Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szironyl

    csendes tag

    válasz Fotonhámozó #5 üzenetére

    Teljes mértékben igazad van. Értem én, hogy a pénz beszél, de azért a becsület érjen már többet. A legjobban azt gyűlölöm én is, mikor ajánlatot teszek, elkezdek intézkedni, öröm stb, majd közli az eladó, hogy más 5% többet ajánlott.... Hát gratulálok, a te szavad is ennyit ért...

    [ Szerkesztve ]

  • szironyl

    csendes tag

    válasz e-newsee #9 üzenetére

    Lehet ezt szépíteni, de maradjunk annyiban, ha már megbeszélték keddre, akkor az ingatlanosnak is lehetett volna mondani, hogy hozzad szerdán visszatérünk rá, ha kedden nem jön a potenciális vásárló. Ez így ennyi, ez így tiszta.

    Felesleges arra fogni, hogy hát azért ez így sok pénz..... Nekem is számítana 100k is, de nem azon az áron, hogy eladom a becsületem.

    Velem is csinálták (nem ekkora értékkel), hogy autó esetén meggondolta magát az eladó és eladta másnak drágábban. Én sem balhéztam vele, felesleges, de nagyon rosszul esett.

    Valahol nyilván megértem ezt a lépést is, de az én gyomrom nem veszi be.
    Persze ez is csak egy vélemény.

    [ Szerkesztve ]

  • szironyl

    csendes tag

    válasz e-newsee #48 üzenetére

    Ha a másik oldalról közelítem meg, ahogy te tetted, akkor sem változna a véleményem. Ha kezet ráznak, hogy igen megveszi a lakást, majd a másik fél lemondja, akkor annak a másik félnek ért ennyit a becsülete.

    Lehet ezt akárhogy csűrni, csavarni, nyújtani, ezzel igazolva a dolgokat, de végül ugyan oda fogunk kilyukadni. A becsület nem kellene, hogy pénzben mérhető legyen.

    Persze értem én, hogy nem számit, mert hát 2-3x belefér egy életen át, de itt érdemes belegondolni, hogy akkor ez minden embernek beleférhet ám. Sőt ha magasabb az összeg, ahogy mások arra hivatkoztak (hiszen a pénz beszél), akkor beleférhet akár 500-1000x is. A probléma pedig itt van.

  • szironyl

    csendes tag

    válasz razorbenke92 #71 üzenetére

    Igazából ugyan azt ismételgetjük, mindenki elmondja (aki) hogy persze nem volt okés, DE teljesen rendben volt mert:
    - idegeneknek mindegy
    - nagy összegnél mindegy
    - gyerekkel, asszonnyal, kutyával, macskával mindegy
    - 2-3x az életben mindegy
    - a pénz beszél, tehát akkor mindegy

    Ilyenkor azért nagyon kiváncsi lennék, hogy ti egy ilyen helyzetben, amikor előletek mondanak vissza valamit úgy, hogy már igencsak beleéltétek magatok, vajon akkor is ugyan ezt mondjátok?

    Vesztek egy autót, lakást akármit, majd megbeszélitek, hogy holnap jövök/jövünk, kifizetjük, visszük, aztán este vagy másnap közli veletek az eladó, hogy "bocs, de neked mégse mert a másik többet ígért.".

    Ilyenkor biztos vagyok benne, hogy ti lennétek az elsők, akik szidnák mint a bokrot, mert hát milyen dolog ez..

    Az eladónak is jogában áll gondolkodni, matekozni, ha nem akarja eladni X összegért, akkor ne fogjon kezet, hogy rendben van.

    [ Szerkesztve ]

  • szironyl

    csendes tag

    válasz updog #85 üzenetére

    Most újra a ló másik oldalán állunk. Nem arról van szó, hogy ilyen soha az életbe senkivel sem történik és meg kell kövezni mindenkit. Ettől eltekintve azt sem tartom jónak, hogy mindenféle indokkal megvédjük a dolgot.

    Egyszerűen be kell látni, hogy ez így nem jó, nem kell okokat keresni, hogy
    - a család miatt
    - idegenekkel szemben mindegy
    - velem is kiszúrtak

    Nem fogok megvetni ezért senkit. Az viszont számomra nagyon undorító, hogy gyakorlatilag mindenhez 98 db papír, ügyvéd, vérszerződés kell, mert különben rá lehet fogni bármire.

    Nem tartotta be a szavát, akkor nem tartotta be. Kész. Pont.

    Vásároltam volna anno (ráadásul itt hardveraprón) telefont, lebeszéltük az összeget és a találkozó helyét. Elindultam a vonathoz, felhívtam az embert, hogy sajnos késni fogok, mert késik vonat és ő beközölte, hogy 3000 forint pluszért eladta másnak (az egyébként is 70.000 lebeszélt árhoz képest).... Hát kössz... Ha nem bérlettel járnék és a vonat se késett volna még a jegyárat is bukom (az időmről nem beszélve). Arra nem vette a fáradságot, hogy szóljon.

    A lényeg, hogy ha már szavadatt adtad, ne szívasd már meg a másikat. Persze ez mind a két félre érvényes, ha lebeszélem valakivel, hogy megveszem a telefont és tényleg olyan állapotban van, ahogy az le volt írva, akkor megveszem. Nem fogom rabolni az idejét.

    Van idő gondolkodni rajta. Ne utólag legyen már variálás...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák