Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    Azoknak küldöm akik szeretnék az analóg kazettát teljesen leírni

    Szeretném üzenni, hogy egy teljesen objektív teszt során vizsgálva egy analóg Metal tape + Dolby S kb majdnem ugyanazt a hangélményt nyújtja (zaj nélkül) mint a FLAC eredetije, és ez saját fületekkel meghallgatható.

    Akárki akármit is mond, ez azért mégiscsak nagyon impresszív egy ilyen koros technológiától, bár a metál kazetták ára az egekben és egy Dolby S deck ára használtan 20-40e Ft.
    Jah, egy jobb bluetooth hangszóró ára ennyi :-)

    [Cassette testlink]

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    válasz User64476 #83 üzenetére

    Baskiria:
    ha Polimer kazettákra dolgoztál, nem is csodálom, hogy ilyen élményeid voltak.
    De voltak igen jó minőségű krómos és "metál" kazetták, aminek a minősége közelítette a megfelelő deck-el a CD-hez. Nem nyávogott, nem dropoutolt, tehát nem volt "szar", ha megfizetted az árát a korrekt eszközöknek. És nem a horror árú Nakamichiről beszélek, egy Pioneer vagy Akai deck teljesen megfelelt erre a célra.

    Ha megnézted a videót, a végén a saját füleddel hallhatod az összehasoníltást. nem mondhatnám zajosnak a Dolby S-el kezelt audiokazettás felvételt Persze ha valaki a hibát keresi, fullra tekert hangerőn egy 150W-on hangfalon hallhat VALAMIT. Ez vajon lényeges, vagy lényegtelen eltérés a tökéletestől? Zene mellett emberi füllel nem lehet meghallani a különbséget.

    Persze ha valaki sterlien akarja hallgatni a Valkűrök lovaglását egy 50cm vastag hangszigetelt falú szobában, aminek a belső fala tele van ragasztgatva tojástartókkal is, áldásom rá.

    Annyit hadd tegyek hozzá, hogy egy kevés rálátásom nekem is volt a jobb hangminőségre, milyen egy fejlett hangrendszer hallani teljesen izolált térben. Ettől függetlenül nem életcélom reprodukálni azt, amit a struer-i gyárban hallottam a Bang&Olufsennél. Azt hiszem ez Neked is meghaladja a lehetőségeidet.
    [link]

    Elhiheted, hogy van referenciám az összehasonlításra (az SACD teszter és BluRay házimozi részt nem is említem). De számommra egy jobb Voivod gyári kazetta minősége egy korrekt lejátszón teljesen megfelel.

    Írott CD-ből van olyanom, ami 15 év után nem is olvasható (pedig soha nem vettem "kici occó" gyártókét csak Kodak, TDK,Fuji, Philips, stb)), ezzel szemben az 15-18 éves analóg kazettáimnak lényegében NEM romlott a hangminősége és a 25 éves commodore floppy lemezeim is hiba nélkül olvashatóak.

    Az SD és Compaktflash kártyák 1-10 évig tárolják az adatot. A CD-k fémgőzölt felülete 10-15 év után oxidálódhat és olvashatatlanná válik ha fény éri, DVD detto. Ennyit a digitális technika előnyeiről, amit a gyakorlatban is össze tudok hasonlítani.
    Nem tudom, a FLAC-ot streamingeled, vagy valamin tartod, de azt a valamit érdemes lenne időnként frissíteni, mert a nagy semmi az tényleg nagyon steril :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák