Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csóró™

    senior tag

    válasz Syl #4 üzenetére

    Miért is? Tán nem "rasszista" az oldal, hogy csak Windows cikkek lehetnek címoldalon?

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Syl #4 üzenetére

    Ha már húsvétot emlegeted, az a feltámadás ünnepe, ezek szerint a Linux is feltámad már lassan? Sokan ennek nem örülnek, de mégiscsak közeleg a desktop Linux éve. :)

    Még nem olvastam el mélyebben a cikket, de az én kártyám is említve van A10-5800K a 6 oldalon, ami még nem GCN-es, hanem TeraScale-s. Valamit én értettem félre akkor, mert az 5. oldalon azt olvasom, hogy GCN-es kártyákon futott a teszt.

    Murphy(O.o)

    Majd csak figyelj, mindig úgy van, ahogy Syl írta, jönnek a véresszájú Winesek. ;) Húdeszarezalinux az én játékom nem fut rajta......meg a többi értelmes hsz. Meg fogod látni. ;]

    Amúgy komoly írás, örülök neki Linuxosként, bár soha nem játszom. Ezen a csatornán is foglalkoznak játékokkal, ha valaki még nem ismerné.

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz Syl #4 üzenetére

    Nem gőzöl be senki, azonban maradjunk a tényeknél!
    Kezdjük azzal, hogy a platformválasztás -amennyiben játékról van szó-, nem úgy működik, hogy az OS határozza meg, mivel játszhatok. Linuxon ugyanis ez a helyzet. Előszeretetttel ferdítenek ezzel sajnos, mert bár valóban vannak játszható játékok linuxra, tehát az az állítás nem igaz, hogy linuxon nem lehet játszani, mert lehet. Csak baromira behatárol a rendszer, mert bár a natív portok jól futnak természetesen, csak azokból marha kevés van. A Wine pedig eleve egy kompatibilitási listával indít, mert nem mindent képes futtatni. Ezt általában élből elfelejtik hozzátenni. De ami fut, az sem feltétlen stabilan, ez saját tapasztalat.

    Vagyis Linuxon a játék úgy néz ki, hogy felteszed az OS-t és azzal játszhatsz ami van, ami éppen elfut Wine alól is, vagy a listájában szerepel. Nem pedig fordítva! Márpedig a user nem azzal akar játszani, ami véletlenül éppen fut linuxon is, hanem azzal amit szeret és ami Windows-on biztosan el fog indulni (most nyilván a bugok miatti problémákat ne keverjük ide)!
    Azzal sajnos nem sokra megy a játékos, ha ő mittudomén a Subnautica-val akar játszani, de linoxon az nem fut, cserébe kap egy listát, hogy válassz ebből barátom.

    Fizikailag tehát lehet játszani Linuxon, de fentiek miatt távolról sem alternatíva a Windows-al szemben, ferdíthet a kérdésben bárki, bármit!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák