Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz -Skylake- #19 üzenetére

    Ez a te nézőpontod, más meg máshogy használja a gépeit. Én most is egy mini gépet használok otthon és ha tehetném, akkor a maradék 2 darab 2,5-es meghajtómat is röhögve lecserélném mondjuk +2 m2 SSD-re. Ehhez nem kell valaminek NAS-nak lennie. Azt csak megoldási példának linkeltem, hogy ím megoldható ilyen méretben.

    Én meg pont azt nem értem, amikor egy brutál nagy alaplapon van mondjuk 2, vagy mégtöbb m2, mert egy 30 literes házba szerintem bőven elfér akármilyen meghajtó. Szóval ez csak nézőpont kérdése, hogy kinek mi az értelmes.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz -Skylake- #26 üzenetére

    A ló túloldala amiről beszélsz... De csak ismételni tudom magam, mások a preferenciáink, ennyi. Nem vagyok power user, de nekem pl. pont kevés a mostani ITX lapom 1 darab m2-je és kevés lenne a brix 1 darabja is (a NAS meg ugye pénzbe kerül)... Ha már kettő lenne is jobb lenne a helyzet ez lenne az általad is említett "egy system drive egy adat drive", de például a mostani ITX lapommal még ezt sem tudom megoldani helytakarékosan, muszáj külön meghajtókat is "járatnom". És valakinek fontos a néma, helytakarékos mégis kellően gyors és háttértárban is bőséges gép, egyben. Az hogy ez szerinted egy kis része a userbase-nek, az a te dolgod, attól még része. És saját szemszögemből nehogymár ne véleményezhessek valamit, ha én máshogy csinálnám, vagy mások az igényeim. Nem igényeltem senkitől sem, hogy értsen egyet velem.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz -Skylake- #28 üzenetére

    Szerintem meg nem... Egyébként van 2 NAS-om is, mielőtt a pénztárcámban turkálnál... A lényeg annyi, hogy ha lenne mini méretben egy ilyen "mindenegybe" gépem, akkor meg lehetne spórolni pl. egy NAS-t. Kevesebb gép, kevesebb fogyasztás, kevesebb hibalehetőség. Ennek nem kell azt jelentenie, hogy akkor nincs rá feltétlenül pénz. Azt viszont jelenti, hogy minek adjon ki az ember még egy eszközre pénzt, vagy miért ne spórolhatna meg azt az otthoni rendszeréből, ha az nem feltétlenül muszáj, hogy legyen...

    (#29) Reggie0: igen ezek már reálisabb problémák, mint az igényen vitatkozni. :K A műhelygépemben ez pl. nem szempont. Abban a sok 3d-s modell miatt van 2x3 TB merevlemez a SSD-k mellett és kész. A fenti "igényem" szigorúan egy szobai, egybegépre vonatkozna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák