Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz gbors #130 üzenetére

    Az AMD azt mondta még januárban, hogy Full HD-ben azért működnek jobban az RDNA 2 dizájnok, mert ilyenkor sok bájt jut egy pixelre a 128 MB-os cache-ből. Ez a felbontás növelésével romlik, mert több a pixel, de a cache kapacitása állandó. 4K-ban is menne durván az RDNA 2, ha lenne rajta 256 MB-os IC, csak az a baj, hogy arányaiban az nem éri még meg a tranzisztorköltséget.

    Persze ez az egész játékfüggő. Tehát nehéz általánosítani.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Kansas

    addikt

    válasz gbors #130 üzenetére

    Nos, van egy rossz hírem: a te elemzésedhez hasonlót csináltam a Metro Exodus kapcsán a CB teszt eredményei alapján(RDNA2 adatok hiányában RDNA1-et, Turingot és a szemlééetesség kedvéért a 3090-et belevéve), de míg megírtam, eldobta magát a login session-öm, és hülye fejjel nem tettem ki vágólapra az egész irományt küldés előtt, szóval buktam az egészet.

    Bár eszem ágában sincs az egészet újra megcsinálni, a lényegi konklúziót azért leírom újra, a CB adatok alapján ellenőrizheti bármikor bárki akinek van ráérő ideje/kedve.
    Szóval: mindhárman tévedtünk, úgy tűnik. Te azért mert a CPU limitre fogtad, ami a Metro esetében egyáltalán nincs jelen, ellenben a skálázódás-különbség látványos a 3080 és 3090 esetén, míg jelentősen kisebb mértékű a 3070 esetében. És ez utóbbiból fakad a HU és az én tévedésem, ugyanis a HU elemzése a 3070 megjelenése előtt 3 héttel jött ki, tehát nem tartalmazhatott 3070-es méréseket, amik viszont kulcs-jelentőségűeknek bizonyultak szerintem. Ugyanis arra engednek következtetni, hogy a jelentősen jobb 4K-ra skálázódás szvsz a VRAM-beli különbségekre vezethető vissza: kisebb mértékben a mennyiségre(a 3070 8GB-ja 4K-ban már tud limitálni némelyest) leginkább viszont a GDDR6 helyett GDDR6X használata miatt, ami jelentős sávszélesség-növekedéssel jár

    u.i. : igazán lehetne tenni valamit a fórum-motorral, gáz ez így, hogy a küldés folyamán történő új authentikáció eldobja a komplett komment tartalmát. Azt se bánnám, ha egy hosszú komment írása közben nem járna le a session.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák