Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz dchard #46 üzenetére

    sajnos pont a kingston memóriakártyák a legrosszabbak, az előző széria hibái után a frissen, azaz kb reálisan 3 hónapja a piacon lévő terméket én nem ajánlanék egyik barátomnak sem.
    a másik: a toshiba jó chipeket akar szállítani a kingstonnak??? ezt hírben olvasva is kérdéses. specifikációnak megfelelőt adnak el, jó termék szigorúan véve nem létezik

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • peterk

    senior tag

    válasz dchard #46 üzenetére

    Az tény, hogy otthoni felhasználásnál észrevehetetlen a különbség a két meghajtó között, de ez sok alkatrészre igaz. pl. RAM, CPU és az emberek mégis a legjobban megérő típust veszik meg, nem akármelyiket. Erre mondtam, hogy valszeg én sem venném észre a különbséget használat során a kettő között, de még sem a 840-et vettem, és ezt a döntésemet alá is tudom támasztani műszaki érvekkel, amik nem merülnek ki annyiban, hogy "fúj TLC".

    Az "emberek" - ha az emberek alatt a hétköznapi felhasználókat érted - 99%-ban nem tudják, hogy mit miért vesznek. A többséget nem is érdekli/nem tud róla, a kisebbség pedig olyan félinformációk alapján dönt, ami alapján "a műszaki érvekkel alátámasztott" döntés kb. fabatkát sem ér. ;) A te esetetben pl. a azok a "műszaki érvek" kb. annyit jelentenek, mintha azért vettél volna X típusú órát Y típusú helyett, mert az mínusz 200 fokban is működni fog, miközben tudjuk, hogy soha nem fogsz olyan helyre menni, ahol mínusz 200 fok van. Namost, ettől még nyugodtan megveheted persze emiatt az X típust, mondván, hogy ha mindkettő ugyanannyiba kerül, akkor miért is ne azt vedd, amelyik -200 fokban is működik? De ez nem jelenti azt, hogy ez a jó döntés, legfeljebb annyit jelent, hogy a te szempontjaid szerint ez volt a jó döntés. Másnak nyugodtan lehetnek más szempontjai - például, hogy melyik tetszik jobban. ;) -, hiszen a várható használati körölmények között mindkettő teljesíteni fog.

    Manapság az SSD-k ott tartanak, hogy az alapján amit tudunk róluk, egy átlagos consumer felhasználó számára a "műszaki érvek" kb. ugyanakkora jelentőséggel bírnak, mint a dizájn, vagy pl. az, hogy melyik típusnak a nevét képes könnyebben megjegyezni. Bármelyik alapján választhat, mert egyik sem "erősebb" érv a másiknál. ;)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • falkonone

    csendes tag

    válasz dchard #46 üzenetére

    Szia, végigolvastam a topicot és látom, hogy elég mélyen beleástad magad a témába, köszi a részletes információkat. Én is V300-on gondolkodom, az egyetlen dolog ami megingat, hogy a 840 Pro-nak (120gb) eléggé lement az ára, kb 32000 Ft, és meg szerettem volna kérdezni, hogy te mit mondanál, érdemes lenne talán plusz 7 ezerért megveni a samsungot? Csak mert valahol azt írtad hogy azzal nem lehet a v300-at összehasonlítani, így már nem olyan nagy az árkülönbség... Köszi

Új hozzászólás Aktív témák