Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz ukornel #24 üzenetére

    Ha a piaci helyzetüket nézzük ez kézenfekvő is. Fury ha éppen nem is ráfizetés volt egy idő után, de lényegesen magasabb lehetett a gyártási költsége mint TitanX GTX 980TI-nek. Rövid távon annyit értek el vele, hogy be kellett árazniuk a piaci igényekhez... A legnagyobb érvágás itt a Nano áresése lehetett, egy teljes értékű lapkát kell eladniuk igen nyomott áron, mert az alacsonyabb fogyasztás érdekében vissza kellett fogniuk az órajelét.

    Ahhoz hogy részesedést tudjanak növelni, először a nagyobb játékos réteget kell elérniük és nem a csúcskategória vásárlókörét. Erről nyilatkozott Raja Koduri is a PCPer-nek adott interjúban, ahogy ezt korábban már linkelte füles :)) kolléga is a találgatós topikban.

    Ami nekem nem teljesen világos, milyen további trükköt alkalmaznak majd a sávszélesség kímélésére, mert a csonka Polaris 10-nél 36 CU-ra jut 256 bites eff. 6 GHz-es GDDR5, amennyiben a Sisoft benchnek hinni lehet. A 384 kontra 256 bites memóriát Tonga sem tudta teljes mértékben ellensúlyozni a delta color compression segítségével (ami Geforce oldalon egy picit hatékonyabbnak tűnt Maxwellek esetében).
    Akkor arra hivatkoztak, hogy bár Tonga igazából 384 bites lapka, ilyen konfigurációban nincs helye a piacon, mert árban R9 380X már akkor is viszonylag közel volt R9 390-hez.

    A szabadalmi anyagukban ez még ködös egy picit:
    In another example, if performance counters or backpressure signals from the memory system indicate that memory bandwidth is a bottleneck, issuing instructions to a narrower execution engine (e.g., a four thread wide engine over 16 clock cycles rather than a 16 thread wide engine over four clock cycles) may prove more power efficient at no discernible performance cost.
    Túlságosan vizuális típus vagyok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák