Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz celafat #3 üzenetére

    Sehogy, többször is azt nyilatkozták hogy Chloe és Max történetének vége van. A Season 2 elvileg tök más karakterekkel, más helyszíneken fog játszódni, csak az univerzum lesz közös... ill. biztos lesznek benne kis easter egg-ek a Season 1-re utalva, de elvileg nem annak a szálát veszi fel...

    Mondjuk ez szerintem egy határozottan rossz döntés részükről és tökre nem védhető azzal sem, hogy ezt a történetet nem lehet hogy folytatni... konkrétan én tudnék neki egy szerintem izgalmas folytatást mondani, pedig nem is vagyok író, az 1. évad karaktereit pedig nagyon megszerették a rajongók (jó okkal), szóval kár kukázni őket. :(

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz janeszgol #4 üzenetére

    Igen, ez a játék alapvetően igényli hogy szabadon legyen engedve az emberben élő gyermek, de ha ez megvan akkor egy életre szóló nyomot hagy...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Sirandrish #6 üzenetére

    Hát mondjuk úgy hogy az a Captain Spirit engem sem győzött meg...

    A LiS legelső trailerét amikor megláttam - csak úgy a semmiből - rögtön tudtam, hogy ezzel játszani akarok, míg a Captain Spirit úgy sem tudott felcsigázni hogy már tudom mire képesek a Dontnod-nál... :(

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz celafat #9 üzenetére

    Szerintem ömlik a sz*r a nyakukba rendesen, kb. mindenki folytatást várt volna... szóval lehet egyszer megkapjuk... de elviekben nem most, bár nem lepődnék meg ha azért titkolóznának róla ennyire durván hogy még egy posztert sem adtak ki, mert időközben rájöttek hogy mégiscsak elő kéne venni a lányokat a fiókból, és ez lesz a nagy meglepetés... :U Az lenne ám a "Hella awesome!" :))

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz janeszgol #11 üzenetére

    Hát szerintem simán lehetne ezt folytatni a nélkül hogy túltolnák, még egy évad kijönne a sztoriból, persze ehhez az kellene, hogy az egyik befejezést canon-á tegyék, de amúgy is tudjuk melyik a canon ending, mivel sokkal jobban ki van dolgozva...

    SPOILER (is)
    Arra gondolok hogy Chloe halála után Max elveszti a képességét, de folyamat rémálmok gyötrik és nem tud belenyugodni a történtekbe. Kaphatnánk egy huszas évei közepén-végén járó Max-et, ez már önmagában egy szép karakterépítés lehet, ahogy megmutatják hogyan boldogult ezzel a teherrel, lehetnének jelenetek ahol újabb fotókiállítása van tele olyan kétértelmű képekkel amik a történet ismerőinek mást jelentenek, mellette a másik jelenetben épp az öngyilkosságon morfondírozik, látjuk ahogy fiatal felnőtté válik ezzel a teherrel. Aztán az egyik rémálmokkal (és látomásokkal?) teletűzdelt éjszakán elkezd visszatérni a képessége, majd módot talál arra, hogy rövid időkre visszamenjen a Chloe-val töltött időkbe, ezúttal nem saját fiatal bőrébe bújba, hanem egyfajta árnyékként/szellemként, bújkálva.
    E közben egy másik szálon Chloe karakterét irányíthatnánk, és azokban az időablakokban játszhatnánk amikor az első LiS-ben Max és Chloe épp nem voltak együtt. Láthatnánk David-el és az anyukájával a konfliktusait, láthatnánk Frank-el miket csinált, vagy ahogy épp a karkötőjét szorongatva Rachel-re emlékezik, m ég jobban megismerhetnénk... és ezekeben a jelenetekben néha lehetne egy-egy villanásra az idősebb Max, ahogy a jövőből figyeli őt és azon gondolkodik hogy tehetne mindent jóvá - Chloe-nak amúgy is nagyon jópofa arckifejezései voltak, megnézném egy ilyen után. :D
    Az ending meg lehetne valami olyasmi, hogy megint ott állnak a toronynál, végigjátszódik az 1. évad endingje, viszont a párbeszédük közben egy kicsit távolabb megjelenik a jövőbeli Max alakja, sokkal elszántabb és komolyabb mint valaha, majd régi-új képességeit használva ismét megállítja/visszatekeri az időt... ám ezúttal a tornádó belsejében, feloszlatva ezzel a szélvihart... ez viszont annyira kimeríti, hogy ezúttal ő hal meg, és ott is marad a teste azon az idősíkon, a lányok pedig felismerik, és bumm cliffhanger, meg is van ágyazva a 3. évadnak.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Jeanne d'Arc #19 üzenetére

    Hát ha arra a magyar feliratra gondolsz amivel a TheVR-osok is játszottak, az helyenként elég rémes... A LiS karaktereinek pedig a dialógusaikban van a lelkük, ha ezt egy rossz felirattal "lemészárolják" onnantól fabatkát nem ér az egész játék...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz janeszgol #23 üzenetére

    Mert nem gondolták hogy ilyen sikeres lesz és nem terveztek hozzá előzményt meg semmit, igazán folytatni is szerintem részben azért nem akarják, mert mire az eladások megmutatták hogy kellene addigra már belevágtak másik projektekbe ill. más irányokba.

    A Before The Storm-ot ugye nem is a Dontnod készítette, és egyébként nagyrészt Ashley Burch írta (imádom a csajt), aki az alap LiS-ben Chloe szinkronhangja. (a BtS-ben egy hülye sztrájk miatt nem lehetett, ezért inkább íróként csatlakozott)
    Amúgy ha bejött Ashley / Chloe hangja, akkor érdemes nekiesni a Horizon: Zero Dawn-nak is.

    Nem gondolnám egyébként hogy BtS >> LiS a helyes sorrend, mert a BtS bizonyos eseményei ill. főleg Rachel személyének megismerése sokkal kisebb jelentőséggel bír ha még nem ismered Chloe-t és még nem akarod tudni ki volt az akire csak úgy hivatkozott hogy "My Angel".
    No meg Chloe szárnyait bontogató teenagerként sokkal viccesebb és aranyosabb, ha előzőleg már láttad a badass Chloe-t.

    A BtS egy előzménysorozat, kell hozzá az alapmű ismerete, hogy annak aztán előzménye lehessen és tovább építhesse azt.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák