Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Vikooo #29383 üzenetére

    "Amugy en is hasznalom a Google Photos -t, butitott modban (ami eleg jelentos, egy 6-8 megas kepet 2-3 MB -ra butit..."

    Azt azért hozzátenném, hogy a fájlméretből megsaccolni a tömörítéssel járó minőségvesztést nagyjából értelmetlen. A Google algoritmusa elképesztően jó, gyakorlatilag szemmel látható minőségvesztés nélkül le tud csapni 50-60%-ot a fájlméretből.

    Olvasnivaló: [link]

    Gondoltam rakok be saját fotót (eredeti vs. Google tömörített), de a linkelt cikk is elég látványos. Görnyedtem már eleget a Photoshopban, kapcsolgattam a layereket, hogy lássam az előtte-utána állapotot, be lehet nyomni layer mode "difference"-re is, de nem fog szignifikáns eltérést mutatni.

    A Google tömörítése nagyon jó. Egy eleve jobb bemenettel (értsd: komoly fényképezőgéppel és annál is komolyabb objektívvel készített fotóval) talán jobban kijönne a Google tömörítés minőségvesztése, de itt a szűk keresztmetszetet amúgy is a mobilok eleve erős tömörítése jelenti (kevesebb a tökre vágható részlet).

    Javaslatom: Bátran lehet a korlátlan Google Photos tárhelyet használni a mobil fotók mentésére, nem lesz benne érzékelhető minőségromlás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák