Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    Csak azt felejti el a szentem, hogy a nagy hardvergyártók bizony a PCs játékosokból élnek. Mert a kutyának nem kéne Radeon 5870 meg hasonló kártyák ha nem lennének CoD-ok meg társaik. Senkinek nem kéne otthonra corei7 meg társai mert minek. Úgyh amíg ezek a cégek élnek addig bizony lesznek FPSek is PC-re, és nem lesz itt gond. Ami tény, hogy a PCs játékok színvonala az utóbbi években nagyot zuhant, és a kiadók egy része is elfordult a PCtől mint játékplatformtól de ezzel sajnos nem lehet mit tenni. A warezt nagyon nehéz leküzdeni és mielőtt valaki az árakkal jönne jelzem, hogy külföldön is 13k egy játék viszont a havi fizetés nem 100ezer... Szóval valami komoly védelem kéne de csakis olyan ami nem a játékosokat szívatja. De a legfontosabb az lenne, hogy jobb és TARTALMASABB játékokat adjanak ki mert az igények mások PCn!

    Az FPS-ről mint műfajról meg annyit, hogy az egér lehet, hogy nem a legéletszerűbb irányító, de, hogy a legpontosabb az biztos. Egér+bill kombó nem nagyon überelhető. Ugye a műfaj PCn született mára azonban valóban ott van konzolon is, és bizony megállja a helyét ezt az eladások mutatják a legjobban. Az évek során a TV/monitor előtt játszók életkora igencsak kitolódott és bizony az új "jövevények" nagy része inkább a konzolban hisz nem is ok nélkül. Ennek ellenére a PC-s játékfejlesztésben van még jövő, azon belül az FPSekben szintén. Viszont tény, hogy szemléletváltásra van szükség, mert a játékok színvonala hatalmasat esett. Amíg nekünk egy Splinter Cell az isten addig konzolon ott a MGS4. Vagy mondhatnám a verekedős/autós játékokat is. Vagy pl. az Uncharted 1-2.. PC-re persze van RTS de azok is egyre fantáziátlanabbak sajnos. És konzolon ott vannak az egyéb családi/baráti körös játékok is szóval.....

    FPSekben viszont szerintem a PC erősebb jelenleg de sajnos sok FPS játéknál (pl. CoD) nagyon érezhetőek a konzolos hatások. Ennek ellenére hiszek a PC-ben mint játékplatformban de az is igaz, hogy én is belefáradtam a 100ezrek PC-be való ölésébe így ha sikerül összeszednem a pénzt egy PS3ra akkor a továbbiakban csak FPS-RTS és munkaállomásként marad meg.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák