Új hozzászólás Aktív témák

  • ,

    addikt

    LG monitorokkal csak óvatosan. Tavalyi évben amit vettem 24"-os IPS paneles LG monitorokat (több darab, LG 24MP58VQ-P típus), egyik sem érte meg az 1 évet. Vagy csak simán pixelhibásak lettek, vagy a leggyakoribb a függőleges félcentis fekete sáv a kijelzőn a tetejétől az aljáig. Valahogy az LG-től nem ezt vártam volna. :( A korábbi LG monitorokkal pedig jó tapasztalataim voltak, egyik sem pusztult el idő előtt, azaz még a garanciaidőt is túlélték.

    A vízszintes betekintési szögük meg kb mint a mostani BenQ TN-paneles monitoromé (GL2460). Gyári adatok szerint 176 vs 170 fok az IPS javára, de a valós életben ebből az égvilágon semmit sem sikerült észrevennem, egyáltalán nem volt jobb ennél a mostaninál. A színei sem tetszettek túlságosan, számomra túl sötétek voltak, hiába állítottam bármit. Ennek a mostani TN-panelesnek gyönyörű szép élénk színei vannak (persze a TN-panelnek is meg vannak a hátrányai nyilván, nem is arról van szó, de én azt hittem, hogy egy IPS paneles az földbe döngöli a TN-t, holott ez egyáltalán nem igaz). Az is biztos, hogy a tizenéves S-PVA paneles Fujitsu-Siemens (volt) monitorom is keresztben lenyelte azt az LG IPS paneles monitort képminőség terén.

Új hozzászólás Aktív témák