Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #90 üzenetére

    "Viszont az, hogy magasról tesz valaki a KRESZ-re, nem adja meg az elsőbbséget, szabályosan haladsz, de seggedbe jön és letol az útról stb" - a bunkó(n szabálytalan) autós nem csak simán bunkó, de jogszabályt szeg. Az nagyon nincs rendben, egyetértünk.
    Bloggerünk simán, a közepesen- és a nehezen magyarázható közötti módon megszegett egy szóbeli ígéretet, még csak nem is ugyanaz a műfaj ©

    "Mert azt is ugyanúgy kimagyarázza, mint hogy miért nem tartotta magát a szóbeli megállapodáshoz. Nem bántja őt, nincs benne miatta szégyenérzet, sőt, még ő kéri ki magának, mi az, hogy szóvá mered neki tenni." Alapvetően ezzel a középső résszel egyet tudok érteni. De most mit idegeskedjek miatta, ha valaki hülye, és pl. beáll elém a sorba? Nyerek bármit ha legyőzőm (ekkor valószínűleg a szintjére kell süllyednem) és visszaáll mögém? És ha nem, és ő "győz", jobb lesz hogy legalább az önérzetem rendben van?

    Az meg sehol nincs pl. a PTK-ban hogy ne állhatnék be eléd a sorba. Ettől még a büdös életben soha nem csináltam ilyet, elém annál többször pofátlankodtak már be. Megintcsak: most ezért én kapjak agyvérzést? :)

    "Épp ezért tart itt ez az ország, mert az ilyenek vannak többségben." - szerintem nem nézel elég 9gag-et. Egy nagyon fontos dologra jöttem ott rá: nem attól kell félni, hogy más emberek mások mint mi, hanem attól, hogy pontosan ugyanolyanok mint mi... ;] minden népre igaz (nyilván ott pl. az USA felülreprezentált) hogy a társadalom egy része hülyének tartja a másik részét, és kölcsönösen felelősnek minden rosszért (lásd most a legutolsó divatot, "OK Boomer").
    Régebben én is szívesen puffogtattam hogy "azért tartunk itt mert...". Szerencsére kinőttem, mert butaság (sőt, szélsőség, főleg ha leszűkíted 1-2 dologra).

    "Aki pedig ragaszkodna az erkölcsi és morális írott vagy íratlan előírásokhoz, a békés és nyugodt társadalmi együttélés szabályaihoz, az pedig balféknek van elkönyvelve." - Kiragadva ezt az egy mondatot, szerintem mi nagyon jó cimborák lehetnénk, mert tökéletesen ugyanez a véleményem.
    És akkor DE :D
    Amikor megemlítem, hogy kb. 90-95%-ban szó szerint betartom a KRESZ-t, ha törik ha szakad, én vagyok a legnaivabbnak bélyegezve, illetve lemazsolázva az autós topicokban, mert aforgalomritmusa. Meg a lónak a ...ritmusa. Mögöttem ül a családom, az autóm hiába csak párszáz rongy, de nekem érték és nem csak eszköz, meg aztán szeretnék haza is érni. Viszont nyilván se íratlan megegyezést, se írott jogszabályt sem lehet szélsőségesen 100%-ban tökéletesen betartani, minden alkalommal, egész életedben. Törekedni lehet, sőt kell rá? Persze. De nem hazudok, volt hogy mégis szándékosan szegtem meg pl. 1-1 KRESZ-szabályt, és volt hogy a bénázásom miatt okoztam veszélyes helyzetet (egyébként a legutóbbi ilyen után kb. két hétig nem mertem autóba ülni, annyira elbizonytalanodtam a képességeimben).

    Ha te épp akkor jössz velem szembe, mikor 102-vel megyek közúton, vagy azt látod hogy a 89 lóerős f*stalicskámmal csak záróvonalon tudok visszasorolni előzés után, onnantól életed végéig engem fogsz emlegetni, hogy "bezzeg az a bunkó/nyomorult..." vagy mire hazaérsz, már nem is emlékszel? Pedig nem csak szóbeli megállapodást, hanem - skandallum - egyenesen jogszabályt szegtem akarva/akaratlanul.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák