Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    Kemény. Nem ellenpontként egy saját kukás történet, csak amiatt, hogy így is lehet(ne).

    Szüleimnek intéztem az ősszel kukakérdést, még az ezeréves henger alakú szörnyük volt, nehezükre esik már kigörgetni az utcára, gondoltam veszek nekik kerekeset. Merthogy itthon korábban nem volt ilyen ügyem, ángliusoknál meg mindent magadnak veszel és fizetsz pluszban kukánként, szóval meg sem fordult a fejemben, hogy itt másként lenne. De nem találtam egyértelmű információt, hogy mekkora űrtartalmút visznek el, így bementem a hivatalba, hogy érdeklődjek. Mindez egy dunántúli kisvárosban, illetve a közigazgatásilag hozzá tartozó falucskában történt.

    Feltettem a kérdésem, hogy akkor mekkora kukát vehetek, nézett rám nagy szemekkel az egyébként udvarias és kedves hölgyemény, majd kifakadt, hogy amit ők adnak az miért nem jó? Nagy meglepődésemre kiderült, ha kihagyás nélkül fizetve van a díj, akkor 10 évenként jár egy új kuka ingyen. Ismerve édesapámat, kétségem sem volt afelől, hogy mindig rendben be lett fizetve, viszont fogalmam sem volt, hogy miként tudnánk ezt igazolni. Jött az újabb meglepetés, mondja a hölgy, hogy nem kell igazolni, mondjak csak egy nevet meg egy címet. Megadtam a kért adatokat, mire mondja, hogy igen, látja, hogy 1986 óta van ezen a címen kuka, folyamatos fizetés azóta és még sosem igényeltünk újat, úgyhogy itt az utalvány, hátul a telepen átvehetem. Ja és látja, hogy szelektívet sem igényeltünk még, igaz csak pár hónapja működik újra a szolgáltatás, sokan nem tudják még, hogy lehet, de ha akarok vihetek egy sárga fedelűt is egyúttal. Egyik döbbenetből a másikba estem, szépen megköszöntem és kis türelmet kértem, mert a személyautóba nem fog beférni, szóval meg kell oldanom valahogy a szállítást (eredetileg rendelni akartam ugye, hozta volna a futár). Semmi gond, ha nekünk jó, akkor délután kiszalad velük valamelyik kolléga ha végeztek az aznapi begyűjtéssel. Öhm, persze, hogy jó, a kiszállítás mennyibe kerül és hogy tudom kifizetni? Nem kerül semmibe és ha üres a régi kuka, akkor azt is elviszik ha szeretnénk...

    És tényleg jött délután az ember a kukákkal, elvitte a rozzant régit, adott egy kis táblázatot, hogy mikor melyiket viszik, ünnepnapokkal meg minden. Azóta is csak hitetlenül rázom a fejem ha eszembe jut az egész, hogy ilyen flottul működjön valami, az egyszerűen megdöbbentő. :)

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák