Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RJ45

    junior tag

    válasz daninet #12 üzenetére

    Az enyém 3LCD, gyárilag 24/7 üzemre tervezett. Nagyobb a gép, jóval nagyobb és darabra is több venti van benne, mint az átlag gépekben. Hangosabb is. Ha maxon megy, akkor elég horror hangja van, de eco-ban alacsony fordulaton nem hallani az 5.1 mellett.
    Viszont annyiszor nulláztam már le a számlálót, hogy ha jól számolom nemsokára elérem a 20.000 órát és nem égett még ki soha. Megvettem anno a tartalékizzót és évek óta csak itt rakosgatom. Szóval ez az izzóélettartam is inkább fényerőre van szerintem megadva, nem kiégésre.
    Tény, hogy végig energiatakarékos módban ment és a gyári 4000ansi sincs már meg közel sincs, de bőven élvezhető a képe a mai napig. Mondjuk nekem van redőnyöm, szóval fullra sötétítek. Ha épp éjjel játszódik a film a saját számat nem találom :DDD de akkor is...
    Ha egy gépnek kiég a lámpája 2-3 ezer óránként annak szvsz alulméretezett a hűtése. Ezek a "hagyományos" projektorizzók is mennek vajsimán tízezer óra felett ha nálam lassan megvan a 20.000. Akkora tűrés nincs, hogy "kifogtam" egy jót, vélhetően mind ilyen, csak a gép adta környezet lehet típusonként előnytelenebb.

Új hozzászólás Aktív témák