Új hozzászólás Aktív témák

  • zenit73

    aktív tag

    Sziasztok!

    Végigolvastam a topikot, és látom más is vett már pro2-t, nekem ez az első apple fülesem, és van vele bajom, hátha tudtok segíteni, pláne aki már a pro1-et is használta több tapasztalata van.
    Először a pozitívumokat: 30 évig voltam "hifibuzi" toltam a high-endet, és az én vájtfülű tapasztalatommal azt mondom, hogy nagyon jól szól ez a kis füles, olyan zenékkel teszteltem a hangját amiket régebben sokat hallottam, a saját cuccomon, és más "hifibuzik" cuccán is, szerintem nagyon rendben van, hihetetlenül kiegyensúlyozott a hangképe, nem akar többet mutatni mint ami a felvételen van, de odateszi magát amennyire kell. Apple music-ot is használom most, szerintem jól szól, ezen meglepődtem, fogom használni a továbbiakban is.

    Ami viszont aggaszt, és nem értem, hogy vettem egy selejtes példányt, vagy ez valami SW bug. Voltak már hasonló füleseim, az elmúlt 2 évben samsung buds live, ezekhez hasonlítom. Nullára vannak merülve, berakom a tokba, elkezdi tölteni, mindkettőhöz írja, hogy 1-2-3...%, aztán egyszer csak az egyik asszem a jobb oldali ott ragad 8% körül, a bal meg töltődik, pár perc elteltével 8 és 25%-on vannak, aztán ha hagyom tovább akkor lassan kiegyenlítődik.
    Csak munka után kb. 30-60 percre való üzemidőt szoktam bele tölteni a mert ennyit akarom hallgatni, de ez ilyen csálén nem frankó. Ez szerintetek?

    Másik: Tegnap 100%-ig töltöttem mindkettőt, zenélgettem vele egy ideig, szépen együtt merültek, 85%-on voltak amikor kikapcsoltam a zenét. Később kb. 5 óra múlva, gondoltam zenélek még egy kicsit, mert kell, hogy legyen bennük töltöttség, és látom, hogy a jobb fülesnél 85%-ot mutat a mac is és a telefon is, ami nem lehet mert kellett, hogy merüljön álltában, a balnál meg 25%-ot, ami meg nagyon sok merülés.
    Elkezdtem zenélgetni, a jobb aránylag gyorsan merült, ami azt jelzi, hogy a 85% nem volt valós, a bal viszont tényleg 25%-on volt, mert onnan merült szépen, addig zenélgettem, míg a bal 3%-on a jobb 40 valamennyin volt. Ez megint mi? Mi a franctól merült le a bal 85%-ról 25%-ra 5 óra alatt? Nálatok is vannak ilyenek?

    Erről csak egy mondat: Samsung tokot is egy kis gyorszáras nejlon tasakba szoktam rakni, és úgy a táskába, két éves és egy karc nincs rajta, ez is tükör fényes felületű, az apple tokkal ugyan így bántam, 10 nap után szarrá karcolódott a nejlontól. Mivan? 4x annyiba kerül mint a samsung.

    És még: Figyelem azt, hogy mutatja a teló és a mac a töltöttséget. Hol így, hol úgy, a telefonon az a kis fehér felugró ablak, hol a két fülest együtt mutatja, hol külön külön a töltöttséget (bár valszeg akkor mutatja külön ha túl nagy a töltöttség különbség), hol forog az ábra, hol nem. A widget asszem egyszer mutatta a tok töltöttségét is, azóta soha. Widget is van, hogy együtt mutatja a kettőt, aztán külön, össsze-vissza hol így hol úgy. A mac az mindig külön mutatja a két füles töltöttségét (ez szuper), de tokot, van, hogy nem mutatja. Ezt sem értem. Ezek bugok, másnál is ilyen kaotikus az egész?

    A vastagon szedett aggaszt igazán, 125e-ért svájci órát várnék! Szerintetek?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák