Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz Balage76 #42 üzenetére

    Én nem vitatkozom hanem érvelek, egyébként meg örülök, mert te vagy az első akinek szintén vannak érvei, nem csak ajánlgat a levegőbe és gondolja azt, hogy egy PH!-s cikk elolvasása után már érti a témát. :)

    A memóriakártyás résszel kapcsolatban pont arról van szó, hogy ott még inkább háttérbe szorul az írhatóság mint egy SSD-nél és még fontosabb a nagy adatsűrűség, ezért ott már 2-3 éve TLC-t használnak. Ez össze is vág azzal amit írtál, mivel a méret és kapacitás és erős árverseny miatt kihegyezett TLC-s gyártósoron lényegesen nagyobb lehet a szórás, mint egy kifejezetten SSD-kbe szánt nandot gyártó MLC-s soron. Biztos vagyok benne, hogy az MLC-s soron is van selejt és vannak kevésbé jól sikerült lapkák is, de kizártnak tartom, hogy ezek egy elfogadható 10-20%-os hibaarányn belül ne lennének. Arról nem is szólva, hogy ha gyengék lennének a nandok nem futott volna ilyen eredményt, ha meg nagy lenne a szórás, akkor meg a vezérlő nem tudna mit kezdeni az egyes IC-k közötti nagy késleltetésbeli eltéréssel és ez megint csak vacak teljesítményhez vagy hibás működéshez vezetne. Arról nem beszélve, hogy a Toshiba miért adna el a viszonylag kevés partnere közül pont a KIngstonnak selejtet, vagy rosszabbul sikerült darabokat, miközben a Kingston a első SSD gyártó aki ezt a nandot alkalmazza? Neki pont az az érdeke, hogy bizonyítson a technológiája, hogy más gyártók is vegyék a cuccot. Ez összevág egyébként azokkal az infókkal, amik szerint a Toshiba és az SF a Kingston megbízására elég sokat reszelték a rendszert, hogy az jól együtt tudjon működni, mivel a 20nanós osztályt egyik korábbi vezérlő sem tudta kezelni, így az SF2xxx sem.

    A 840-es élettartamával meg vigyázzunk: egyelőre egyetlen teszt mutatott rá arra, hogy a 840 lényegesen többször írható annál amit gyártó vállal rá, ráadásul a Samsung nem mondta meg, hogy az általa készített TLC nand mennyi P/E-t bír, így nincs is mihez viszonyítani mert más meg nem gyárt TLC-s SSD-t. A Toshiba sem mondott konkrét számot, de ott mivel a technológia nem változott (MLC) ezért jó közelítéssel lehet következtetni hogy mi lenne az elvárható szint, és az finoman szólva sem a Kingston által megadott alig több mint 500 ciklus lenne.

    Az tény, hogy otthoni felhasználásnál észrevehetetlen a különbség a két meghajtó között, de ez sok alkatrészre igaz. pl. RAM, CPU és az emberek mégis a legjobban megérő típust veszik meg, nem akármelyiket. Erre mondtam, hogy valszeg én sem venném észre a különbséget használat során a kettő között, de még sem a 840-et vettem, és ezt a döntésemet alá is tudom támasztani műszaki érvekkel, amik nem merülnek ki annyiban, hogy "fúj TLC".

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák