Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    Orsyka: Hidd el, sokan vagyunk ilyenek. Csak ugye valahogy blamázs kimutatni az érzelmeket. Ott a hiba, hogy lélekben is felnövünk. Meg kéne maradni mindenre rácsodálkozó őszinte gyereknek.
    Megsimít egy lökött? Elég számára egy mosoly, vagy ha nem undorodsz, megsimítod az arcát, vagy a fejét. Megvan a veszélye annak, hogy ragadni kezd, és ölelget. Ha ilyenkor azt mondod, hogy szeretlek kiskomám, de elég, dolgom van, szia.
    Részemről szántam a kollégát.
    Köszönöm. :)

    ladybug: Nem most kezdted olvasgatni írásaimat. Hogy tetszenek, számomra örömet nyújt.
    Sajnos olyan idők járnak, amikor már az sem ritka, hogy akár leszakadt végtagokat, vérző embereket mutat a média. Embertelenedünk, unottan keresünk más néznivalót. Kérgesedik a lelkünk, egyre inkább értéktelenné válnak az emberi érzések.
    Mi lehet jobb érzés a szeretetnél? Semmi.
    Lásd, egyetlen lökött kiccsákó képes megszépíteni a napodat.
    Köszönöm. :)

    Lajti: Két nap alatt többször elolvastam hozzászólásod. Van egy mondatod, amely egyre inkább fontossá válik számomra. Talán ahhoz kellett idő, hogy ez világossá váljon bennem.
    "Amit most teszel, az, hogy elmondod másoknak élményeidet, tapasztalatodat, felébreszti az emberekben a szeretetet, és nem feledteti, kik is ők."
    Hümm... Nem tudom, hogy ez-e a szándékom. Tény, hogy jópár írásom olvasható, köztük nem is egy mély emberi érzelmeket, szeretetet tartalmaz.
    Képtelen vagyok lángbetűkkel az égre írni, hogy elég a butaságból, erőszakból, inkább szeressük egymást. Nem marad más eszközöm, mint saját kis blogom rejtekén próbálok az emberek lelkére hatni. Verbálisan is megteszem, de két-három mondat után egész másról beszél a partner. Elfogadom a kényszerű kanyart, nem térítek.
    Egyébként pont a buddhizmus az, amely nem tartja magát egyedül üdvözítőnek. Önkéntes élet-, és létforma. Hogy ez miként jön ide? Egy buddhista nem mondja azt, hogy eltévelyedtél, hitetlen vagy, lelked a pokolban fog égni, ha nem hallgatsz rám. Buta vagy, de ne félj, majd én megmutatom Neked az egyetlen igaz utat. Magyarán nem térít.
    Én sem. Írok, írkálok, és csak remélem, hogy szerzeményeim megmozgatnak valamit az olvasókban. Pár perc csodát tehet, ha olvasás közben kicsit, csak egy picit jobbá válik valaki, és talán nem szégyenli azt mondani másoknak, hogy: kedvellek. Szándékosan nem a szeretlek szót használtam. Nehéz kimondani, az előzőt könnyebb.
    Ha csak egyetlen ember csak egy kicsit jobbá vált valamely írásom hatására, életem legnagyobb sikerének tudom be.
    Én is "lökött" vagyok gyermeki lélekkel.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák