Új hozzászólás Aktív témák

  • PistiSan

    addikt

    válasz gabor.79 #130 üzenetére

    Az árát én is sokalltam kicsit, de mivel egy 0/24-ben üzemelő gépet akartam, ami megfelelő sebességgel kiszolgál mindent, NAS / letöltő, megosztó, szikronizáló funkciót, végül mégis a PI4 mellett döntöttem. Első körben határozottan az AMD64-es arhitektúra mellett akartam maradni, mert arra tényleg azt raksz fel amit akarsz, nem lesz olyan hogy már nem fut rajta az újabb rendszer, de akárhogy is néztem, összes adtam az Alaplap, CPU, RAM, HÁZ, TÁP árát, és mindig az jött ki, hogy a PI-vel alapvetően olcsóbban kijövök, de ha közelített is az érték, a PI mellett ott volt az a nyomós érv, miszerint full passzívan hűthető, nem zúg egy ventilátor sem, nem kopik el, nem kell cserélni X év múlva, ja és kis helyet foglal, és kevesebbet is fogyaszt.
    A fogyasztást én nem mértem, mert tudtom hogy nem fogyaszt sokat, [link] [link]
    Ezeken az oldalakon mértek fogyasztást, alap helyzetben amikor betölt a rendszer 2,8W-ot mértek, teljes terhelés alatt pedig 5W-ot.
    Nálam főleg pihenő módban van, szóval az 5W a vinyóval együtt lehet meg kb.
    Amúgy a PI-ben az a jó, hogy nagyon jól támogatott, van még egy 1. verziós PI-m is 2011-ből, amit újra el kezdtem használni, és a legújabb Debian Buster (10) operációs rendszer fut még azon is.

Új hozzászólás Aktív témák