Új hozzászólás Aktív témák

  • tibz03

    őstag

    válasz DJS #37 üzenetére

    "Egyébként én még nem láttam ilyen reklámot" - TV-ben is nyomják, néha-néha el lehet kapni. A TV reklám pedig nem olcsó.

    "A banknak alapvetően azért éri meg ilyeneket csinálni, mert az emberek ezt szeretik, ez a praktikus, és oda megyünk, ahol ilyen van. Ha mindenkinél van ilyen, akkor ez nem jelentős előny, de ha nincs ilyen, az ma már hátrány. Ez a logika áll az egész reklámipar és még egy csoó üzlet-körüli iparág mögött." - A bank semmit sem csinál azért, mert kedveskedni akar. Főleg itt Mo.-n megy a pofátlan lehúzás a bankok részéről, de ebbe most tényleg ne menjünk bele, nagyon nem ide tartozik. Egyébként konkrétan tudom, hogy kereskednek a bankok a bankkártya-információkkal, nem felvetésként írtam.

    "A Red Hat ebből él, azaz valamilyen bevételük mégiscsak van. Az üzleti felhasználók előfizetnek supportra, esetleg zárt forráskódú kiegészítőkre is az alapprogram mellé." - Értem én, de mi van azokkal, akik üzleti felhasználásra is teljesen ingyen adják a programjaikat (lásd: a szóban forgó OpenOffice.org, vagy a böngészők)?

    "Javíts ki, ha tévedek, de szerintem a Nokia fizet az Opera Mini jogaiért." - Nem tudom, de tételezzük fel, hogy így van. Ezek szerint az Opera Mini egymagában kitermel csak a Nokián keresztül annyi bevételt, hogy fenntartsák az egész vállalatot a nemtudomhány alkalmazottal együtt. De ha csak az Opera Mini termel bevételt, akkor minek fenntartani a "normál" Operát?! És még ha ezt meg is magyarázzuk, akkor sincs megoldva a többi ingyenes böngésző esete, akik még véletlenül se kapnak pénzt a Nokiától.

Új hozzászólás Aktív témák