adta a helyzet, akkor elmondtam a beszélgető partnernek, hogy én mindenkit szeretek. Engem is? Van rá okom, hogy ne szeresselek?
    Püff, padlón volt, zavarba jött, aztán valami indokot felhozva magamra hagyott.
    Hamar rájöttem, hogy ennyire nyíltan nem szabad kitárulkozni. Egyszerűen nem tudnak mit kezdeni egy pofonegyszerű ténnyel. Leszoktam róla.
    Barátságos hozzáállás maradt, őszinte mosoly rendben, nyitottság szintén. Aki közeledni akar, megteheti, aki pedig hagyja, ahhoz közeledem.

    Sajnos a tragédia rányomta bélyegét "alkotói" kedvemre, képességemre. Jópár írásba belekezdtem, félkész állapotban várják sorsukat. A hangulat, kedv az, ami hiányzik. Lelketlenül nem szabad semmit sem csinálni. Pedig szívesen kiadnék magamból mindent, és boldogan nyugtáznám, ha tetszik az olvasóknak. Erőlködni nem fogok, hiteltelenné válnék.
    Bizonyára akad újabb eset, amelynek kapcsán kiírhatom magamból érzelmeimet.

    Hitre szükség van. Csak éppen nem olyan áron, hogy azt rám erőszakolják.
    Ha nem imádod a Te uradat, akkor hú, meg jajaj.
    Könyörgöm, egy birkapásztor, aki a legelőn született, tud vagy kétszáz szót, Istenről nem hallott, mégis szentéletű, be nem jut a mennyeknek országába. Aztán ugyan miért nem?

    Hiszek a magam módján. Hiszem, hogy van egy Mindenható, nevezzük akár Istennek, Devlának, Yehovának, vagy akár Allahnak. Számomra egyszerűen csak Úr.
    Hiszek a sorsunk elrendeltetésében is.
    Hiszek abban is, hogy tetteink karmacsírát eredményeznek.
    Lám, újra a buddhizmusnál vagyunk. Van egy alapmondat, ezzel fejezném be ezt a nem túl rövid szöveget.

    Sarva mangalam asti.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák