Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    Szvsz ez nem csak a 500-as sorozatot érinti... a B450-es lapokat is érinti, amelyek már a Ryzen 3xxx szériát is támogatják.

    Ugyanis 2011 óta használok USB-s külső HDD dokkolós eszközt, 2TB-os vinyókkal (van 14db)... korábban sosem borult össze a filerendszer egyiken sem, de mióta megvan a 3600x-es Ryzenem, Tomahawk B450-es MSI alaplappal, azóta 2x kellett filerendszer összeborulást elszenvednem 2 vinyón is (pedig a vinyók hibátlanok, és keveset futottak, lévén hogy többnyire a fiókban pihennek)... néhány file emiatt mindig el is veszik, pedig tudjuk jól hogy az NTFS az elég jól védett az ilyesmi ellen.. ha nem
    fejeződik be az írás, olyan mintha meg sem történt volna.

    Persze lehet hogy nem az új alaplap és a rendszer a ludas, hanem az újabb windows10... vagy az is csak volt, mert mostanában nem tapasztaltam ezt a problémát, szerencsére.

  • Meridian

    senior tag

    válasz ricsip #36 üzenetére

    Ebben az alacsony CPU feszben lehet valami... mert BIOS alapbeállítással (default beállítással) nagyon ugrálósan működik ez a dolog. És átgondolva a dolgot, ez a jelenség csak akkor fordult elő, amikor nem indítottam el a Ryzen Mastert, amivel fix (és letesztelten stabil) 4200Mhz-re lőttem be az órajelet és a feszültségeket... ha elfelejtem elindítani, hosszabb terhelésekkor (x264-el videót tömörítek) előfordultak furcsa komponens lefagyások a windowsban... nem fagy meg totál, de bosszantó hülye hibajelenségek jelentkeznek... pl a tálcán az ikonok képei nem jelennek meg, helyette fekete négyzetek látszódnak, meg ehhez hasonlók. Újraindítva ez megszűnik, Ryzen Mastert futtatva meg sosem jön ez elő (és nem kattog a CPU hűtés sem - különben például amikor megnyitok egy ablakot, akkor is egy másodpercre felpörög a CPU cooler, ami zavaró tud lenni hosszabb távon, Ryzen Masterrel meg csönd van végig, feleslegesen nem prörg fel a CPU cooler...)

Új hozzászólás Aktív témák