Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Szemjuel #22 üzenetére

    Érdekes, hogy az érvelésedben implicite benne van, hogy az AC azért nem lehet rossz mert ilyen sok ember elvan vele. Akkor talán az indie címekkel kapcsolatos megjegyzésben is van igazság, ha olyan sok ember mondja, nemigaz? Amúgy én személy szerint az egésszel nem értek egyet. Sokszor van, hogy szart szeretnek millióan, attól az még szar marad. Lásd szappanoperák, Alkonyat könyvek, Katy Perry és társai. Biztos te is tudnál olyan dolgot találni a világban, amit személy szerint te nem szeretsz és nem értékelsz, viszont sokan szeretnek (és nem a túró rudira gondolok, ami tényleg teljesen ízlés dolga, szemben egy játékkal, filmmel vagy könyvvel, amit azért valamilyen mértékben objektíven is meg lehet ítélni, persze mindig lesz benne némi szubjektivitás ez kétségtelen).

    "Ezek a sorozatok nem azért népszerűek, mert a Ubisoft milliókat költ a marketingre. Azért sikeres, mert az emberek jó részének megfelel."

    Tehát az Ubisoft feleslegesen költ minden résznél dollármilliókat reklámkampányra. Aha. Most akkor vagy az összes marketinges totális idióta az Ubisoftnál és te vagy az okos....vagy talán fordítva? :U Szerinted ők is úgy gondolják hogy a nagy marketing nem jó vásárlásösztönző, ennek ellenére mégis költenek rá? Kötve hiszem. Maradjunk annyiban, hogy a dollármilliós marketingkampány erősen segít, ha nem így lenne, nem költene senki milliókat marketingre.

    Személy szerint én azt tudom mondani, hogy szerintem sokszor minimális újdonság és változás volt a részek között (az én szájízemnek), és ezt az unott, elcsépelt, agyonrágott íztelen csont érzést fokozta/fokozza az, hogy évente/kétévente jön ki egy-egy új rész. Szvsz sokkal jobban tennék, ha több időt hagynának egy-egy része, és akkor talán több változást is tapasztalnánk, nem ugyanazt a játékot kellene végigjátszani újra és újra, kicsit más csomagolásban (már ami a játékmenetet illeti). És sajnos igen, a 3 résztől kezdve a sztori is erősen lejtmenetben van, mondhatni érdektelen összegányolt f*s sokszor. A 4. részt még megmentette a helyszín meg a hajókázás, de a sztorija már annak is gyenge volt szvsz, és engem különösen zavar, hogy a jelenre vonatkozó szál teljesen kihalt, csak amolyan tessék-lássék módon maradt benne a szériában.

    Indie címekkel meg sokszor azért nem foglalkoznak a nagy kiadók mert nincs meg bennük a potenciál arra, hogy széles játékközönséget szólítsanak meg. Nem azért mert rosszabbak vagy jobbak mint egy AAA játék, hanem azért mert olyanok amilyenek. Hogy ez kinek a szegénysége bizonyítványa (már ha lehet ilyenről beszélni) az megint egy eldönthetetlen kérdés, hiszen attól függően hogy melyik táborba tartozol fogsz rá válaszolni. Személy szerint inkább játszok majd egy Pyre-rel (a Bastion és a Transistor játékok alkotóitól, némi ingyenreklám szándékosan), mint a huszonhatezredik új Assassin's Creed-del, mert így látatlanban biztos vagyok benne, hogy előbbi euró arányosan egy sokkal tartalmasabb és ötletesebb játék lesz, mint az új AC. Persze lehet tévedek, ennek lehetőségét fenntartom, de a múlt alapján én erre számítok.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák