Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz L3zl13 #15 üzenetére

    a fő probléma szerintem , hogy míg a Witcher 1 a mainstreamen belül kiemelkedő volt, addig a DA2 még a saját hibrid műfajában is csak erős közepes.

    Több pontban is vitatkoznék. A DA2-re nem mondanám hogy saját hibrid műfajt kreált. A DA2 egy profin összerakott akció-RPG. Pont. Persze ha az akció-RPG-t definiálod mint hibrid műfajt akkor ok. Én simán önálló alkategóriaként tekintek rá az RPG-n belül, de ízlés kérdése. Ha valamire mindenképpen rá akarod húzni a keverék műfaj vizes lepedőjét az pont a DAO lehet, ahol az alapvetően nem akció-RPG játékmenetbe próbáltak becsempészni akció-RPG elemeket, több-kevesebb sikerrel (ízlés kérdése ez is mennyire sikerült).

    Másrészt az erős közepessel sem értek egyet. A lehúzást tisztán azért kapta mert mindenki másra számított. Mint akció-RPG elég jó, bár a Witcher nekem is jobban bejött őszintén szólva. A sztorija meg a sztorimesélése egyszerűen jobb volt. Viszont ha csak a játékmenetet, harcrendszert nézzük akkor a DA2 messze veri szvsz a Witchert.

    #14 GypsFulvus2: Komolyra fordítva a szót, a DA2 a DAO-hoz viszonyítva az értékvesztést, az elkurvulást testesíti meg számomra. Ez a Witcherről nem mondható el.

    Persze hogy nem, mivel a Witchernek eddig csak egy része volt. :)) :U
    Illetve a Witcher max akkor tudna ennél jobban "elkurvulni" ha az RPG-elemeket úgy ámblokk kihagynák belőle.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák