Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz blade zte #40 üzenetére

    Várjál, azt hiszem összekevertem a dolgokat. Én csak az IO ütemezők hatását néztem meg, ezt a kettőt amit mondasz, ezeket nem.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Frawly

    veterán

    válasz blade zte #39 üzenetére

    Minap én is GPU passthrough-val szenvedtem, de nem tudtam megoldani, pedig lehetséges egy videókártyával is, csak akkor nincs kép, míg a host rendszer tölt be. Végül szégyen szemre natív Win10-et tettem fel egy külső SSD-re, azokhoz a játékokhoz, amelyek nem, vagy nem jól futnak Wine-ből, pedig már vagy 4-5 éve nem windowsosok, nincs is fent Windows a gépeimen, vagyis volt egy rövid ideig egy játszós laptopom, de az meg beadta a kulcsot. Pedig eredetileg Qemu KVM-es virtualizáltat akartam, hiába támogatja a gép a VT-x mellett a VT-d-t is, hiába tudtam neki minden más hardvert átadni, csak nem ment a GPU passthrough, noha még azt az árat is megfizettem volna, hogy nincs kép azután sem, hogy kilépek a virtuális gépből. Amúgy ahogy néztem, a hardveres virtualizáció lényegében natív teljesítménnyel fut, alig van overheadje, örültem volna, ha natív GPU-s megoldással tudtam volna tolni. Nem akartam partíciókból lecsípni, meg dualboottal gányolni, csak azért, hogy néha régebbi windowsos játékokkal is toljam.

    Igaz én elég régi Intel IGP-n próbáltam HD3000, ami az i7-2620M-be van integrálva.

    Az ilyen ütemezőkkel varázslásokban nem hiszek, ha hoz is némi teljesítménynövekedést, az közel van a mérési hibahatárhoz. Nem ez fog számítani, ha sok hiányzik ahhoz, hogy a játék normálisan fusson. Ha meg eleve normálisan fut, akkor meg azért nem kell vele trükközni. Ezt a CSMT és NINE párost ki fogom próbálni Wine-n.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz blade zte #45 üzenetére

    Nem néztem félre, biztosan támogatja a VT-d-t. Szerintem csak én voltam balfax, hogy nem tudtam a futó host OS-től elvenni, utána ment volna. Meg próbáltam egy USB-s háttértárat is átadni, az átadódott, de a Windows 10 nem teljesen ismerte fel, nem tudta hozzá a rendes beépített drivert telepíteni, pedig olyan eszközről van szó, amit alapból kezel.

    De így utólag nem bánom, hogy natívan tettem fel, mivel 1080p-s netflixezésre is jó a Win10. Linux alatt az összes natív megoldás a Mozilla-féle Widevine DRM-plugint használja, az meg csak max. 720p-re van korlátozva, mindegy, hogy Firefox, Chrome, vagy Kodi 18 alatt használja valaki.

Új hozzászólás Aktív témák