Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz MasterDeeJay #17 üzenetére

    Nem ilyen jellegű történet ez. Nem gondolom. Fw-be piszkálnak bele picit, jó elvileg megkülönböztethetnek fejből és tányérból standard meg performance változatot, de hiszi a piszi. Alapvetően ez a gariról szól szerintem, mert a work load rating szokott érdemben nőni. Megadják TB/év. A sima desktop HDD-nek mondjuk 50TB egy NAS lemeznek 150TB egy Enterprisenak meg mondjuk 300TB és akkor cserébe az új ára picit magasabb. Komoly cuccba beletesznek mondjuk egy szenzort még esetleg, ami a vibrációhoz hozzá tud szagolni, de otthoni környezetbe, ahol nem carrierben van másik ki tudja hány darab mellett nem sok értelme van vibrációval foglalkozni...
    Az enyém meg egy RED között én egyáltalán nem lennék meglepve ha csak fw-ben lenne különbség tessék lássék alapon valami szinte teljesen lényegtelen... Ez a 24/7-re ajánlott plecsni amúgy a NAS HDD-re ugyanúgy igaz. Úgy rémlik száz éve, amikor ilyesmit a gyárban láttam 30.000 felpörgés volt a gyári minimum speckó, de arra már nem emlékszem, hogy SCSI HDD speckó volt vagy sima, lehet 10.000rmp-s scsi volt, tökmindegy, 100 éve már meg nem a felpörgésektől fog letérdelni egyébként sem, azt szerintem tutira veheted, fejhiba lesz a gixer vagy a tányér felülete

Új hozzászólás Aktív témák