Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    amikor lakást kerestem 2008 elején, kinéztem egyet, 6.8-ra hirdette az eladó... megnéztem, több szempontból sem volt tökéletes, de láttam benne fantáziát... gondolkoztam 1 napot, hívom hogy akkor 6.5ért érdekelne... erre a nő elkezdte, hogy "ja ennek már nem ennyi az ára, hanem 7.2 csak elfelejtették az ingatlanirodába kirakott hirdetést eddig módosítani" ...meg persze előző nap is 6.8-ról beszéltünk személyesen :W abban maradtunk, hogy mondtam neki, hogy 6.5-ért viszem... nem ment bele... oké...

    találtam másikat 7 alatt kicsivel, ott ment pici alkudozás és 6.6ban megállapodtunk... lepukkant volt, de kedvem szerint felújíthattam és az állapota elég jó alkualap volt :K szó szerint a legjobb helyen: pár perc távolságra 3 szupermarket, bölcsőde/óvoda a lépcsőházzal szemben az út túloldalán, általános iskola az utcában, gyógyszertár, helyi járatos megállók a közelben... azon voltam, hogy mielőbb írjunk papírt foglalóról, 1 hónapon belül már költözhettem :K ...itt kijön az, hogy "mielőbb foglalót kell írni": ha írtok egyet mondjuk 10%-ról (ami reális), már nem lesz az eladónak elszórakozni a becsületét, ha másik potenciális vevő kopogtat

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Delerium #20 üzenetére

    érdemelne a potenciális vevő minimum egy ajándékkosarat és egy bocsánatkérést, ha már vesztegette az idejét, feleslegesen szervezte az ügyvédet és kezdte beleélni magát :K nem vagyok teljesen tisztában a jogi részével, de itt egy szóbeli megállapodás történt, amit ha a 2 jelen levőn kívül más is tanúsítana, ott már perelhetne kis kártérítést, mivel meg lett szívatva...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Eastman #27 üzenetére

    nálunk (lassan 12éve) az eladónak (80év feletti nő) annyi kikötése volt, hogy az ő megszokott ügyvédjéhez menjünk, oda jött az ingatlanos nő is, aki mellesleg segített nekem a hitelügyintézésben :K írtuk a papírt, adtam a foglalót, abból ő fizette az ingatlanost... ingatlanos jött az ügyvéddel együtt a bankba is, amikor megjött a majdnem 6milliós hitel, ott kaptuk meg az átadás-átvételi papírt és kaptam kézhez a kulcsot... viccelődött az eladó, hogy "a közelben van egy nyaralója is, nem érdekel?" ...én is viccesre vettem: "most hitellel 25 évre elláttam magam, de majd térjünk vissza rá utána" :DDD ...a nő egy 80-as igényesen kiöltözött/kifestett nő volt, betette a lóvét a kistáskájába és indult volna gyalog(!) haza kb 1.5-2km-re :Y ingatlanos mondta neki, hogy inkább elviszi, ennyi pénzzel ne sétálgasson már (előtte pár héttel alig 700ezerrel a táskában is eléggé kellemetlenül éreztem magam)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz tupacamaru #38 üzenetére

    ja, ingatlanosnál meg aztán főleg nevetséges áron mozog a gerinc értéke: 3% jutalékkal számolva ha 10millió helyett 11ért adja el, akkor ez a difi 30ezer forint (adózás előtt) :U

    #41: simán lehet...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Victoryus #54 üzenetére

    kecskemét 20km-es körzetében falun is 20-30millió egy kertes ház... pont tegnap nézegettem, hogy szerb határ mellett kunbaján jó állapotú, 2szintes, 130m2-es, 5szobás kertes kerül 9.5millióba :Y itt meg közeli faluban egy átlagos kádárkocka 25millió...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák